Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Casnicie fara sex..


206 raspunsuri la acest subiect

#201
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 06:56

Io inteleg ca gasca obsedata de Danemarca e majoritara, dar nu inteleg de ce e si mult mai insistenta. Si pentru ca tot a zis autoarea ca situatia e reala si deloc distractiva, reactia este sa se faca si mai mult misto de ea? Dragute mamici, voua v-ar placea sa intrebati odata, disperate, ceva pe la Parintii Intreaba si sa primiti misto-uri? Dac-ati vedea odata pe cineva facind misto de cineva intr-un scaun cu rotile, ca nu poate sa mearga...???... v-ati pune pe ris, vai ce bancuri bune?

 

Parca era pe vremuri un loc special pentru postari de "hai sa ma aud vorbind", nu? Daca vreti, va deschid eu un topic "cine n-are nivelul meu de libido e dus, depresat, anormal, impotent, homosexual, inseala" - cu trimitere la Danemarca, bineinteles, unde toata lumea poate sa fie de acord dar poate sa si posteze de 20 de ori ca numai si numai parerea si experientele lor sint valabile iar restul lumii e nula si neavenita!

 

Ce-ar fi sa inauguram noul stil de forum cu stilul de moderare de-acu 10 ani? (intreb si eu..)

 

On-topic

Dora - sotul tau n-are chef de sex momentan. N-a avut de la chiuretaj, da' nici tu. Acuma tu ai, si-a inceput si-un coleg de la munca sa-ti dea fluturasi in stomac. Bravo tie ca mai poti sa simti de-astea, cam trec dupa 20 de ani. Motiv pentru care as zice ca nu-i dragoste/iubire, ci "infatuation", pe romaneste, ti s-a pus pata. Pe ala, sau pe sex, in general. Intrebarea e daca crezi ca te tine, sau pici inapoi in alti 2-3-5 ani de "nici nu observ ca n-avem sex". Eu zic sa enjoy fluturasii din stomac, cit or mai tine. Daca chiar simti ca nu mai poti daca nu vezi pina unde merg fluturasii aia, indiferent de consecinte, da'i verde colegului la o aventura.  Posibil ca fluturasii sa se transforme in focuri de artificii, dar de regrete amare n-o sa scapi. Acuma tine de tine care regrete o sa te insoteasca pe viitor. Daca mai astepti 5 ani, umbla vorba ca la 40 femeia e suficient de matura incit sa poarte ce palarie vrea si sa nu se mai considere egoista si sa se simta vinovata cind isi face damblaua. [:)] Si poti sa vii sa ne povestesti atuncea cum e, nu-ti fa griji, ca facem subiect separat la Zona Zoster pentru postari scandalizate. Da' tot vibratorul e mai sigur si mai disponibil si mai fara riscuri de STD, de sarcina, de scandal, etc..

Sotul tau mie mi se pare ca te iubeste. Ca pune buna-starea ta mai presus de a lui. "Stiu ca astepti sex de la mine, dar nu-s in stare, asa ca daca e foarte important pentru tine, si vrei sa divortezi, n-o sa-ti fac nici un fel de problema". Iti da orice vrei, din ceea ce poate. Daca asta nu e baza unei relatii solide, atunci nu stiu ce e.

Daca si tu pui buna-starea lui mai sus decit a ta, poti sa-i zici ca intelegi si esti de acord cu absenta sexului, (pina-i revine cheful de spontaneitati) dar ai vrea sa te ia in brate mai des - sau ce altceva vrei, atita vreme cit e mutual inteles ca nu se termina in sex. Cred ca l-ar relaxa si pe el enorm sa simta ca nu pui presiunea de a presta pe el. (care poate sa fie un inhibitor foarte puternic - n-o iau in brate, ca stiu ce urmareste si ce vrea si n-am chef sa ajung acolo, n-am chef sa vad inca o sarcina intrerupta, inca o confirmare ca "baietii" mei nu-s buni..etc...)

In rest... enjoy your life.. fa-o frumoasa.. copiii cresc asa de repede, odata clipesti din ochi si-i la scoala, la liceu, etc.. Nu-ti fa griji ca "restul lumii" are casnicii perfecte si tu nu, nici fluturasul de la servici n-are, nici cele 5 sau 7 postatoare foarte harnice pe aici.

Ca sa inchei, nu inteleg ce atitea sfaturi de divort - daca postul initial era "sotul meu a suferit un accident si ca urmare nu mai putem avea sex, ca atare nu stiu ce sa fac", mai erau asa multe sfaturi divortatoare?

 

Off-topic din nou - cele de mai sus reprezinta parerile mele personale. Daca simte cineva nevoia sa ma contrazica, o sa-l rog sa se abtina si sa ma ignore in totalitate si cu desavirsire.



#202
13dora

13dora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 09:55

Parpalak mi-a placut mesajul tau, iti multumesc pentru tot ce ai scris..si pentru ideile/ sfaturile pe care mi le-ai dat

Chiar mi-a mers la suflet mesajul tau, cred ca m-ai inteles foarte bine! Iti multumesc! [flo2]



#203
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 12:32

" Ca pune buna-starea ta mai presus de a lui. "Stiu ca astepti sex de la mine, dar nu-s in stare, asa ca daca e foarte important pentru tine, si vrei sa divortezi, n-o sa-ti fac nici un fel de problema". Iti da orice vrei, din ceea ce poate. Daca asta nu e baza unei relatii solide, atunci nu stiu ce e."

 

Da, foarte frumos suna pana ajunge la avocat si sa vezi cum isi uita bunele intentii si o sa-i spuna ca divorteaza pe motiv de adulterul nevestei, desi si neconsumarea relatiilor conjugale este tot motiv de divort in lege. Si o sa-i dea toata libertatea, dar poate nu si copilul.



#204
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 12:48

Nu am citit toate postarile, dar am citit ca tu dormi cu copilul, ceea ce mi se pare ca nu prea este ok si ca impune anumita raceala intre voi.

Sfatul meu: muta-te inapoi in dormitorul vostru, incearca sa fi cat mai atragatoare, mai romantica, dar in asa fel incat sa nu-l agasezi. Sa incerci sa-l imbratisezi cat mai mult, sa-l saruti mai des, sa-l ciupesti, sa faci cat mai multe gesturi tandre, contactul fizic face multe. Si nu in ultimul rand sa discuti cu el despre problema ta, care de fapt este a voastra. Si timp pentru voi gasiti, daca vreti.

Lupta pentru dragostea ta, pentru familia ta, dar sa ai in vedere ca sexul are rolul lui si ca tu esti si femeie, nu doar mama si sotie!  Multa bafta iti doresc!



#205
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 13:43

poate trebuia sa citesti toate postarile, mcrmiki...



#206
virgo

virgo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 774 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 13:56

Imi cer scuze fata de toata lumea, dar mie tot penibil mi se pare. Asta chiar e culmea, sa-ti inviti nevasta sa se culce cu altul sau sa divorteze daca nu-i convine ! Ca tu nu ai chef sa ajungi la medic si ca ti-e rusine.



#207
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 13:59

Imi cer scuze fata de toata lumea, dar mie tot penibil mi se pare. Asta chiar e culmea, sa-ti inviti nevasta sa se culce cu altul sau sa divorteze daca nu-i convine ! Ca tu nu ai chef sa ajungi la medic si ca ti-e rusine.

 

Cred ca deja se deraiaza (rau de tot) de la sensul problemei asa cum a fost ridicata de autoare.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -