Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grecia Vourvourou


49 raspunsuri la acest subiect

#1
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 02 februarie 2013 - 21:53

Aveti ceva recomandari? Ieftin, frumos, camera pt 2 ad + 2 copii (5 si 7 ani), adica 4 paturi clar, camera spatioasa, ca nu-mi place sa fie balamuc in camera.
In principiu am vazut ca majoritatea sunt cu bucatarie, dar asa mi-as dori cu mic dejun, ca urasc sa gatesc si sa spal vase in vacanta.
Pe de alta parte, la preturile pe care le-am gasit, daca adaug mancatul la taverne se umfla bugetul destul de mult.

Roli mami de Andrei [bonjovi](16 ianuarie 2008) si Marc [cavaler](9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 11:53

in 2011 noi am stat aici http://www.studioanna.gr/en/
Camere sunt mari, au 3 paturi (unul dublu, pt parinti si 2 suprapuse pt copii), bucatarioara si baie cu dush. Curat, spatios, frumos. Ana, proprietara, si sotul ei sunt de milioane, foarte apropiati de turisti (ii plac romanii si are in fiecare an mai multe familii de romani care ii trec pragul), foarte draguti. Curtea e IMENSA! Au 2 gratare si loc de luat masa in curte. Plaja e la 2 pasi, dar nu e amenajata / intretinuta, e mai salbatica asa ...
In sat sunt mai multe taverne unde se poate manca, la fel in Nikiti (parca asa ii spune), cel mai apropiat oras, unde este si un supermarket LIDL de unde ne aprovizionam. Sunt in apropiere (5-8 km) plaje amenajate, cu umbrelute , bar pe plaja etc. Peninsula are peisaje superbe, salbatice, se pot face croaziere de o zi cu vaporul ce se ia dintr=un port la 3 km distanta (acolo in port e si o piata de peste proaspat)




'Cos what I feel is the only truth for me

#3
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 19:06

Mersi. Le-am scris si am primit raspuns in juma de ora.
Mi-au dat 50 e/studio. Daca adaug mese la taverne iese scump.
Am gasit la hotel cu demipensiune 65 e/2 ad + 2 copii. Camera e la fel (un pat dublu pt noi si 2 paturi suprapuse pt copii ).
Desi nu ma incanta ideea de hotel, o sa iau aici ca bugetul e criteriul de baza.
Insa pt cine nu e deranjat de gatit, varianta Anna e f ok.


Roli mami de Andrei [bonjovi](16 ianuarie 2008) si Marc [cavaler](9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 02:40

Noi am mancat pe la taverne de cateva ori pt ca vroiam sa iesim, sa ne delectam cu mancarea lor. Dar in general ne-am descurcat (am fost o gasca mai mare) cu gratare, iaurt/lapte cu cereale, sandvishuri, un piure sau un pilaf ... din astea rapide si fara pretentii. Oricum noi nu suntem prea mancaciosi si sofisticati la mancare [:)]




'Cos what I feel is the only truth for me

#5
alecxa

alecxa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:11

Si pe mine ma intereseaza zona.

Laura, cum e apa (ma refer la intrarea in apa), deoarece copiii mei ar sta numai in apa, si as vrea ca intrarea sa fie lina, sa nu se adanceasca brusc.

Roli, la ce hotel ai gasit oferta asta, te rog?


multumesc

#6
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:17

intrarea in apa este foarte lina, e foarte k pt copii. Marele avantaj daca mergi cu copiii acolo este curtea mare, cu loc de joaca, plaja la 2 pasi. E foarte usor sa supraveghezi copiii simtindu-te bine in acelasi timp. Insa plaja nu m-a dat pe spate, din contra. E o zona (cel putin acolo unde am stat noi) in apropierea unui golf si aduce curentul din larg si mizerii, nu e apa limpede si curata. Dar dupa cum spuneam, la doar cativa km, pe partea cealalta de peninsula, apa e cea de vis.




'Cos what I feel is the only truth for me

#7
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:19

Aici : http://laurasn.shutt...newpictures/358 e un album cu poze facute in urma cu 2 ani, cand am fost in Vourvourou.

asta http://laurasn.shutt...newpictures/462 e poza de pe plaja de langa pensiune,
asta e poza de pe plaja cu apa super :
http://laurasn.shutt...newpictures/376



'Cos what I feel is the only truth for me

#8
alecxa

alecxa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:38

Multumesc. Par ok plaja si apa.Pe site-ul lor apar si niste sezlonguri pe plaja, sa nu fi fost cand ati fost voi?


#9
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:46

Sunt poze de pe plaja, dar probabil ale vecinilor [:D] Ei nu au sezlonguri. Plaja si apa sunt ok, nu e jeg sau tona de alge ca la Constanta de ex., dar nici nu e intretinuta curatenia si aspectul de o persoana anume.

In 2009 si 2010 am fost aici : http://www.theramvos.com/en/index.htm , pe alt brat al peninsulei. Acolo plaja era cu mai multe pietricele, dar apa mult mai limpede si mai frumoasa, in fiecare dimineata adunam crabi si scoci de e mal. In Polychrono si Hanioti ne=au placut mai mult tavernele (mai multe, mancarea mai buna si mai ieftina), dar cazarea in sine la aceasta pensiune, mai proasta (camerele mult mai mici, mai prost intretinute). dar sezlonguri multe la dispozitia clientilor. Trebuia doar sa le iei din curte si sa le duci/aduci pe /de pe plaja.




'Cos what I feel is the only truth for me

#10
alecxa

alecxa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 04 februarie 2013 - 11:49

Aha. Ce chestie!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -