Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 1 voturi

Castiga bani de-acasa...


21 raspunsuri la acest subiect

#11
ita2v

ita2v

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 29 martie 2013 - 10:36

Eu inca nu stiu ce sa va spun.la RAMONAB i-am trimis si PM in care ii ceream adresa site-ului dar degeaba inca nimic .Incredere eu am pana la proba cantrarie si cum imi parea un mesaj scris din inima normal ca ma interesa .Daca chiar va fi ceva sa tin la curent dar deja e rece treaba[bang]

#12
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 29 martie 2013 - 11:04

Nu cred ca e cazul sa-ti faci sperante.
Vazusem pe linkul ei de blog. E vorba de Viespar.ro (daca ai timp si vrei sa aprofundezi problema musai dar nu recomand).

Bine ca anuntul pe blog e din 1 februarie (acolo aflase de la un prieten de pe FB, aici a cautat ea oportunitatea de a castiga bani pe net....) si ea deja zice ca a incasat bani (tras de par, timp prea scurt). Bineinteles linkul din blog te duce la inscriere ca referal al ei (deci ce ziceam in prima postare).

Si parca nu demult era un subiect tot pe-aici legat de fix acest site cu aceeasi concluzie - un alt fas.

Crede-ma pe mine pe cuvant, le-am incercat pe toate pana sa ajunga in Romania isteria cu banii online. Nimic de genul MLM pe partea online nu merge (sau merge o scurta perioada). NICIODATA nu vei ajunge sa stragi banii pentru o retragere/prima retragere care se face la limita x a banilor din contul tau virtual oricate clickuri, chestionare si alte alea ai completa.

Nu va lasati pacaliti de te abonezi acu dai 10 clickuri, te dezabonezi... etc. Fii dispusa sa-ti compromiti pentru totdeauna acea adresa de mail (dar daca chiar insisti sa incerci [:D] ti-as sugera o adresa complet noua) pe care vei primi spamuri tot mai multe si tot mai des...

Incearca o inscriere pe siturile de freelancing si mergi pe cont propriu. Eu am inceput cu vworker, la cateva luni au fuzinat cu freelancer... Aici nu mai sunt in materie sa ajut cu informatii pentru ca pentru moment nu am fost interesata sa caut proiecte noi, dar conditiile nu par cele mai stralucite (in comparatie cu vworker zic). Cu toate astea ai totusi posibilitatea sa castigi niste bani pe o munca prestata, castigurile iti sunt garantate de site (daca te incadrezi in deadline si faci o munca de calitate conforma cu cerintele respectivului e cam imposibil sa nu fii platit).

Succes!

#13
ita2v

ita2v

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 29 martie 2013 - 11:17

Parea foarte sigura pe ea desi am incercat si eu inainte dar credeam ca nu fac eu ce trebuie ,nu accesez la locul potrivit .Oricum iti multumesc pt sfat xxxwoman

#14
BunnyM

BunnyM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 12:44

Buna!
Ma numesc Boitor Ramona si sunt si eu mamica unui baietel de 5 ani.
Pentru ca sunt casnica am tot cautat pe net un job prin care sa castig si eu cativa banuti daca tot am putin timp liber cat e copilul la gradi de exemplu.
Si pentru ca am gasit un site foarte bun, vi-l impartasesc si voua:

http://www....

Intrati pe linkul de mai sus, inscrieti-va si incepeti sa castigati bani usor, de acasa.
Cum castigi bani?Pai e destul de simplu: click click si tot click.[:)]
Adica vizionezi reclame, completezi sondaje, faci taskuri, te inscrii gratuit pe diferite site-uri (dupa ce primesti banutii te poti dezabona de la ele, hihi).Sunt multe posibilitati, trebuie numai sa vrei.
A! trebuie sa spun ca site-ul e in engleza.Daca nu va pricepeti prea bine la engleza puteti folosi fara probleme gogle translate sau orice alt site de traducere.
Site-u e pe bune, eu am fost platita deja, cine doreste pot sa ii trimit dovada pe mail.
Plata se face la minim 8 dolari castigati.
Pentru mai multe detalii imi puteti scrie pe PM.

Asadar, haideti sa facem bani!


RAMONA si RAZVAN-MATEI [cavaler] 09.01.2008
RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
AM 1 ANISOR
 



Nu sunt admise acest gen de activitati pe forum.

 

 

Buna, Ramona!

Poti sa mai dai o data acel link? Sau sa mi-l lasi in PM, te rog?

Multumesc frumos!



#15
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 12:46

Bunny, chiar poți crede așa ceva????

#16
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 18 iunie 2013 - 21:05

Anunturile de genul asta sunt capcane. ca sa te inscrii iti dai e-mail-ul si apoi in cel mai bun caz te inunda cu spam, iar in cel mai rau iti trimit virus mail (pentru ca deja te-au prins de naiv care pica la oferte din astea). Nu exista bani facuti din navigarea pe net, nu exista . Mai rau, daca inregistrarea pe site are intrebari de securitate gen:

 - Care e numele tatalui tau?

 - Unde te-ai casatorit?

 - Care e numele de fata al mamei tale? etc

pentru ca intrebarile astea se folosesc si la securizarea contului de la banca (e-mail-ul e folosit si la banca), si odata aflat raspunsul tau sunt un pic mai aproape de contul tau bancar. Data de nastere se ia de pe forum, sau de pe facebook la fel si locatia geo grafica. Si tot asa.

Nu fiti naivi pe internet, sunt oameni care traiesc din exploatarea naivilor.



#17
White_Angel

White_Angel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 13 octombrie 2014 - 09:51

Si cate nu sunt, ma rog banuiesc ca moderatorul i-a sters link-ul...

In trecut am tot fost cu aceste clickuri si sincer pierdere de timp este pentru ca abia strangeai ceva pe saptamana, asa ca m-am lasat. Apoi de ceva timp am zis sa mai incerc, la cati laudau un site romanesc Mail Direct si intrand in cercetari despre ei mi-am dat seama ca sunt escroci. Asta dupa ce imi facusem cont la ei si una dintre reguli e ca la venituri personale per luna cel mai mic era de 2000 lei... pai stai putin frate, cand faci chestia asta cu castigul pe net poate fii ceva extra-job sau sa fii casnica si de unde sa scoti per luna venit atatia bani!!! ce rol mai avea site-ul... caci unul cu un venit peste 2000 lei nu si-ar fi pierdut timpul in clickuri sau citind reclamele ... logic gandind ... nu stiu , zic eu ..

Iar la fel , asa zisi castigatori care se tot laudau pe pagina lor sau in alte locuri ale internetului ca au castigat ba 50-200 euro per luna... iar o minciuna... Pentru ca am constatat , atunci cand ai ajuns la limita de ati scoate banii, site-ul cerea adeverinta de salariu de la locul de munca, copie dupa buletin (anumiti inconstienti facand-o si fara sa se mai gandeasca la CNP-ul lor cat de usor putea sa fie furat) si cont bancar ...

Livrarea banilor e facea la 50 euro, eu nici nu am avut timp sa fac atata, caci ma oprisem la vreo 10 euro si apoi intrasem in scormoneli pe net si am gasit destule de societatea care tinea aceasta afacere, escrocand si alte persoane de pe alte site-uri pe care le detin ori detineau , genul de groupon ...

 

Mai bine te apuci de ceva handmade si scoti bani frumusei, decat sa stai in fata pc-ului visand la castiguri de mii de euro de la click-uri ...



#18
tnicoleta

tnicoleta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.170 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 15:20

Stop! Oferta de lucru pentru voi se afla aici!

Stai acasa cu bebe si vrei sa mai castigi un banut?

Vino in echipa noastra.

NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: tudorienicoleta2015@gmail.com


Editat de tnicoleta, 23 ianuarie 2015 - 08:55 .


#19
Jullia

Jullia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.261 mesaje

Postat 22 ianuarie 2015 - 19:26

In instruire de la zero sunt incluse si lectii de gramatica si scriere corecta? Daca da, cam, pe la ce nivel se invata ca imperativul verbelor nu se scrie cu cratima?... Mersi de informatie.



#20
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 24 ianuarie 2015 - 19:08

In instruire de la zero sunt incluse si lectii de gramatica si scriere corecta? Daca da, cam, pe la ce nivel se invata ca imperativul verbelor nu se scrie cu cratima?... Mersi de informatie.

 

Ei si tu, [:)] la joburile astea s-ar putea sa nu le trebuieasca fetelor "gramatica scrisa".




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -