Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Casnicie fara sex..


206 raspunsuri la acest subiect

#51
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:16

Pedepsitul partenerului/partenerei prin privare de sex e faza de femeie proasta/barbat prost.



Etichetele pe care le pui oamenilor ca o cunoscatoare ce esti ,ti le fabrici singura sau le cumperi de undeva?

Esti intotdeauna sigura si capabila sa raspunzi pentru ceea ce spui, sau "dai si fugi"?

#52
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:17

 

Pedepsitul partenerului/partenerei prin privare de sex e faza de femeie proasta/barbat prost.

 
sunt si astfel de cazuri, desigur.
insa nu e corect, cred, sa-i bagi pe toti in aceeasi oala prin generalizare.
cazurile despre care povesteam - oamenii aceia chiar aveau dreptate intr-o anumita masura, fiecare din punctul lui de vedere; asta insa nu justifica pe deplin actiunile lor ulterioare. insa asa au simtit atunci, asa i-a dus capul sa procedeze. ca in sintagma cu picatura chinezeasca, micile probleme / nemultumiri / frustrari s-au adunat pic cu pic si au erodat relatia.
ca partenerul nu vedea la fel situatia - era de cele mai multe ori din lipsa de comunicare, poate si respect, nu-si cunostea prea bine jumatatea, nu reusea sa se puna in locul acesteia pentru a intelege motivele "pedepsei", samd. suntem unici, vedem problemele in mod diferit, le judecam prin prisma propriilor experiente, iar daca ne lipseste capacitatea de a ne pune in papucii altuia, atunci chiar nu putem intelege ce simt altii, ce doresc, ce-i supara, ce-i face fericiti, samd.
cand in cuplu apare o problema si aceasta nu poate fi acceptata, discutata, pentru a se gasi o solutie...ma tem ca lucrurile nu au cum sa mearga spre bine, dimpotriva.

#53
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:22

Le-am cumparat, elyda.

 

Corina, comunicarea e un aspect foarte important, dupa mine.

 

Cum ar fi daca sotul ar profita de infidelitatea dorei pentru a depune el actele de divort? Urgent i s-ar duce "eticheta" de sot si tata model.



#54
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:30

Le-am cumparat, elyda.
 
Corina, comunicarea e un aspect foarte important, dupa mine.
 
Cum ar fi daca sotul ar profita de infidelitatea dorei pentru a depune el actele de divort? Urgent i s-ar duce "eticheta" de sot si tata model.


Du-te si cere banii inapoi ca te-au pacalit.

Ce imi plac mie cei care au impresia ca le stiu pe toate si eticheteaza oamenii fara drept de apel...mor dupa ei!

Depinde si cum comunici, dupa cate citesc ai unele probleme in domeniu.





#55
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.449 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:38

(Selene, urat ce spui tu; pana la urma nu suntem toti la fel si nici nu traim aceleasi vieti.

Iar daca cuiva ii arde de partide de amor cand restul in casnicie scartaie, cheers.

Altora nu le arde. )



#56
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:43

pai da Marius, dar la niciuna nu trec 2 ani! de cand...nada, pe acel plan. Macar o data pe luna si tot semnezi condica :P si nimeni nu zice : am incuiat pravalia, vreau sa ramanem impreuna, dar dc tu nu vrei, accept. Zicem si noi ca ne doare capul...adica se suspenda sedinta ori se amana pana la o data convenabila ambelor parti...nu isi ianimeni jucariile de la spatiul de joaca. :P Mie mi- a placut aia cu sa il asigure ca ea se protejeaza:)))) de parca" crema" unei sarcini, 9 luni si alaptat le va duce el:))) iar el oricum saracu, o fi minor, ca nu a auzit de protectie...Biencutza sa nu te superi, dar ai fost simpatica tare, am trait sa o aud si pe asta: femeia sa il protejeze pe sotul traumatizat, inspaimantat, whatever, de o eventuala sarcina:)))

eu sunt Biencutza si nu am pomenit nimic de vreo protectie sau de vreo sarcina,cred ca ai gresit nickname-ul [8)]



#57
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:48

Mai...eu il inteleg pe Marius si punctul lui de vedere. Daca o femeie n-are chef de sex si face la comanda (daca ar fi doar dupa ea, n-ar mai face oricum deloc) exista o mie de explicatii. Daca un barbat nu are chef, atunci e suspect, are o amanta, e bolnac etc etc.

Nu stiu de ce s-a inradacinat ideea ca barbatii sunt sex machines si ca nu exista barbat care sa nu aiba chef. Eu am auzit de multi, cred ca in cazul de fata este o chestie psihologica. Care sunt factorii declansatori? Multi probabil: stres, copii, problema sarcinii, erodarea pasiunii.

Personal am auzit de multe cupluri unde viata sexuale este mai lenta, mai cuminte, uneori inexistenta. Psihologic s-a schimbat ceva si nu mai au chef. Insa se iubesc, nu mai este dragostea aia nebuna, ametitoare, se respecta, au teluri comune, trag la aceeasi caruta. Evident ca ambii parteneri sunt pe deplin impacati cu situatia.

Es nu este si este intra0devar dificil, n-as stii ce s-o sfatuiesc, decat sa aiba o discutie cu sotul fara ca el sa se simta atacata, sau sa mearga la un psiholog.



#58
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:53

sunt totusi 2 ani...pai in 2 ani nu a facut omu' deloc sex cu nimeni?in 2 ani oricat ai fi de stresat,obosit si satul de nevasta,deprimat,speriat,ingrijorat,etc...tot iti vine macar de cateva ori un chef de-ala nebun!



#59
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 16:54

(Selene, urat ce spui tu; pana la urma nu suntem toti la fel si nici nu traim aceleasi vieti.

Iar daca cuiva ii arde de partide de amor cand restul in casnicie scartaie, cheers.

Altora nu le arde. )

 

Aha, ce spun eu, e urat, insa faptul ca partenerii transforma sexul intr-o marfa, e frumos. O fi si inteligent. Da, da...

 

Nu de dora vorbesc acum, si nici raspunsul anterior nu era adresat dorei. Am mai auzit de "pedeapsa" asta, tot prosteasca mi s-a parut si atunci. Ba chiar am citit mai demult un mesaj in care o femeie o incuraja pe alta sa aplice metoda asta. Solidaritate feminina, ce mai.


Editat de Selene_Bunny, 23 mai 2013 - 16:56 .


#60
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 17:10

Mie imi pare o prostie cand sunt suparata pe sot sa ma apuc tocmai atunci de caluteala...

Pai daca sunt suparata...sau el pe mine... normal ca nu ne arde... nu asa e pt toti???

 

Referitor la subiect ma intrebam de cati ani sunteti casatoriti?

 

Pare aici o mare lupta de orgolii... in care nici ea nu se lasa... 

 

Interesant subiect... si rezista casnicia si asa? oare cat o rezista o casnicie fara sex?

cand amandoi sunt potenti ...sau cum se zice... nu apar frustratii majore?

Zic si eu...

 

Sotul din cazul asta pare complexat de ceva oarecum... de sotie, de viata... cine stie cate nu sunt in capul unui om...




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -