Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Maternitatea Medicover


63 raspunsuri la acest subiect

#41
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:26

Buna,

 

Eu sunt noua pe forum, am decis sa nasca la Medicover din cauza profesionalismului de care au dat dovada pana acum, si din cauza conditiilor mult peste cele din sistemul de stat. Dar chiar si asa am o mie de intrebari si ma cam sperie momentul.

Din cate am citit majoritatea au nascut prin cezariana, eu mi-as dori sa nasc normal, a nascut cineva normal pana acum la ei?

De ceea ce imi este frica sunt analizele suplimentare pe care le poti face la indicatia medicului, dar daca acestea nu sunt necesare si iti sunt indicate doar pentru a mari factura?

In cazul asta refuzi sa le faci. Eu am facut copilului niste analize suplimentare, dar mi-au cerut acordul si semnatura.


Editat de ellej, 17 octombrie 2013 - 13:27 .


#42
Ikko

Ikko
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 12:14

Buna burtici si mamici!

 

Sunt curioasa, nu a mai nascut nimeni intre timp la Medicover?

Eu si buburuza am ajuns la 38 sapt si 2 zile si acum doar atat pot spune: ce emoootiiii!! 

Imi doresc sa nasc natural, si cum am vazut ca mai intreba cineva de nasterea naturala la Medicover, promit sa revin cu detalii dupa eveniment.

 

Sanatate tuturor!



#43
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 16:05

Buna Ikko!

 

Probabil sunt mai multe burtici interesate de nasterea naturala la Medicover, inclusiv subsemnata :). Te rugam mult, cand poti, sa revii cu impresiile tale.

 

La ce doctor esti? Cand ai facut/semnat contractul cu ei, in sens aprox. cate saptamani aveai? Sa stiu cum sa ma organizez. Multumesc.

 

Iti doresc o nastere naturala usoara si buburuza sa fie sanatoasa si mancacioasa!


Editat de Trin, 12 noiembrie 2013 - 16:06 .


#44
bubulina2401

bubulina2401

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.171 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 12:00

nastere usoara ikko si trin! [:)]



#45
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 18 noiembrie 2013 - 12:25

Nastere usoara Ikko!

 

Bubulina, noi mai avem pana la ...primavara :)



#46
Ikko

Ikko
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 noiembrie 2013 - 18:22

Buna fetelor, multumesc pt urari!

 

Dimineata am fost la monitorizare (la medicover nu este inclusa in abonament si costa 65 lei pt cele interesate), si se pare ca bebe vine la fel ca si prima buburuza, fix la 40 de saptamani, adica maine :)) Acum va scriu printre contractii, nu sunt inca cele "serioase", probabil la noapte ne internam, sau de dimineata.

 

Trin, eu merg la doctorita Dorobantu Magdalena de vreo 5 ani; cu dansa am nascut si prima fetita, acum 4 ani la spitalul Giulesti. Practic, dna dr este motivul pt care nasc la Medicover. Stiind ca nu vreau sa nasc cu alt medic, m-am si grabit sa semnez contractul cu ei. Am semnat la inceputul lunii iulie (vreo 22 de saptamani), dar puteam la fel de bine sa semnez si cu cateva zile inainte de nastere, tu alegi momentul, ei cu siguranta nu te vor refuza :). In baza contractului in saptamana 36 de sarcina a trebuit sa stabilesc un consult preanestezic, practic o discutie cu medicul anestezist si neonatolog, f util pentru primipare mai ales.

 

Administrativ vorbind, trebuie sa achiti un avans la semnarea contractului (20% parca), si acum in functie de bugetul familiei decideti care e momentul oportun. Pt noi a fost mai bine sa scapam de "grija" cat mai repede.

 

Sarcina usoara fetelor, revin in curand!



#47
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 19 noiembrie 2013 - 11:49

Ikko, iti transmit cele mai frumoase ganduri si sa ai o nastere usoara ca un fulg!

 

[majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]

 

 

Multumesc pentru informatiile utile, strecurate printre contractii :).  


Editat de Trin, 19 noiembrie 2013 - 12:01 .


#48
VoicuElenaDiana

VoicuElenaDiana
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 15:32

Buna tuturor! Ma bucur ca am gasit in sfarsit un subiect deschis pentru nasterea la Medicover. Sunt in 28 de sapt si as dori sa nasc la ei natural, motiv pentru care abia astept ca cineva sa ne impartaseasca o experienta de genul asta :). Sarcina usoara, burtici!



#49
pap.elena

pap.elena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 09:06

Buna ,

 

Interesant subiect, as dorii sa aflu mai multe informatii despre acest subiect.Eu momentn sunt monitorizata de dr Haiduc si as vrea sa nasc la Medicover , mai ales ca am si abonament si sper sa mai obtin o reducere  [:)]  fata de pretul inital .

Acum sunt in saptamana 23 si mai avem un drum lung pana la nastere dar as vrea sa fiu pregatita cu tot ce trebuie.Eu sunt la al doilea copil , primul nascut la Giulesti in 2007 , nu au fost probleme.

 

Eu am emotii mari , trec in acest moment printr-un episod urat cu varicela ,acum este spre vindecare si sper sa sa ajungem cu bine pana la final.Dr Haiduc a fost foarte dragut cu mine in acesta perioada, gijuliu si atent in legatura cu sarcina, ma monitorizeaza foarte atent .

 

Sper sa aflam mai multe informatii despre nastere , daca este cineva cu abonamnet ar putea sa ne coumunice la cat se ridica reducerea , procentual vorbind.

 

Multumesc,



#50
OanaSwimm

OanaSwimm
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 15:14

Si eu voi naste tot la Medicover cu dr Dorobantu. Nu sunt insa foarte lamurita cum decurge nasterea naturala, cat de profesionisti sunt cei din echipa are asista, daca sunt proceduri standard care se respecta indiferent de ce vrea pacienta, de exemplu epiziotomia, care ma ingrijoreaza cel mai tare. Ati mai avut experiente recente de nastere naturala la medicover?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -