Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Spitalul Ilfov Bucuresti


18 raspunsuri la acest subiect

#1
unidanad

unidanad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.804 mesaje

Postat 30 martie 2013 - 13:14

Buna ziua!!! Sunt si eu o viitoare mamica si voi naste la Ilfov. Daca mai sunt pe aici gravidute sau mamici care au nascut la judetean Ilfov astept parerile voastre despre acest spital. Dr mea este Olteanu Maria. [pup][pup] Sper sa fim mai multe [:D]

[gravi] 25+ [baietel] David sau Patrick
Dana

#2
VIOIKA76

VIOIKA76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.742 mesaje

Postat 01 aprilie 2013 - 11:27

Buna !
Eu am nascut acolo dar acum 9 ani si am fost tare incantata,era curatenie ,saloanele erau de 2 paturi si in plus bebeii stateau cu mamicile,asistentele au fost dragute,mi-au aratat cum sa alaptez si sa ingrijesc un nou nascut.Ce nu mi-a placut a fost faptul ca la nastere naturala nu se facea epidurala.Poate acum s-au schimbat lucrurile si fac si anestezie .
Sarcina usoara in continuare !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum[gravired]34+[baietel]Eduard-Mihai

#3
buburuza2013

buburuza2013

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 01 aprilie 2013 - 14:03

Buna , eu am nascut la Ilfov acum 2 ani ,Acum sunt in nou insarcinata in 14 saptamani si sunt incantata de spital , este adevarat ca nu este o maternitate renumita dar personalul este minunat . Inainte de a naste am mai fost internata de 2 ori acolo pe sectia Gineco si nu am decat cuvinte de lauda . este curat ( nu foarte modern , dar farte curat ) . Exista saloane normale cu 3 paturi si patuturile copiilor langa mame , rezerve cu 2 paturi ( costa 75 lei / noapte ) si rezerve cu 1 pat ( 100 lei / noapte) . Avantaj la rezerva este ca poti primi vizita oricand in salon iar in salon normal trebuie sa vorbesti pe hol cu vizitatorii si nu prea pod vedea copilul. Eu am stat in salon cu 3 paturi si am avut chiar si tv. Pentru alte intrebari iti stau la dispozitie cu drag si sarcina usoara

#4
unidanad

unidanad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.804 mesaje

Postat 14 aprilie 2013 - 21:46

Multumesc pt raspunsuri. Buburuza si acum tot acolo nasti? La ce doctor? Eu sunt la Dr Olteanu Maria. As vrea sa iau rezerva sa nu stau in salon. Ma duc acum marti la un control si as vrea sa discutam despre nastere pt ca eu vreau sa nasc natural si sa stiu daca o sun la 12 noaptea vine sau ma trezesc ca nu am doc. A mai nascut o prietena in decembrie si a fost f multumita.

[gravi] 27+ [baietel] Patrick
Dana

#5
unidanad

unidanad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.804 mesaje

Postat 14 aprilie 2013 - 22:03

Sarcini usoare si voua si binenteles bebei sanatosi. Vioika nastere usoara.

[gravi] 27+ [baietel] Patrick
Dana

#6
brazuca25

brazuca25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 14 aprilie 2013 - 22:03

Am nascut acolo pe 25 februarie. Am luat un pat in rezerva de 2 paturi si a fost ok, foarte curat, personalul dragut. Singurul dezavantaj e ca sunt la etajul 1 rezervele, si daca ai nevoie de biberon pentru bebe, nu iti aduce nici naiba, trebuie sa te duci tu. Eu si colega de salon eram amandoua dupa cezariana, deci greu cu urcatul un etaj pe scari. Doamnele de la etajul 2 de la sectia pt nou nascuti mi s-au parut cam acrituri, dar nu toate sunt asa.
Per total eu am fost foarte multumita de spital. Am nascut cu dr. Tarig.

[hippi] mamik fericita de [zana] Denisa Maria (racusor din 20.07.2007) si [fetita] 37 saptamani cu Sarah Antonia


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit




#7
buburuza2013

buburuza2013

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 aprilie 2013 - 13:37

imi pare rau pentru intarzierea mesajului , da, tot acolo o sa nasc in septembrie prin cezariana . Eu am fost cazata la et 2 in salon cu 3 paturi si am avut noroc ca asistentele erau chiar in fata salonului meu , fiind operata de cezariana imi era mai usor asa doar deschideam usa si rugam ptr laptic

#8
botoshik

botoshik
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 08:48

Cu ce doctor ati nascut?



#9
botoshik

botoshik
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 septembrie 2013 - 08:49

Este cineva care a nascut cu dr tarig?



#10
Antguess1

Antguess1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 09:43

Buna dimineata

eu am nascut natural in aprilie 2011 acolo cu dna dr dragu

a fost o experienta perfecta fata de prima nastere in 2003 la filantropia

am nascut cu o moasa, o infirmiera si dna dr care a venit de acasa in ultimele minute :)

Am nascut in 45 de minute. Moasa a fost minunata, im timpul travaliului am stat la barfe si povesti, cu mici pauze de contractii dureroase....dupa care reveneam la barfele noastre :)

am nascut fara epizotomie deci m am simtit excelent imediat dupa nastere si dupa jumatate de ora am coborat in rezerva . Am stat o noapte in rezerva cu o alta mamica cu cezariana care a plaecat a foua zi...dupa aceea am inchiriat toata rezerva si m am simtit ca acasa.  Rezerva curata, baie proprie. Sora mea, cumnatul si bebele lor de doua luni au stat cu mine o zi intreaga in rezerva...nu s a luat nimeni de noi, ne au lasat in pace...a fost pe scurt nasterea perfecta si spitalizarea perfecta :) mult succes si nastere usoara




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -