Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Maternitatea Medicover


63 raspunsuri la acest subiect

#31
madyi

madyi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 206 mesaje

Postat 28 mai 2013 - 13:22

Ce bine ca am gasit subiectul acesta despre Medicover. Si eu am nascut-o pe fetita mea cu Dr. Haiduc si am fost putin suparata cand am aflat ca a plecat de la Filantropia, pentru ca peste vreo 2 luni avem de gand sa ii facem Anastasiei un fratior sau o surioara si vreau ca tot el sa imi urmareasca viitoarea sarcina.



#32
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 04 iulie 2013 - 13:54

Buna, sunt burtoasa cu o ciresica (DPN 18 iunie) si urmeaza sa nasc la Medicover.Voi naste cu dr Haiduc.

 

Fluturashhh, ai nascut? Sper ca sunteti foarte bine amandoua!   [deziuata]  

Cum a fost??  Ne poti scrie despre experienta ta cu dr. Haiduc in cateva randuri? Multumesc mult!



#33
Asha12

Asha12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 13 iulie 2013 - 09:38

Si mie imi urmareste dr Haiduc sarcina si pana acum am de spus doar de la foarte bine in sus. Pe langa ca este un foarte bun profesionist, isi da  totinteresul si sa comunice cu pacientele, ceea ce cred ca este esential cand stai cu sufletul la gura si chiar vrei sa transezi niste probleme sau niste intrebari pe care le ai. Mie mi se pare excelent.



#34
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 16 iulie 2013 - 09:34

Asha12 sarcina usoara! Cand ai DPN? De cand iti urmareste Dr. Haiduc sarcina ? Multumesc mult.



#35
Asha12

Asha12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 16:25

Merci la fel. 7 ianuarie 2014. De cand am aflat de ea, mai precis el mi-a confirmat sarcina:), deci din mai. Tu esti tot la el sau de ce?



#36
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 26 iulie 2013 - 22:26

Hai ca am mai intrat si eu un pic.Am nascut pe 21 iunie, la 41 de saptamani prin cezariana o bebelina de 3800gr si 53 cm.

Pareri ref la Medicover: foarte profi, prompti si ok angajatii.La internare mi s-a pus o branula si cateterul inainte de operatie.Astea au fost singurele intepaturi in rest totul mi se administra prin cele 2 cai.In prima zi dupa nastere nu mi-am simtit picioarele deloc, iar asistentele veneau cam din ora in ora sa imi faca toaleta.

Bebetina mi-au pus-o pe piept in sala de operatii si apoi mi-au adus-o in salon  ca sa mi-o puna la san.

Dr Haiduc a fost foarte profi.M-am internat vineri dimineata, dupa operatie a venit sa vada cum ma simt si mi-a explicat ce s-a intamplat in sala.A venit in vizita si vineri seara, sambata dimi si seara si duminica dimineata.Luni erau Rusaliile asa ca nu a fost la externare.

Per total nasterea la Medicover cu dr Haiduc a fost o experienta placuta, si pe bebe 2 cand i-o veni timpul tot acolo il voi naste.

Sarcina usoara fetelor si stati relax cu dr Haiduc sunteti pe maini bune si voi si bebeii

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie (*atata timp cat ne permit colicii :) )



#37
bubulina2401

bubulina2401

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.171 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 16:29

buna fetelor! am omis sa va scriu si parerea mea, am nascut la Medicover cu dr Ana Maria Chiscop care este o profesionista si o draguta, pe 16 iulie ptin cezariana pentru ca bebe nu se"angajase"klumea ca sa vina pe cale naturala. de cand am ajuns toata lumea a fost zambitoare, m-au incurajat si mi-au explicat pasii prin care urma sa trec. la fel si dr. anestezist. cazarea, masa nu am ce sa comentez, clar la alte standarde decat la stat.la fel si ingrijirile de care ai parte sunt de calitate, fetele veneau sa ma intrebe cum ma simt, daca ma doare, daca sa-mi mai faca calmante.


Editat de bubulina2401, 23 septembrie 2013 - 16:29 .


#38
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 24 septembrie 2013 - 08:01

buna fetelor! am omis sa va scriu si parerea mea, am nascut la Medicover cu dr Ana Maria Chiscop care este o profesionista si o draguta, pe 16 iulie ptin cezariana pentru ca bebe nu se"angajase"klumea ca sa vina pe cale naturala. de cand am ajuns toata lumea a fost zambitoare, m-au incurajat si mi-au explicat pasii prin care urma sa trec. la fel si dr. anestezist. cazarea, masa nu am ce sa comentez, clar la alte standarde decat la stat.la fel si ingrijirile de care ai parte sunt de calitate, fetele veneau sa ma intrebe cum ma simt, daca ma doare, daca sa-mi mai faca calmante.

sa-ti traiasca bebele! si eu sunt nascuta pe 16 iulie :)



#39
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 15:04

Felicitari Bubulina! Sa va aduca multe bucurii Miruna Ioana!

 

Fetele care ati nascut, cat ati fost acolo, ati avut colege care au nascut natural? Pana acum vad ca au fost doar cezariene planificate sau nu. Eu tare sper la o nastere naturala...



#40
tzuca1985

tzuca1985
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 12:36

Buna,

 

Eu sunt noua pe forum, am decis sa nasca la Medicover din cauza profesionalismului de care au dat dovada pana acum, si din cauza conditiilor mult peste cele din sistemul de stat. Dar chiar si asa am o mie de intrebari si ma cam sperie momentul.

Din cate am citit majoritatea au nascut prin cezariana, eu mi-as dori sa nasc normal, a nascut cineva normal pana acum la ei?

De ceea ce imi este frica sunt analizele suplimentare pe care le poti face la indicatia medicului, dar daca acestea nu sunt necesare si iti sunt indicate doar pentru a mari factura?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -