Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV in Ungaria 175


199 raspunsuri la acest subiect

#191
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 21 iunie 2013 - 17:39

umbruta ai PM



#192
Goofytza

Goofytza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 02 iulie 2013 - 19:55

Olimp cum esti?Sanatate multa si asteptam vesti!!!



#193
DaniellaSM

DaniellaSM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 14:07

Olimp, scumpita azi e 5 si ma gandesc daca ai nascut deja ?? Daca da sa ti dea D-zeu santate si tie si Ilincai si ma bucur nespus pentru voi iar viata de azi sa fie in roz .

Va pupicesc apasat!!!



#194
umbra01

umbra01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 19:56

salutare fetelor

 

nu am vesti bune, mi-a venit ciclu la timp,am fost sambata trecuta la eco, era a 4-a zi de menstra si surpriza neplacuta ,desigur, chistul a crescut ,este de 34/29 mm [smulgpar] [ups] [bang] .

medicul insista ca nu e endometriozic,dar eu n-as fi atata de sigura. M-a pus pe pastile, pe Yasmine, asadar adio bebe natural ! [bang]  A zis sa iau fara pauza 2 folii ca sa nu-mi vina ciclu si apoi sa merg sa ma vada iar.

El zice ca daca e chist normal se retrage ,daca nu se retrage el zice ca putin probabil sa creasca. Plus de asta incepe si perioada mirifica a concediilor....asa ca sunt praf ,confuza total si dezamagita [alcool] [alcool] [alcool] .

I-am scris si lui PK,a zis sa merg asa si sa ma ,,ecografiez,, la inceputul lui august si sa-i scriu ce si cum si vedem next step ! Ca normal ar fi sa nu creasca sau chiar sa dispara, dar dupa cum spune el ...in cazul meu sunt multe exceptii de la regula [batcap] .

 

Despre Olimp vreau sa va zis ca a nascut pe 26 iunie, am vb cu ea sapt asta, erau deja acasa, nu mi-a dat multe detalii , dar eu zic ca sunt bine ! Sper sa nu se supere ca v-am anuntat, am vazut ca ati tot intrebat si sigur ea pt moment va avea timpul ocupat cu bebica Ilinca sa se cunoasca mai bine si sa se obisnuiasca una cu alta .Multa sanatate, rabdare si putere le doresc !!

 

pupici la toate



#195
eni0301

eni0301

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 05 iulie 2013 - 23:31

Buna seara [flo2]

Felicitari OLIMP [artif]  [artif]  [bum]  [harp]  [majoreta]  [majoreta] ma gandeam ca ai nascut,nu ai mai scris nimic de o vreme,sper ca sunteti bine si tu si Ilinca [:)] ,sa ne povestesti cand ai  timp [:)]

Umbra..imi pare tare rau,ca lucrurile nu merg tocmai lin...dar o sa vina si vremea voastra cand o sa va bucurati de un bebe,sunt sigura [:)]

Daniela...cum esti?ai facut deja morfologia de trim 2?

noi suntem bine,creste burtica....am inceput sa zugravim,sa pregatim si coltisorul lui bebe,abia astept sa fie gata tot,am primit un patut,sa-l fi vazut pe al meu ce mandru s-a apucat sa-l vopseasca [biz]

va doresc weekend placut [flo2]



#196
DaniellaSM

DaniellaSM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 08 iulie 2013 - 15:07

Hello fete dragi,

 

Umbruto ,aflasem si eu dupa ce am trimis mesajul aici ca Olimp a nascut su ca e bine , eu o pupicesc si aici si pe Ilinca si multa sanatate.

 

off oare de ce tre sa fie si mai dificil decat este?? oare PK nu poate sa inceapa un tratam mai repede? iti doresc tot binele din lume si sper sa ajung sa te vad cat de curand ,ca daca pui mana pe burtika mea se ia si sa te gravidesti si tu .

 

Eni ,multi pupici pe burtik , noi suntem bine doar ca mi se umfla picioarele si stangul e parca mai umflat si imi  amorteste ,am citit despre preeclampsie se pare ca nu e ,cica baby ma apasa si sta mai mult pe partea stanga, asta e rezistam cu stoicism , morfo de trim 2 a iesit bine avem totul ok si era foarte zburdalnic abia a reusit sa mi l termine de masurat , saptamana viitoare ma duc la eco din nou doar sa vedem ca totul e bine ,ce dragut voi cu patutul ,noi nu am cumparat inca patutul doar caruciorul care l-am gasit cu o mica oferta si era visul meu de cativa ani incoace un Quinny Buzz travel sytem in albastru mamaia,

Sper sa gasesc si patutul care imi place la o mica oferta si sa l iau ,in rest mi am facut o lista pe Amazon cu tot ce imi trebuie si am sa apas butonul de buy now!! prin Septembrie dupa ce fac Babyshower (un chef in cinstea bebe-lui adica dusul bebeului) si colegele, prietenele or sa aduca cadouri pt bebe,asa ca vreau prima data sa vad ce primesc si pe urma sa dau drumul la cumparaturi.

sunt asa de ocupata cu ce mai trebuie incat si seara mai adorm cu ipad-l pe piept,sunt tare novice ,doar la asa ceva nu ma gandeam acu un an!!

 

O zi faina va doresc ,



#197
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 08 iulie 2013 - 18:58

Buna fetelor,

 

Aveti idee pe ce mail as putea sa ii scriu dr-ului zadori? sau aveti macar idee daca ii scriu pe mail-ul acela care apare pe site-ul lor imi va raspunde?.

 

Multumesc mult

Va pup!



#198
umbra01

umbra01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 08 iulie 2013 - 20:45

ciao fete,

 

Alice    adresa Janos Zadori : jzadori@gmail.com, eu pe asta i-am scris o singura data,anul trecut cand cautam in disperare sa scriu si eu unui medic din Ungaria si mi-a raspuns,dar apoi eu nu am mai comunicat cu el.

 

Eni [flo2] [flo2] [flo2]

 

Daniella m-as bucura sa ne vedem si poate cum zici tu ...daca ating burtica ta se prinde ceva intr-a mea [il] . Din cate am auzit de la IMI ,PK e in concediu in ceva perioada din iulie, probabil de aia s-o fi gandit ca sa stau pe anticonceptionale si apoi vedem in august ce si cum. Te pusic [flo2] [flo2] [flo2]

 

[:)]



#199
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 08 iulie 2013 - 21:18

Multumesc mult de info Umbra01. O sa ii scriu si eu sa vedem ce imi propune sa fac. Stiu oricum, ca primul pas e sa incep analizele, dar...



#200
FIV_Ungaria

FIV_Ungaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 09 iulie 2013 - 11:58

Cap. 176




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -