Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Hai Vio! Felicitari Vicky, Miche! Ciresele de maiiunie2013 ~53~


443 raspunsuri la acest subiect

#31
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:05

Raluca ce bine arati dupa nastere ! Nu se vede nici un pic de burtica !

Ce printesa frumoasa aveti ,e o dulceee ! Sa va traiasca si sa creasca mare si sanatoasa  ! [il]  M-am indragostit cand am vazut-o !



#32
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:05

Abia astept sa mai vad pozici de bebei !


Editat de VIOIKA76, 28 aprilie 2013 - 15:08 .


#33
Carmen1985

Carmen1985

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 383 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:29

Buna! Am reusit sa intru si eu pe forumul asta nou intr-un sfarsit...

La multi ani cu ocazia floriilor! Felicitari prospetelor mamici!!! Noi suntem bine, mai lenese cu calculatorul mai mult stam pe afara la aer :) Va pup o zi frumoasa tuturor !



#34
criulica

criulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 17:10

Raluca, am tras si eu cu ochiul pe picassa, MIruna e o scumpa iar tu o mami intr-o mare forma! Felicitari

 

Asteptam vesti de la urmatoarele fete, sa apara ciresele noastre in ordine si sanatoase!

 

Am experimentat astazi ceva foarte dubios pentru mine. Dupa o lovitura gingasa m-a strabatut o durere ascutita in partea din dreapta a burtii, putin mai jos de buric care nu m-a mai parasit vreo ora. Nu stiu ce s-a intamplat, poate si-a schimbat pozitia, eu am luat un nospa si am bagat si somn, acum e o oarecare jena in zona aceea. Este posibil ca loviturile unui bebe sa provoace o durere asa mare sau poate fi altceva( desi logic, nu prea imi dau seama ce). Pana acum nu am mai avut parte de asa ceva, de aia sunt asa contrariata.

 

Si tocmai cand imi facusem curaj sa ies din casa:P



#35
carmen333

carmen333

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 17:37

Raluca, scumpica foc fetita! Mie ii pare ca iti seamana deja! Sa fiti sanatoase si la cat mai multe plimbari! 

Criulica, cine stie ce pietricica ti-a deranjat pe la rinichi sau alte organe! Nu stiu ce sa zic, ma astept la dureri intermitente cand e vorba de travaliu.

Eu sunt patetica, mai ies prin fata blocului sau pe terasa, cu pisicile, la aer.



#36
duduta190578

duduta190578

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 373 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 18:02

La multi ani tuturor florilor si din partea mea,multa sanatate si bucurii va doresc!

Raluca bine ati ajuns acasa,de acum urmeaza sa va acomodati,dar greul a trecut.

Fetelor,poate nu am observat eu sa ne fi spus ca pleaca undeva,dar stiti ceva de lipsa Irinei(Iriss1211)?Mi se pare ca de cateva zile nu a mai scris nimic si nici pe fb nu a mai aparut de cateva zile.



#37
andreea.nsd

andreea.nsd

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 18:33

Am venit si eu de la "chef", de la tata. [:D] Pana la urma nu a fost asa rau cu pestele, a fost bun. A avut si icre si niste branzica cu rosii, deci n-am plecat flamanda. [:)].

La multi ani Vio, Lilly, Criulica (vine de la Crina, nu?) si Doina!

Am cam inceput sa am contractii si dureroase si nedureroase (dar neregulate), asa ca mi-e teama sa nu se grabeasca Mihaita. As vrea sa mai stea macar 2 sapt. Bine ca maine mergem la eco si consultul preanestezic, apoi stau si eu mai linistita.

Elyana, sper ca te-ai distrat la gratar. Tati sigur a fost cumintel, vorba Doinei, doar nu supara 2 baietei si o mamica. [:)]

Maine sper sa vin cu vesti bune. Pfiu, ce zi plina o sa fie: eco si consult preanestezic in bucuresti, apoi fuga in ploiesti la service cu masina si seara inapoi in bucuresti la ultima sedinta a cursului prenatal. Noroc ca si-a luat sotul liber. [:D]

Va pup si va urez de acum, somn usor!

Editat de andreea.nsd, 28 aprilie 2013 - 18:33 .


#38
Hellie

Hellie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.296 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 18:39

Criulica, nu -mi dau cu parerea ca nu stiu de la ce ar putea fi durerea aia. O fi vreun ligament ceva care s-a intins la maximum?

Duduta, nici tu nu mai ai mult pana la momentul cel mare. Faci ceza sau natural?

Andreea, chiar ca zi aglomerata maine. Tu la Medlife mergi, nu? Nu mai stiu la ce medic...
Cursurile prenatale tot la medlife?

Editat de Hellie, 28 aprilie 2013 - 18:40 .


#39
duduta190578

duduta190578

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 373 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 19:11

Hellie,eu sunt cu cezariana,maine am ultimul control si vedem daca ramane tot data de 8 pentru internare.



#40
Elyana

Elyana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 19:16

Criulica, eu de doua ori pana acum am murit de durere de bila si fara sa ma loveasca, doar s-a odihnit in timpul noptii :)) dar a trecut dupa cateva ore. Chiar azi noapte a fost ultima patanie :)

Andreea, multa bafta la eco. Sigur e doar inceputul si colul inca rezista

Eu am ajuns inapoi in Bucuresti si am poposit la un restaurant la o "floricica" :)) si eu sunt full option nu mai pot sa ma bucur de delicatese :))

La tati e liniste, a ramas fara baterie si nu s-a mai obosit sa ne salute cand a ajuns acasa. Asa ca diseara o sa fiu si eu la somn offline :)) si maine poate ma "trezesc tarziu" si nu il mai prind treaz :)) asa nu ne certam, ca dupa atatea ore imi trec dracusorii... Poate >:)


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -