Sari la conținut

Sari la conținut


caut post de ucenic coafor


12 raspunsuri la acest subiect

#1
nikol24

nikol24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 23 martie 2013 - 01:16

In luna aprilie termin cursurile de coafor.Am acumulat informatii necesare,partea de teorie si un pic de practica.Voi obtine o diploma perfect legala in momentul in care voi termina cursurile si voi sustine examenul
Insa acum incepe greul...deoarece nici un salon nu se ''incurca'' cu incepatoare fara pic de experienta.
Eu in prezent am un job la care nu sunt dispusa sa renunt pana cand nu gasesc altceva din care sa ma pot intretine.
Ma gandeam la un post de ucenic sau samponeza la un coafor,ceva gen part time..
In cazul in care detine cineva de aici un coafor si ar fii dispus sa imi acorde o sansa,sau ceva cunostinte unde as putea sa las macar un cv as fii ff recunoscatoare.
Eu locuiesc in Bucuresti,zona nu este importanta pentru ca as fii dispusa sa lucrez in orice zona din Bucuresti.
Va multumesc.


,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''

#2
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 27 martie 2013 - 00:16

Practica ai facut-o realmente? De ce nu mai faci in continuare? Asa capeti experienta si te poti angaja chiar la ei.

In general saloanele prefera sa angajeze persoane cu experienta, chiar si cu portofoliu de clienti, daca se poate.

Tot ca samponeza trebuie sa incepi.

Chiar maine voi vizita un salon in amenajare, este la Dristor, langa McDonalds. O sa-i intreb daca au nevoie.



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI

[alap][xdulci][shopi]



mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009)



MINUNEA MEA; A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010



CE AM EU DE OFERIT





Ajutati-l si pe Darius! ;

#3
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 27 martie 2013 - 01:01

Nikol sfaturi ai de dat?[:D]

#4
dicirstea

dicirstea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.994 mesaje

Postat 28 martie 2013 - 02:21

Am fost si am intrebat, au deja echipa formata, sunt coafeze care au plecat de la alt salon. Nu se asteapta la o abundenta de cliente asa ca nu angajeaza pe cineva doar pentru spalat.

Imi pare rau, incearca la saloanele mai mari, cred ca ai mai multe sanse.



[zz]

CAPRA CU 2 IEZI

[alap][xdulci][shopi]



mamica lui Matei Constantin [bonjovi] (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian [copil](03.06.2009)



MINUNEA MEA; A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010



CE AM EU DE OFERIT





Ajutati-l si pe Darius! ;

#5
msl1

msl1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 909 mesaje

Postat 28 martie 2013 - 04:24

incearca la coaforul de stat. nu stiu daca in bucuresti mai exista dar probabil ca da, stiu sigur ca in alte orase mai exista. Acela care era cooperative pe vremuri.Te poti angaja direct coafeza daca ai diploma legala nu samponeza. Este un loc foarte bun de inceput iti poti forma clientele daca mai exista bineinteles

#6
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 28 martie 2013 - 11:54

Citat:
citat din mesajul lui msl1

incearca la coaforul de stat. nu stiu daca in bucuresti mai exista dar probabil ca da, stiu sigur ca in alte orase mai exista. Acela care era cooperative pe vremuri.Te poti angaja direct coafeza daca ai diploma legala nu samponeza. Este un loc foarte bun de inceput iti poti forma clientele daca mai exista bineinteles


exista si tot cooperative sunt..mai precis Cooperativa Igiena

eu cred ca cea mai buna abordare e cea a curajului de a intra in coafor si a-ti oferi serviciile, fa-ti timp o zi doua pe saptamana sa mergi din coafor in coafor, ai pregatite si CV-uri si mult "papagal"

Nina,mami de, [fetita]




#7
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 28 martie 2013 - 13:29

nu te limita numai la saloane, incearca si la frizerii. sunt multe persoane care lucreaza in frizerii, insa au pregatire de coafeza/hair-stilist si au cliente femei, carora le fac aceleasi proceduri si tratamente (pentru par) ca la un salon/coafor pentru femei (vopsit, permanent, coafat, indreptat cu placa, samd.).
plus ca, daca ma gandesc bine, am impresia baietii si barbatii se tund mai des decat noi, fetele. se mai adauga un barbierit, o aranjare de mustata sau sprancene...abia iti faci mana, cum s-ar zice [:D] si acoperi ambele segmente de pe piata.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#8
nikol24

nikol24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 04 aprilie 2013 - 07:03

Practica nu mai fac la ei din momentul in care se termina cursurile,prea multa nici nu am facut ca sa fiu sincera...
Nu ma deranjeaza sa lucrez ca samponeza pentru inceput din contra experienta ma intereseaza.Nici macar nu vreau bani pentru asta ,imi caut un salon unde sa ma lasse sa trag cu ochiu,sa invat,sa ajut etc
problmea mea este ca nu pot sa merge decat de 2 ori pe sapt pt ca pana nu gasesc ceva stabil nu pot renunta la actualul meu loc de munca.
La saloanele de lux nu intri cu una cu 2,iti trebuie o vorba pusa pe la conducere.
Sapt viitoare dau examenul si i au diploma si incep sa alerg din salon in salon poate am ceva noroc...

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''

#9
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 04 aprilie 2013 - 14:44

Multa bafta la examen si succes in gasirea unui job. N-i usor, stiu, dar daca te tii de treaba trebuie sa reusesti, chiar daca incepi mai "de jos".[flo]

O sa ma mai uit si eu pe la saloane, mai puneau afise uneori, cand aveau nevoie de oameni. Dar atunci nu cunosteam eu oameni...



Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)





Povestea sarcinii si a nasterii Andreei



Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



#10
nikol24

nikol24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 14 aprilie 2013 - 14:46

Am trimis cv uri la toate saloanele pe care le am gasit acum astept.Ideea e ca nu prea se baga nimenisa angajeze un ucenic pentru ca e clar ca nu are experienta si imi trebuie macar o ,,pila,,undeva sa ma recomande.O sa mai intreb in cercul de cunostinte poate am noroc

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -