Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

O papusa speciala :)


4 raspunsuri la acest subiect

#1
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 18:25

Dragilor, avem o papusa nespus de frumoasa, speciala si extrem de bine intretinuta, exact ca papusa din link:

http://toybox24.smar...7iha8q485l2f2d0

Fetitele mele o iubesc foarte mult, de aceea, in mod miraculos, aceasta papusa arata si azi, dupa aproape 4 ani de locuit la noi acasa, ca noua.
Si asta pentru ca scopul ei a fost atins: au inteles ca "Maria" e o papusa speciala, asa cum exista si copii speciali, cu care desi ne purtam la fel cum ne purtam cu oricare alt copil, acestora le acordam un plus de atentie si afectiune. Pentru ca au nevoie de acest plus.

Am stabilit impreuna ca a sosit timpul ca papusa Maria sa ajunga intr-o alta casa, in bratele unui copil ca ea, special. Fiind o papusa terapeutica, lucrata manual si de foarte buna calitate, e si scumpa... Asa ca noi am decis: facem cadou pe Maria unui copil care o va iubi cel putin la fel de mult ca noi. Si sigur o va face, pentru ca suntem in cautarea unui copil special, ca Maria noastra.
Ne ajutati? Scrieti-mi aici, pe PM sau mail.
Multumim!

#2
mamaluiana

mamaluiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 22:13

Frumos gest...al fetelor in special...nu stiu daca Anamaria s-ar bucura de ea...ea este atrasa de jucariile care pot scoate sunete..gen pian, xilofon...iar cuburile si tot ce inseamna forme geometrice , puzeluri din lemn..etc..o singura papusa o accepta pt. ca are ochii mari si tot ii indeasa inauntru...mai o pupa, mai o musca...cu ea lucram la partile corpului. Noi suntem mandri de progresele facuta si incercam sa gasim jucarii care sa poata dezvolta creierasul. Daca o alta mama considera ca, copilul ei se poate bucura pe deplin ca papusica sa fie iubita asa cum era obisnuita. Multumin![flo][flo][flo][flo]

http://anamaria-teodora.blogspot.ro/
https://www.facebook...a.1?ref=tn_tnmn


#3
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 02 martie 2013 - 22:41

Papusile terapeutice Rubens Barn cred ca se adreseaza mai cu seama copiilor care au un sindrom (cum ar fi Down, de ex) ce presupune si o fizionomie aparte - cum e Maria noastra, frumoasa si pufoasa [:)]
Probabil ca astfel de pui de om se pot atasa mai repede de ea si sa-si faca un prieten cu care chiar sa se identifice.
Altfel, Maria isi asteapta noul stapan special rabdatoare si cuminte fara sa faca mofturi, o cunosc bine ;)

#4
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 23:37

In sinea mea ma bucur ca n-am gasit pe DC copilul care-i seamana Mariei. Dar pentru ca trebuia sa iau cat mai repede o decizie, facand in curand un drum in tara, am gasit si casa perfecta pentru ea: Asociatia Copiilor cu Sindrom Down din Bucuresti.

Subiectul poate fi inchis. Multa sanatate si zambete din belsug va doresc!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -