Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilul isi surprinde parintii facand dragoste :)


221 raspunsuri la acest subiect

#1
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 13:29

Nu mi sa intamplat si sper sa nu fiu nevoita sa fac fata unei astfel de situatii... insa sunt perfect constienta ca printr-un accident nefericit se poate intampla si asa ceva, mai ales cand sunt 2 copii in casa. Numai gandul ca ar trebui sa dau explicatii imi da fiori. Recunosc, ma amuza, dar ma si ingrozeste... si chiar nu stiu cum as reactiona...



Voi ce ati face, ca parinti, daca, intamplator, v-ar surprinde copilul in timp ce faceti dragoste? Sau cum ati procedat, daca s-a intamplat deja...?



Fascinatie



Un an cat o clipa

#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 13:46

Pfffff ..... nu stiu... nu s-a intamplat, m-am gandit si eu la un astfel de moment, nu prea cred sa se intample, habar nu am ce as face... m-as simti ...pffffff... prost de tot. No way!

#3
megbeng

megbeng

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.507 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 13:56

Depinde ce stiu deja copii despre sex, cat te-ai ocupat deja de educatia lor sexuala.

Noi avem un baietel de 6 ani..si de pe la 4 ani am inceput sa ii dam diverse informatii..am inceput cu partile corpului, cu diferentele fetite-baietei..cam in functie si de ce intrebari punea el.

Apoi am gasit pe amazon niste carti care noua ni s-au parut GENIALE pentru facut educatie sexuala timpurie.Le-am citit si ras-citit impreuna.

Doua dintre titluri sunt:
"where willy went" ( http://www.amazon.co...here willy went )

si "amazing you" ( http://www.amazon.co...rds=amazing you )

Ne gandeam ca daca ni se intampla sa ne surprinda baietelul cel mare..ii vom spune ca willy cel din poveste e in cursa :)

Oricum, sper mai degraba sa nu ajungem acolo pentru ca nu stim cum va reactiona, totusi, desi noi ne-am comportat extrem de natural ori de cate ori a venit vorba de corpul nostru, am avut discutii despre cum apar bebelusii, etc.

Ca masuri de preventie: daca e copilul mare acasa (il mai lasam 1-2 nopti/saptamana la bunici) mergem in camera cea mai indepartata si inchidem usa pe care o avem la mijlocul holului..usa pe care intentionat am lasat-o sa scartaie, in caz ca o deschide cinevs. Avem la indemana o patura mai mare pe care sa o tragem peste noi sa parem cat de cat mai decenti. Si cand sunt copiii acasa lucrurile merg mai
"direct", fara lumanari parfumate, muzica, betisoare, etc, macar sa nu avem de dat prea multe explicatii.

#4
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 14:18

Oh! Noua ni s-a intamplat, fi-miu cel mare avea 3 ani si ceva. Apartamentul in care locuiam era semidecomandat, el dormea in dormitor, noi eram in sufragerie, fara nici o usa intre. A fost penibil pentru mine, insa nu cred ca a avut vreme sa observe mare lucru, era cam intuneric, iar el cam mic. Nu cred ca a realizat ce se intampla. Apoi, mai tarziu, tot fi-miu cel mare a intrat intr-o noapte la noi in camera, dar era "dupa", totul decent, ok, doar lumanarile ramasesera aprinse. Si mi-a zis: "Da' ce frumos e la voi aici in camera cu lumanarile astea! De ce sunt aprinse? [:D] I-am zis ca a fost oprit curentul. [bibe]
Altfel, avem cheie la usa, pe care o folosim. [:D]

#5
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 17:28

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

fi-miu cel mare a intrat intr-o noapte la noi in camera, dar era "dupa", totul decent, ok, doar lumanarile ramasesera aprinse. Si mi-a zis: "Da' ce frumos e la voi aici in camera cu lumanarile astea! De ce sunt aprinse? I-am zis ca a fost oprit curentul.



Si uite asa descopera copiii legatura dintre electricitate si magnetism:

Daca se misca magnetii de pe frigider, se opreste curentul. [:D]

#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 17:41

Asta cum prin inductie? [:)]

#7
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:25

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebfi-miu cel mare a intrat intr-o noapte la noi in camera, dar era "dupa", totul decent, ok, doar lumanarile ramasesera aprinse. Si mi-a zis: "Da' ce frumos e la voi aici in camera cu lumanarile astea! De ce sunt aprinse? I-am zis ca a fost oprit curentul.
Si uite asa descopera copiii legatura dintre electricitate si magnetism:Daca se misca magnetii de pe frigider, se opreste curentul. [:D]
[:D] Da, dupa care descopera ei singuri teoria electrizarii prin frecare.

#8
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:30

Citat:
citat din mesajul lui MElise

Nu mi sa intamplat si sper sa nu fiu nevoita sa fac fata unei astfel de situatii... insa sunt perfect constienta ca printr-un accident nefericit se poate intampla si asa ceva, mai ales cand sunt 2 copii in casa. Numai gandul ca ar trebui sa dau explicatii imi da fiori. Recunosc, ma amuza, dar ma si ingrozeste... si chiar nu stiu cum as reactiona...

Voi ce ati face, ca parinti, daca, intamplator, v-ar surprinde copilul in timp ce faceti dragoste? Sau cum ati procedat, daca s-a intamplat deja...?


MElise, cam suspecta grija ta fata de ce s-ar intampla daca te-ar prinde copiii in fapt. [:D]
Nu cumva te-au surprins cei mici in offside si cauti sa afli ce si cum?! [:D]




#9
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:35

Cam carcotasa esti Elle-Seb [:)]

#10
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:43

Citat:
citat din mesajul lui marius

Cam carcotasa esti Elle-Seb [:)]


Tot ce se poate, da' nasul meu fin imi zice ca MElise A FOST PRINSA IN FAPT [:D]!!! [sex]
MElise, recunoaste tot, cu lux de amanunte, daca se poate. [:D]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -