Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Am testat produsele Nivea Baby

produse niveaigienahidratare masaj produse cosmetice servetele umede baita wash lotion nivea intensive cream igiena bebelusului body milk

13 raspunsuri la acest subiect

#1
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 14:44

Le aşteptam cu nerăbdare şi iată că au sosit... Chiar mă întrebam cum sunt şi ce voi scrie despre ele, pentru că nu îmi stă în fire să laud ceva ce nu îmi place (cu toate că fiind vorba de o firmă cu tradiţie în industria cosmetică, cum e Nivea, nu aveam astfel de temeri). Spre norocul meu (şi al altor mămici, sper), produsele Nivea Baby Pure & Sensitive sunt minunate.  [flo2] Din cele patru produse primite (Şerveţele umede, Wash Lotion, Body Milk şi Intensive Cream) am folosit deocamdată doar şerveţelele şi laptele de corp. Prima impresie - sunt foarte faine! Şerveţelele sunt fără miros şi recunosc că pentru mine asta e o mare calitate, sunt suficient de mari şi umede exact atât cât trebuie. Cât despre laptele de corp, hmmmm... am eu un feeling că mami va profita şi ea de el, pentru că prea miroase frumos şi lasă pielea extrem de catifelată. [:)] Revin cu impresii detalitate. 

 

Vouă cum vi se par noile produse Nivea Baby Pure & Sensitive ?



#2
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 19:48

Au ajuns si la noi produsele,abea astept sa le testam si sa va spunem rezultatele...



#3
ola_angi

ola_angi
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 mai 2013 - 21:34

Si noi am primit  gama de produse Nivea Baby Pure & Sensitive (multumim!! [flo2] )si curiozitatea era atat de mare incat le-am testat din prima zi. Am folosit si pana acum produsele Nivea pentru bebelusi si ma interesa in ce masura sunt acestea diferite fata de ce am gasit pana acum pe piata. Intr-adevar, servetele umede nu au miros de aceasta data dar este un lucru bun pentru bebelusi (poate n-au nici gust - aviz mamicilor cu bebelusi care au obiceiul sa roada servetele  [:)] ). Sunt foarte moi si delicate cu pielea bebelusului. In ceea ce priveste crema pentru fundulet am observat ca are un miros foarte discret si o textura care se absoarbe repede. Efectul se vede destul de repede, iritatiile disparand in scurt timp. Si laptele de corp se absoarbe imediat in piele iar corpusorul de bebe devine imediat catifelat si usor parfumat. Samponul doar l-am cercetat putin nu l-am folosit inca, dar am observat ca are acelasi miros specific al gamei si o textura cremoasa.

Se observa o imbunatatire fata de celelalte produse NIVEA BABY in ceea ce priveste textura, mirosul. Folosesc cu incredere aceste produse pentru bebelusul meu si le recomand tuturor mamicilor cu bebei mici si nu numai. [:)]


Editat de ola_angi, 21 mai 2013 - 08:05 .


#4
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 12:12

Si noi am inceput sa le folosim inca din prima zi. Mentionez c-am mai folosit produse Nivea si imi plac. Ador mirosul specific produselor cosmetice Nivea  [:)]

 

Servetelele - intradevar nu sunt parfumate, dar au un miros ciudat. In schimb sunt foarte bune, sunt pufoase, sterg bine si sunt atat cat trebuie de umede. Foloseam alt tip de servetele, mult mai umede si trebuia sa astept sa se "zvante" pielea.

 

Lotiunea de spalat - buna, cremoasa, face spuma, are un parfum discret, placut.

 

Crema intensiva - are putin din mirosul pe care-l stiu de la Nivea  [:)] ...e grasa, intra foarte usor in piele si aproape ne-a trecut o iritatie mai veche pe care o avea David la fundic...Crema e pentru tot corpul, l-am dat si pe fata si n-a comentat  [il]

 

Latele de corp - ei, aici e alta treaba...David n-a fost niciodata fan masaj, dadea sa fuga...In schimb aseara dupa baita a stat la masaj, incantat, razand, intindea piciorusele, se-ntorcea sa-l fac pe spate...Rar am intalnit asa un lapte de corp, are o consistenta semi-fluida, o placere sa-l pui pe piele...dupa ce-l intinzi ai impresia ca pielea e plina de lapte, iti place efectiv sa intinzi, sa masezi, sa framanti...intra in piele, nu lasa urme, iar pielea e fina, placuta la atingere, frumos mirositoare...ca de bebelus  [:D]



#5

  • Guests

Postat 21 mai 2013 - 13:58

Au ajuns ai produsele noastre!!!!! si noi am mai folosit produsele Nivea atât gama pt bebelusi cât si pt adulti. Dar sa revenim la produsele primite :-) Servetele umede sunt super, cremoase, fine si fără miros. Crema intensiva o folosim cu mare succes după expunerile la soare, hidrateaza si calmeaa foarte bine pielea. O vom lua cu noi in concediu cu siguranță!! Laptele de corp....,duc tratative cu domnisorica mea sa mi- l împrumute si mie :) intra foarte bine in piele si catifeleaza pielea. Lotiunea de spălat este delicata, ușor parfumata si cu o textura cremoasa. O folosesc amândoi copilasii. Deși inițial produsele erau destinat celui mai mic membru al familiei am ajuns sa le împărțim la 3: juniorul, domnisorica si mămica lor!! Mulțumim frumos ! Semnat bb_yasmi ( nu știu de ce iarasi ma logheaza ca si ușor nou venit )

#6
Maria-Cris

Maria-Cris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 22:00

si noi le-am primit...si nu stiu de ce dar pt mine Nivea are mereu miros de copilarie, cand gaseam la bunica o cutiuta mica si albastra din care ma dadeam pe ascuns in speranta ca voi deveni mai frumoasa:D aaa..si intotdeauna ma amuz gandindu-ma ca bunica ii spunea Nivea (accentuat romaneste) si nu cum ii spunem noi astazi...tare as fi curioasa sa vad cum ar zice bunica "pure and sensitive" 

Am testat deocamdata crema (cum era de asteptat) pe fata mamei si pe funduletul Ilincai, in ambele locuri cu rezultat imediat de confort sporit. Revenim zilele viitoare si cu impresii despre celelalte produse. 



#7
rosanita

rosanita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 20:13

Nu spun ce urmeaza asa, din curtoazie sau drept multumire ca am primit produsele pentru testare, dar ador produsele Nivea.

Gama Pure&Sensitive mi se pare ideala pentru bebelusi, fiind creata pentru pielea lor delicata.Si..nu doar bebelusi e potrivita, ci si pentru mamele bebelusilor:D

 

Servetelele umede imi plac mult pentru ca nu au parfum, parabeni sau alcool, nu sunt prea imbibate cu lotiune de curatare si nici prea uscate.Adera bine la pielea bebelusului si curata asa cum trebuie...ce e de curatat:) Pachetul se inchide etans, asa ca poate fi luat fara probleme in parc sau la plimbare, pentru ca aceste servetele pot fi folosite si pentru a sterge bebelusul pe manute ( de ex).

 

Lotiunea de spalat e asa cum ma asteptam - curata bland, fara sa usuce pielea, si lasa un miros delicat.

 

Laptele de corp are o textura delicata, un miros discret, si intra repede in piele, ceea ce pe mine ma incanta, pentru ca a mea bebelusa e ca un titirez cand e vorba de dat cu crema!

 

Crema intensiva da randament imediat dupa prima aplicare, calmand roseata si ajutand pielea sa fie hidratata corespunzator.

 

Daca as recomanda produsele Nivea Baby Pure&Sensitive?Cu siguranta DA!Sunt produse de o calitate excelenta:)



#8
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 22:38

Am testat şi noi loţiunea pentru băiţă...Aşa cum am notat şi aici, o adevărată încântare, fără lacrimi, cu miros delicat, delicată ca o mângâiere pentru pielea fină de bebeluş... Next -  Body Milk  [:)]



#9
Maria-Cris

Maria-Cris

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 21:23

noi nu ne mai saturam de servetele...si chiar daca poate suna ciudat, dar le folosim mai mult pentru gura decat pentru alte parti ale corpului...In parc sau prin oras, sunt singurele folosite pana acum la care Ilinca nu se stramba, dimpotriva le-ar baga putin in gurita.. [flo2]



#10
cristina_nic

cristina_nic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 21:32

eu inca nu le-am primit.. mai asteptam nitel:)

pana una alta folosesc deja de la ei servetelele umede sensitive si pana acum imi par f bune,au un miros f delicat, de curat, si-s f moi.


Editat de cristina_nic, 27 mai 2013 - 21:33 .




Etichetat si cu produse niveaigienahidratare, masaj, produse cosmetice, servetele umede, baita, wash lotion, nivea intensive cream, igiena bebelusului, body milk

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -