Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nunta dubla


21 raspunsuri la acest subiect

#11
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 26 martie 2013 - 11:31

Xio, felicitari. Adica ma rog, fortata de statul german, dar pe de alta parte oricum asta era pasul urmator si tu oricum te-ai impiedicat, nu? [:D] felicitari, sincer.

Din cite imi dau eu seama de aici despre tine, sunt mai mult ca sigura ca nu faci nunta tipic romaneasca cu plicu' pe masa cu numele invitatului pe el ca sa se simta, de! Cit despre invidii si alte prostii, nu cred sa fie o problema la tine.

Singura problema o vad de natura logistica. Noua ne-a fost relativ complicat sa stabilim data in primul rind, avind atitia care veneau de peste hotare, fiecare cu programul propriu de vacanta etc. Imi imaginez ca la nunta dubla, problema e dubla. Pe urma cazutul de acord cu ceremoniile, care cum. Pe urma poate fiecare vede alt buget acceptabil pentru nunta, fiecare cu limitele proprii. Pentru mine personal ar fi fost o mare problema cu nunta dubla cu prietena mea cea mai buna si pentru ca am vrut ca ei sa ne fie nasi, ceea ce ar fi fost imposibil daca eram amindoua mirese in acelasi timp. Si mie mi-a placut la fel, sa fiu acolo pentru ea cind s-a maritat, sa stau cu biciul in mina sa ajunga la timp la nunta - a intirziat doar 30 minute, ceea ce in cazul ei se numeste punctualitate [:D] - sa ii fiu persoana de suport.

Dar daca toti sunteti 100% pentru nunta dubla, go for it, sa nu iti pese de ce circoteste lumea.

Pup si felicitari [:D] sa ne arati poze!

#12
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 martie 2013 - 11:56


In familie o matusa s-a maritat impreuna cu o cumnata (cele 2 fete au luat 2 frati). Nunta a fost faina (atit cit se putea in anii 50 la tara, cu un ginerica intors din prozonierat).
Ce vreau sa spun e ca a fost o nunta de care lumea si-a amintit ani de zile : o mireasa era nalta si bruna, alta era mica si blonda si amindoua niste frumoase.

Darurile au fost duble (in gaini, miei, un purcel [8D] ).

Felicitari, XIO !
(in Moldova se spune "saptamina chiorilor", asta de dupa decizia de casatorie [:)])


Mik.

#13
cristinuk@

cristinuk@

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 26 martie 2013 - 12:03

nu cred ca scapi de blablaul de la nunta [:D]eu nu am scapat de bla blaul de la botez si mi am botezat ambii copii la acelsi preot si am mai fost la vro doua botezuri fix acelsi discurs aceleasi pilde ...nu ai scapare [:D]

Felicitari!!![flo] am uitat sa ti zic

https://picasaweb.go...79654/HikyBird# "...Poti descoperi inca in minunata viata a animalelor profunde semnificatii si nu de putine ori, adevarate valori etice si morale de comportament..." Constantin Mihailescu



#14
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 26 martie 2013 - 23:12

Xio, felicitari!

Ati putea sa va faceti o nunta non-confrmista, ceremonia religioasa nu e obligatorie pana la urma. Puteti face doar cununie civila si apoi o petrecere de ce dimensiuni vreti voi, de la masa in familie, la perecere cu bufet suedez, etc. Nu scrie nicaieri ca nuntile trebuie sa urmeze tiparul clasic.

Am 4 perechi intre apropiati care au mers pe varianta asta "mini" si sunt foarte fericiti cu alegerea facuta.

#15
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 27 martie 2013 - 00:35

E, cununia lor deja a fost, la noi va fi in Germania, iar azi cand i-am spus prietenului meu de nunta a zis ca el nu vrea la dublu[:D]
mai avem timp, am vrut numai sa vad daca voi gasi aici doar pareri contra, mai discutam noi sa vedem exact ce si cum si ne hotaram.Oricum va multumesc mult pt raspunsuri[pup]

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#16
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 31 martie 2013 - 06:12

xio, daca nu ai vazut filmul " bride wars" poate il vezi acum.

daca as fi in locul vostru nu as sta o clipa sa ma gandesc [:)]

alina

#17
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 16:19

fix asta ar fi fost si intrebarea mea: viitorii miri ce spun? Ca nah, e si nunta lor, nitel...  [:)]

 

Oricum ar fi, depinde de ce simtiti voi, nu cred ca exista superstitie, sfat, barfa care sa stea in calea unor tineri care vor sa-si uneasca destinele.. la dublu.

 

Si felicitari din suflet, sa fie intr-un ceas bun!



#18
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 25 mai 2013 - 16:55

viitorii miri adica prietenii? ei au propus asta, prietenul meu nu prea vrea :))))) mai vedem



#19
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 25 mai 2013 - 20:05

da, baietii din poveste, la ei ma refeream.

pai deja daca ei au obiectii, parca nu mai e chiar asa ok, ca sunt si ei 50% din nunta...



#20
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 25 iunie 2014 - 11:14

Nu cred ca as fi fost nici intr-o mie de ani de acord cu ideea asta. Nu sunt o egoista, dar crede-ma, sentimentul respectiv este unic si vrei sa il traiesti ca atare. Eu am fost ofticata ca prietena mea a facut nunta cu o saptamana inaintea mea... as fi vrut sa ma bucur eu de toata atentia...caci la varsta asta nu era ceva prea comun. Ea avea 19 ani si eu 21. Poate lipsa maturitatii m-au impins sa cred ca e cel mai bine sa fii vedeta atunci.

 

Sa nu mai vorbesc de faptul ca veneau persoane necunoscute pe strada sa imi aprecieze tinuta samd. Probabil as fi fost putin ofticata sa fac odata cu o prietena si sa i se acorde mai multa atentie. Oi avea eu probleme...dar asa gandesc.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -