Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV-MAMA SUROGAT


382 raspunsuri la acest subiect

#381
virgo42

virgo42
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 25 ianuarie 2018 - 22:13

cralu,bine ai venit pe acest foorum..

sincera sa fiu,nu pot sa inteleg scopul mesajelor tale.deci,daca eu iti recomand acum o clinica dinUcraina,care apropo are recenzii foarte bune in presa internationala ,dar si la noi,reiese ca eu sunt un asa zis agent de al lor platit ,sau cum?

consider ca fiecare vine cu o experienta a sa ,si fiecare isi face singur concluziile.

Apropo,;la mama surogat poti apela si in Romania,deoarece legea nu interzice ,insa nici nu permite,in cazul in care gasesti o femeie care ,conform legii sa nu perceapa taxa pentru faptul ca iti va purta copilul 9 luni



#382
Bella1989

Bella1989

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 30 ianuarie 2018 - 08:22

Eu nu cred ca e asa simplu sa apelezi la mama surogat in Romania. Avem surori, mame, unele mai norocoase chiar prietene care ar face asta pentru ele, dar nu e asa usor din pacate...

Cat despre veridicitatea unor mesaje de aici, si eu am sau am avut dubiile mele, acum nici nu mai conteaza... Nu stiu daca tu ai citit toate paginile din urma... Eu una le-am citit si recitit pana sa merg in Ucraina. Am citit si forumuri straine, m-am documentat cat am putut eu de mult si, cand intr-un final am facut alegerea, tot aveam impresia ca merg la ghici. :) S-a dovedit a fi cea mai potrivita alegere pentru mine, acum sunt fericita si ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat, dar recunosc faptul ca atunci cand rasfoiam forumurile dupa informatii, nu de putine ori am avut impresia ca unele persoane care postau nu erau pacienti/clienti, ci agenti ai diferitelor clinici si agentii despre care citeam. Eu oricum eram (inca mai sunt) usor paranoica, probabil ajunsesem la stadiul de suflat si in iaurt. :) E vorba de multi bani, infertilitatea e o afacere. Cine a trecut prin fiv-uri stie deja asta, cu atat mai mult ne creste scepticismul cand ajungem la surogat gestational unde se vorbeste de sume mult mai mari. Sfatul meu e sa cititi cat de mult puteti, dar sa va urmati si instinctul. Oricat de bine informate am fi, nimic nu ne pregateste cu adevarat pentru ceea ce urmeaza odata inceputa aventura asta minunata.

Mult succes tuturor!



#383
ancadragusan

ancadragusan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 aprilie 2018 - 13:10

Va salut..Ati vazut ca si in Romania se face fiv cu ovo donate?O clinica va colabora cu ovobank din Spania?Ce parere aveti?Imi pare un inceput bun..Cel putin nu va fi nevoie sa batem drumuri in afara/Insa cat de sigura poate fi aceasta procedura?Adica ,ce siguranta am ca donatoarele sunt supuse tuturor testelor si tot asa?Ce cunoasteti despre Ovobank?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -