Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala Generala nr. 56 "Jose Marti" Bucuresti


37 raspunsuri la acest subiect

#21
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 17:14

Admin, si eu am stat in cartier ...apartineam de 56 dar pentru ca facusem germana intensiv, am sjuns la 85.

Dar la 56 in curte am atarnat de multe ori, acolo ne jucam ...bine, pana am mai crescut si ne-am mutat cu atentia si "joaca" in curtea lui Iulia Hasdeu ...frumoase vremuri.

#22
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 08:58

  Invatatoarea la care am copilul a zis ca in clasa 1 nu trimite copiii la nici un cancurs. Daca vor parintii neaparat sa ii inscrie ei. In concluzie, pana acum nu a fost la concurs. Probabil in anul acesta vor incepe. Din cate stiu 56-le trimite copiii la Smart. Cangurel si Euclid. Restul concursurilor daca te agiti tu si te duci sa il inscri la centrele respective. Exista si invatatoare care insista si "sugereaza".

  After... eu nu am copilul la after si nu am vazut diferenta in notare sau atitudinea invatatoarei. La mate zbarnaie de felul lui (acum e fericit ca a trecut la sistemele de ecuatii cu doua necunoscute), la romana e puturos si nu citeste nimic.... in afara de ce scrie in manual. Inv. pe care o am la clasa a2-a nu intarzie. Cea pe care a avut-o celalalt copil mai intarzia dar, recunosc, nu ma deranja.

  Din punct de vedere teme se zvonea ca ar da mult. Nu stiu daca e asa, dar vad ca al meu termina in maxim 2 ore ce are de facut si reuseste in fiecare zi sa aiba alte doua activitati.



#23
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 24 octombrie 2013 - 14:31

Clasa 1. Saptamana asta au avut primul concurs. Pare ca a fost usor desi nu a participat. A vorbit si a fost eliminat.

Teme. Asa si asa. Dureaza mult sa le faca pentru ca in general uita ce tema are si aflu dupa after.

Noi stam fix langa scoala asa ca a fost motivul numar unul de alegere. Nu cunosc detalii despre invatatoare sau profesori.

Mult succes si sper sa afli mai multe detalii de la alte mamici.



#24
lucilica

lucilica
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 14:26

Copilul meu a facut toata scoala generala la 56. Am avut invatatoare f buna, din pacate s-a pensionat. Atmosfera f placuta peste tot, si in I-Iv, si la semiinternat (desi intr-adevar erau multi copii si era obositor, dar am auzit ca intre timp s-a mai schimbat cate ceva) si in V-VIII. La sedintele cu parintii, cand ni se prezenta raportul pentru cheltiueli, ieseau in total vreo 3 lei pentru creta (nu glumesc!).

Ceea ce cred ca merita cu adevarat este nivelul general bun si faptul ca cei care au aplecare spre stiinte (bio, fizica si chimie) sunt pregatiti si stimulati spre olimpiada de stiinte. La biologie au o dna deosebit de calda cu copiii si de ambitioasa. 

La matematica iar, daca au chemare si intra in clasa de mate, e nemaipomenit. Cred ca in Bucuresti ar mai fi un  prof -doi care pot concura cu doamna care pregateste aceasta clasa.

In liceee, copiii de la 56 sunt recunoscuti pentru nivelul f bun.



#25
lucilica

lucilica
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 ianuarie 2014 - 15:40

Copilul meu a facut toata scoala generala la 56. Am avut invatatoare f buna, din pacate s-a pensionat. Atmosfera f placuta peste tot, si in I-Iv, si la semiinternat (desi intr-adevar erau multi copii si era obositor, dar am auzit ca intre timp s-a mai schimbat cate ceva) si in V-VIII. La sedintele cu parintii, cand ni se prezenta raportul pentru cheltiueli, ieseau in total vreo 3 lei pentru creta (nu glumesc!).

Ceea ce cred ca merita cu adevarat este nivelul general bun si faptul ca cei care au aplecare spre stiinte (bio, fizica si chimie) sunt pregatiti si stimulati spre olimpiada de stiinte. La biologie au o dna deosebit de calda cu copiii si de ambitioasa. 

La matematica iar, daca au chemare si intra in clasa de mate, e nemaipomenit. Cred ca in Bucuresti ar mai fi un  prof -doi care pot concura cu doamna care pregateste aceasta clasa.

In liceee, copiii de la 56 sunt recunoscuti pentru nivelul f bun.



#26
irinaelena

irinaelena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 03 martie 2014 - 23:51

Salut! E cineva care are copilul in clasa a 4-a la aceasta scoala?



#27
alexmara

alexmara

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 30 mai 2014 - 13:30

imi poate recomanda cineva o profesoara de engleaza care sa predea bine de la acesta scoala?



#28
irinaelena

irinaelena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 12 august 2014 - 14:59

Stie cineva cum trebuie sa se imbrace copiii de la clasa pregatitoare?



#29
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 12 august 2014 - 15:21

se stabileste de comun acord la prima sedinta. Anul trecut la una din clase au facut tricouri rosii inscriptionate, am vrut si noi sa facem dar pana la urma am preferat sa facem altceva cu banii aia, oricum ajunsesem deja inainte de craciun, asa ca pana la urma copiii au venit imbracati cum a vrut fiecare. Ideea era ca invatatoarele voiau sa-i vada dintr-o privire la inceput cand inca nu-i cunosteau pe toti si se amestecau in pauze cu alti copii. Pana la urma invatatoarea noastra s-a descurcat si fara tricou in aceeasi culoare.



#30
irinaelena

irinaelena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 13 august 2014 - 13:50

Multumesc mult, Androix! Voi in ce clasa sunteti? Am inteles cu tricourile...dar pantalonii cum sunt? Blugi? Pantaloni negri?

 

Acum ca te-am prins, cum sunt toatetele?

 

Merci!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -