Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 7 voturi

Ce ma fac????


468 raspunsuri la acest subiect

#11
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 14:34

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Ce a facut oameni buni Dahriana asta de una, doua "nu-i Dahriana?"
Nu citeam pe forum in era Dahrianei..si vad ca a lasat amprente tanti asta



Hai mey...tzie care-tzi place mirosul de naftalina,n-.ai descoperit tu cine e Dahriana?[:D]
Ai tema de weekend atunci![:D]

Dana

#12
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 14:35

Dana,eu am zis ca e o victima(ce-si face omul cu mana lui se cheama lucru manual) ca sufera si se distruge pe ea in intrebari fara sfarsit,mai ales de ce-urile alea.
Rspunsul la intrebarea ta este...
Renunta pana nu e prea tarziu.Pana cand soarta nu se hotaraste sa-ti intoarca inapoi ceea ce dai.
Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#13
siren25

siren25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 14:57

Am citit toate raspunsurile voastre. Stiam ca asa va fi, nu ma asteptam sa mi se ridice o statuie. Asa ca eram si sunt pregatita pentru orice sfat/parere!
In primul rand, nu stiu cine e Dahriana!
Eu am cont pe acest site de vreo 3 ani, se poate cauta in arhiva si poate verifica!
Pana la urma, ce conteaza? Oricum nu ma cunoasteti!
Sunt un om ca oricare altul cu o problema!

In al 2-lea rand nu m-am victimizat!
Cum spunea prof. mea in facultate "cel mai rau e sa judeci!" !!!
Nu stiu nici eu, iar voi nici atat, ce se petrece la el in casa.
Faceti un mic exercitiu fiecare dintre voi (eu l-am facut, ca dovada ca eram intr-o relatie stearsa si cu multe goluri, de-asta am si ajuns sa rup relatia respectiva)... si ganditi-va, voi, cei cu familii fericite, fie ca sunteti femeie fie ca sunteti barbat... ati ajunge sa aveti o viata dubla daca ati pluti intr-o oaza de iubire, fericire si intelegere cu sotul/sotia?

Nu sunt o perversa!! Daca m-ati vedea si m-ati cunoaste, ati intelege!
NU stiu cine a zis ca da, pentru ca sunt actrita, joc teatru! NU JOC TEATRU ABSOLUT DELOC, nu am avut niciun interes ocult sau viclean! Tocmai pentru ca sunt actrita, eu traiesc si tot ce fac, fac cu sufletul!

Niciodata nu s-a plans de familia lui, practic nici nu vorbeste despre asta! In relatia asta au existat multe lacrimi si dat din umeri "Ce facem? cat o mai tinem asa?".
Si nici el nu este un pervers obsedat de femei sau de relaii extraconjugale!

Suntem constienti ca nu face bine nimanui, si credeti-ma ca am incercat nu o data, ci de multe ori sa RUPEM nebunia asta! Am rezistat 2 saptamani! Atat!

Nu sunt spargatoare de familii! Acasa am crescut intr-un spirit iubitor, cu niste parinti care sunt impreuna de 35 de ani si stiu ce inseamna IUBIREA SI LINISTEA! Daca tatal meu nu avea toate astea, cu siguranta mai avea vreo 2 amante imprastiate si poate si copii.

Intotdeauna am militat pentru intelegerea si comunicarea unei relatii, CHIAR am fost impotriva adulterului... si credeti-ma ca inainte sa mi se intample mie asta, i s-a intamplat unei prietene. Chiar am invinovatit-o si blamat-o! "unul necasatorit nu gaseai?". Si apoi m-a lovit si pe mine! Asa ca ... "never say never" !!!

Am citit "Scris pe trup" (V-o recomand!) Acolo era un pasaj foarte adevarat. "Nu am spus niciodata : cu acest inel iti jur credinta! De ce atunci cand faci un legamant cu cineva in vazul tuturor, de ce nu ai curajul tot in vazul tuturor sa-l dezlegi, daca nu mai e NIMIC?"...

Evident ca zilnic imi pun intrebari, evident ca sufar, evident ca empatizez si ma pun in locul fiecaruia... insa pana la urma sufletul meu e cel mai important!

Nu i-am fortat NICIODATA mana si nu l-am amenintat! Doamne fereste!
Si nu, relatia noastra nu e bazata pe "vine, face sex cu mine si pleaca!".

Nu ma dor vorbele voastre, poate ca uneori e nevoie si de asta ca sa ma trezesc mai repede. Poate! Nu stiu! Problema e ca eu sunt destul de TREAZA si de VIE!

Va multumesc si va doresc IUBIRE! [flo]

#14
larasarit

larasarit

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:11

N-am nici chiar asa de mult timp liber chiar daca sunt o casnica proasta si inculta care sta sa ia bataie doar pentru un blid de mancare.


#15
Zina

Zina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 816 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:30

Ba chiar vrei sa "spargi" aceasta casnicie, de vreme ce te intrebi de ce mai sta intr-o relatie asa zisa esuata. Tu esti constienta de ce vrei, il vrei pe el, si atat. Iti doresti sa-si lase sotia, si sa vina la tine, cu toate ca aici nu recunosti. Va veni si vremea cand nu vei mai suporta sa taci, si ai sa incepi cu "cicaleala" pe el, de ce nu-ti lasi sotia, de ce nu divortezi, s.a.m.d...
Ce sa faci? Sa-l lasi in pace si gata. Asta ar trebui sa faci.


#16
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:35

Nimic din ce spui....nu conteaza..incerci sa te convingi pe tine...si te vei distruge incet,incet.
Bun,ai vrea sa-l iei impreuna cu copilul?Esti in stare sa-ti asumi deschis relatia?El vrea sa divorteze?

Te contrazici...pai daca alta ti-ar lua sotul,cum ar fi?Si sa aveti si un copil impreuna...

Unora li se acreste si ca vor diversitate...mai ale sdupa ce nevasta naste....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#17
siren25

siren25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:35

Vorbiti ca si cum eu l-as tine legat sau fortat!
Nu, NICIODATA nu am sa ii zic ca o lase, o faceam demult daca era asa, totusi relatia dureaza de 1 an si ceva!
Si el isi doreste sa fie cu mine, iubeste relatia asta, si probabil ca nu a lasat-o pentru ca ii e frica de alegeri, asa cum spunea el candva!
Nu copilul e problema! Sunt alte lucruri, e un om conformist si ii pasa de imaginea lui in societate! Ii pasa mai mult de asta decat de orice altceva!
Bunica mea are o vorba : Unde's doi si e bine, nu e loc de al 3 lea!
E limpede!
Candva, sotia lui l-a inselat pe el! (Asta ca sa nu o mai ridicam la Ceruri!)...



#18
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:51

@siren25:
Poate ca ai dreptate, poate acea casnicie este esuata. Insa este asa cum ai spus "acea casnicie" tu esti in afara ei. Sigur ca oamenii pot sa iubeasca, este normal, uman si nu avem cum sa controlam acest sentiment. Insa un om este in primul rand acea persoana care inainte de toate are control asupra lui. Iar acest control sau aceasta maturitate este imbracata prin caracter. Este redata de principii. Si acestea pot fi incalcate sau nu insa de data aceasta cu buna stiinta. Un principiu se numeste respect. Cel putin respect fata de propria fiinta.
Daca acea relatie care nu iti apartine este esuata respectul meu fata de ei doi ca si sot si sotie actuala este de a le permite sa isi rezolve singuri si impreuna ceea ce au de rezolvat. Este dreptul lor si obligatia lor fata de ei insisi si in acelasi timp obligatia mea si dreptul meu fata de mine de a nu ma introduce intre ei.
Asta ca sa accept si posibilitatea reala de ce nu ca acea relatie sa fie una esuata. Insa atata timp cat ea exista nu este corect/moral/principial/drept sa existe in paralel o alta. Daca am accepta insa si aceasta existenta paralela probabil tot in virtutea dreptului de relatie am fi implicit de acord ca ar putea sa existe si o a doua si o a treia relatie paralela cu a mea insa in acest caz ma intreb desigur ce rol ar mai avea angajamentele sufletesti, emotionale, morale, visele si dorintele comune implinirile si satisfactiile, toate acestea ar deveni brusc ceva cu caracter superfluu, ceva ca o imagine fara continut, falsa si efemera. Ori asta ar insemna sa nu aiba nici o valoare, nici o durabilitate si ceva imi spune ca omul nu este construit pentru asa ceva si nu asta isi doreste de-a lungul vietii lui si a celor din urma lui. Aceasta este frumusetea umana - caracterul.
Toti gresim. Insa este bine abia atunci cand ne dam seama de greseala, cand reusim sa ne asumam aceasta greseala, cand reusim sa indreptam aceasta greseala si cand dam dovada fata de noi insine ca suntem persoane care au caracter.
Si am scris toate acestea nejudecandu-te si acceptand exact ceea ce sustii tu, drumul dupa mine este acelasi pentru ca ce este drept si ce nu este drept indiferent incotro am lua-o indiferent in ce parte ne-am intoarce in viata aceasta va actiona ca si acul unei busole si se va indrepta singur si invariabil spre nord si sud. Adica asa este drept sau corect si invers este nedrept sau incorect. Restul ramane o simpla teorie.

#19
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 15:59

Siren25,in ultima postare ti-ai raspuns singura.

Pentru ca "se teme",nu-i vei fi niciodata decat amanta.

Atat.Daca esti dispusa sa-ti asumi statutul de amanta,poti sta asa pna la adanci batraneti.Poate copilul lui va avea grija si de tine.

Mai,a gresi e omeneste.Ok,ti-a placut de el,v-ati calutit,dar de ce te-ai implicat?El nu e indragostit,tu esti doar altceva pentru el.

Te-ai implicat sufleteste si nu ai scapare decat daca esti foarte puternica.Si nu pari.
Ok,ai avut o relatie(ai facut sex cu un barbat.Insurat.)Nic` rau pana aici,ca doar nu i-ai scos-o cu forta din pantaloni.Nici cu japca.A fost bine,dar,pentru ca tu cautai altceva,te-ai agatat de relatia asta.Trebuia sa te rezumi la sex.One night stand .Punct.

Cum pune el problema,nu va divorta niciodata,copilul si-l iubeste si nu-l va lasa,iar tu vei imbatrani sperand,asteptand....tineretea se va duce,vei cedea ca nu ai nici un rost,vei trece poate viata..si te vei trezi la 45-50 de ani fara nimic.Doar o amagire.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#20
Zina

Zina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 816 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 16:09

Poti sa-ti iei adio de la el, daca ii place mai mult imaginea lui in societate decat orice altceva. Nu-si va parasi familia!
Nu-l tii cu forta langa tine, dar nici nu-i dai drumul. Poate ar pleca daca ar vedea ca tu nu mai esti interesata. A spus bine cineva aici: lui ii convine situatia. Are sotia buna acasa, impreuna cu copilul, si pe tine asa de "fiori in stomac". Ce si-ar mai dori? Normal ca-ti spune ca te iubeste, doar n-o fi prost...
Din pacate, acest lucru s-antamplat si se va mai intampla in multe familii, barbati lasi si slabi, care doresc sa-si arate lor incontinuu ca sunt inca virili, si au priza la femei. Nu au incredere in ei, deloc, de aceea sta si el cu tine, ii place sa se simta "inca bun", nu ca ar fi neaparat indragostit de tine...
Imi pare rau, dar ar trebui sa te trezesti, te va lasa imediat ce sotia ar simti ceva sau ar auzi de voi.



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -