Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Hai Vio! Felicitari Vicky, Miche! Ciresele de maiiunie2013 ~53~


443 raspunsuri la acest subiect

#11
carmen333

carmen333

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 09:39

La Multi Ani de Florii! E vreme super, racoare si vant! 

Raluca, acomodare placuta cu noul program si mult laptic, sa creasca puiul!

Ieri am facut curat, aspirator, mop, salata verde, ingrijit plante balcon si doar mi s-a intarit un pic burtica. Iar alta data, la efort mult mai mic, ma tineau dureri cu orele. 

Vicky, as zice sa mergi sa dormi, ca daca intri in travaliu e nevoie sa fii in puteri.

Azi dimineata m-am trezit cand se lumina si nu mai adormeam odata. Am mai prins ceva somn pana la urma.



#12
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 09:40

Hellie sa-l stapaniti sanatosi si sa-l folosesti cu folos !

Raluca bine ati venit acasa ! Acomodare usoara !

Ankylya ar trebuii sa ai si tu grija cu efortul de acum e burtica mare si imediat se poate declansa nasterea !

Acelas lucru vreau sa-i spun si lui Deny  ,sa incerci sa mai reduci din efort .



#13
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 09:56

Buna dragi burtici si de la noi.La multi ani florilor [flo2] .Raluca felicitari, sa=ti traiasca bebetina mare sanatoasa si frumoasa.Ma declar total nemultumita de noul dc.ro.Amvrut sa postez si m8am trezit dusa pe forumul vechi [batcap] .Sincer n-am reusit sa citesc din urma [smulgpar] .Noi suntem bine tot 2 in 1 [soricel] .Aproape am terminat camera lui Ingrid.Mai avem nevoie de suportul pt baldachin si un covoras dragut si gata [:)] .Noi mergem la o plimbarica.Va pupam si o duminica frumoasa [flo2]



#14
simcri

simcri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:04

Buna dimineata!

 

La multi ani celor ce-si serbeaza ziua de nume

 

Vicky baga un spasfon si un pic de relaxare sa prinzi puteri, poate s-a hotarat Eva sa vina :)

 

Andreea mananca ceva inainte sa pleci de acasa, asa macar stii ca n-o sa fi flamanda, eu asa fac mereu cand merg undeva, sa fiu sigura ca nu o sa raman flamanda sau din contra sa ma arunc pe mancare :)



#15
Elyana

Elyana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:28

Eu iar am program de "handraleala". Initial am zis ca stau acasa, dar atat m-au tentat cu gratarel si iarba verde ca am zis "bineeee, fieee"  [:D]

 

Plus ca o sa mai fie o proaspata graviduta pe acolo (din ce am inteles, un samburas inca). Ma duc sa o incurajez ca astepta de multicel. Imi pare rau ca nu am ce hainute sa ii dau, ce am eu e de iarna  [8)]

 

Sunt stresata, al meu e la [striptis] "petrecerea burlacilor" [striptis] de cateva ore [soc], abia astept sa imi spuna ca a ajuns acasa  [soc]  singur    [soc]  

Acum il las sa se distreze   [mai]



#16
Hellie

Hellie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.296 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:28

Vio, la multi ani sanatosi de ziua numelui!!! Sa fi sanatoasa si sa ai parte de o nastere usoara !!!

Vicky dear, sper sa apuci sa te odihnesti un pic daca s-a hotarat bebelina sa isi faca intrarea in lume! Multa bafta si sa ai o nastere cel putin la fel ca prima. Noi te asteptam cumintele cu vesti dintre cele mai bune.

Raluca super nastere ai avut! Felicitari si acomodare usoara cu bebe!

Fetelor, tare urat cu santierul in casa. Am jurat ca nu mai deschid alt santier in urmatorii 5 ani. Arata casa ca dupa asediu chiar daca nu avem cine stie ce lucrari de facut. Pfff, sper sa treaca repedeeeee nebunia asta.

Mi-e foame si n-as manca nimic. Ciudat.

Elyana, iti recomand sa te gandesti ca s-a intors SINGUR. Ca degeaba iti faci ganduri, oricum e la mii de km departare. Eu una asa fac de cate ori pleaca al meu in delegatie...ca sa nu imi fac sange rau singura :))))

Editat de Hellie, 28 aprilie 2013 - 10:32 .


#17
lillyas

lillyas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 809 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:41

Neata!

Felicitari floricelelor! Azi ma sarbatoresc si eu. M-am decis eu pe la 20 de ani ca Liliana vine de la lily (crin) sau de la liliac, asa ca-i musai sa fiu serbata de Florii. [pk] Oricum, ziua de nastere e in septembrie, in vacanta, asa ca nicicodata nu puteam sa o serbez, caci erau plecati toti care-incotro. Asa ca azi imi prestez un tort simplu si ma odihnesc, caci ieri am tras tare la curatenie.

Sa aveti o zi frumoasa!



#18
Elyana

Elyana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:43

Ma calmez, ma calmez, cred ca sunt si invidioasa ca el se poate distra [alcool] si eu o ard "calugareste" cu burta la gura [soricel]

VIO, la multi ani, draga mea, profita de timpul in familie [flo2] [flo2] [flo2]

Lilly, eu stiam dintotdeauna ca Liliana se sarbatoreste de Florii, deci La multi Ani!

Editat de Elyana, 28 aprilie 2013 - 10:44 .


#19
simcri

simcri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:49

Lilly atunci la Multi ani de Florii si petrecere frumoasa

 

Vio La multi Ani [flo2]

 

Elyana lasa ca dupa ce vin bebeii il lasi pe tati cu ei acasa si  iesi tu la petrecerea burlacitelor asa de revansa :)



#20
sorinacicos

sorinacicos

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 10:59

Buna dimineata!

La multi ani Vio! La multi ani Lilly! si tuturor care isi serbeaza azi ziua de nume!

 

Raluca - bine ati ajuns acasa, acomodare cat mai rapida si mult laptic ca sa creasca mare ciresica!

 

Vicky - daca Eva vrea sa vina acum sa fie o nastere usoara. Asteptam vesti.

 

Eu am visat azi noapte ca am nascut. Sper totusi ca Denisa sa mai stea la caldurica inca vreo doua saptamani, poate reuseste mama sa vina la noi pe cand se naste. As fi mult mai linistita ca am cu cine lasa baietelul.

 

Vrem si noi vreme buna. De trei zile ploua si nu pare sa vrea sa se opreasca in curand.

 

O duminica placuta in continuare!

[pup]




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -