Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV-MAMA SUROGAT


382 raspunsuri la acest subiect

#351
vio2101

vio2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 septembrie 2017 - 12:24

Buna din nou.

Va trebui sa scriu 5 mesaje pt a scapa de moderare.

 

Cat dureaza de la primul schimb de mail,pana la prima vizita la Kiev?



#352
vio2101

vio2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 septembrie 2017 - 12:24

De asemenea mai vreau sa stiu daca poate fi folosit acel nr de telefon cu numar de Romania



#353
vio2101

vio2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 septembrie 2017 - 12:26

Va mai intreb pe cele care ati fost si sunteti deja mamici fericite,daca la voi fertilizarea a reusit din prima .



#354
vio2101

vio2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 septembrie 2017 - 12:42

Acesta e ultimul din seria de cele 5 mesaje.

 

M-ar mai interesa daca pretul acela de 29.900 este variata care garanteaza reusita.

Si,daca cazarea oferita de ei si masa sunt ok.Nu e deranjat sa stai in casa cu alte familii?

Camerele au bai proprii?

 

Deocamdata ma opresc aici cu intrebarile,va multumesc de pe acum celor care imi raspundeti ,felicitari celor care sunt mamici deja si bafta celor care sunt in astepare.

 

O zi frumoasa tuturor



#355
kr138marina

kr138marina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 octombrie 2017 - 11:25

buna,vio...noi am apelat la ei doar ca am facut fiv cu ovule donate..te felicit ca i facut alegerea in favoarea la Biotexcom.sunt sigura ca veti reusi alaturi de ei))Deci,noi am luat legatura prin emailcu ei,ulterior la un nr ucrainean comnicam prin aplicatia whatsap si pe skype.nu cunosc de nr romanesc.lam vazut si eu pe site insa nu lam incercat.stiu sigura ca nu au un sediu in romania/din cauza multor solicitari am fost programati undeva peste 3 luni.initial am trimis toate analizele si investigatiile scanate ca sa analizeze situatia.aveam un coordonator in romana care ne ghida cind si cum trebuie sa facem.de cazare am fost multumiti.camere spatioase si confortabile cu toate utilitatile.plus am avut o masina care ne ducea si aducea la clinica



#356
ancadragusan

ancadragusan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 11:11

si care e situatia la noi referitor la mama surogat?cit costa ?care sunt procedurile legale ?avem 3 ani deja de cind asteptam un copil sa adoptam si sta totul pe loc.am prins asa o ura pe autoritati...doar stiu sa faca publicitate falsa insa cind ajungi sa faci acest pas doar bete in roate...daca este cineva care este gata sa ne poarta copilasul contra unei remunerari am fi bucurosi...tugam seriozitate si sfaturi la tema

va recomand sa nu faceti prostia si sa luati mama surogat din romania.Deci,pe bune putei ramine fara bani si fara copil.Puteti sa va alegeti si cu dosar penal daca sunteti descoperiti.Mergeti linistiti la Kiev..Se face totul legal,cu acte in regula si preturile ajung ca la noi.Insa sunteti siguri ca veti avea un copilas sanatos si nu veti ramine fara de copil.Ca sa nu ziceti ca fac publicitate dati search pe net .Acolo veti gasi mai multa informatie la acest subiect si clinicile care ofera acest serviciu.Stiu ca in Kiev sunt si la Harkov.Ca locatie Kiev este mai apropae de noi



#357
ancadragusan

ancadragusan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 11:19

Buna, tuturor! Vad ca nu s-a mai scris de ceva timp, dar totusi imi incerc norocul sperand ca voi gasi aici pe cineva care a fost de curand in Ucraina. Orice informatie ar fi binevenita. Chiar si in privat...

[flo2]

buna..noi de curind neam intors))))frumos oras,cu arhitectura interesanta.ai ce vedea))mai in gluma mai in serios,am apelat la o clinica pentru a obtine o sarcina cu ovule donate.Si nea reusit!!!!!!!suntem in 26 de saptamini,asteptam o fetita si un baietel .Sarcina decurge normal,iau in greutate corespunzator tabelului.La ai mei 37 de ani arat tare sexy)))Ni sa spus ca sunt sanse sa avem gemeni ,deoarece ni s-au implantat 3 embrioni.Suntem foarte bucurosi.Incercat cu sotul de 5 ani deja ,dintre care 3 fivuri esuate,cu ovule proprii.De asta va recomand cu incredere sa nu cedati si sa luptati.Sa va rugati Domnului  sa va intareasca fortele si sa stiti ca veti reusi.Chiar daca si cu ajutorul medicinei



#358
ancadragusan

ancadragusan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 11:30

Admir femeile care resusesc sa aduca o noua speranta pentru alte cupluri.Nu oricine poate deveni mama surogat.Personal la cit de greu am nascut,nu mai vroiam copii.Dupa 5 ani am ramas din nou insarcinata si imi era frica sa nasc,insa am zis ca oricum nasc natural iar greselile pe care leam facut nu le voi repeta,Am nascut in 45 min totul perfect.Zic asta ca sa intelegeti ca nu sunt gata sa fac acest lucru pentru cineva strain chiar si contra unui cost.De aia le respect pe femeile care isi ofera corpul pentru asa o cauza nobila

ai foarte mare dreptate.nici eu nu cred ca as putea..chiar daca genetic copilul numi apartine nu as putea sal dau.eu am facut fiv la Biotexcom si cit m-am aflat in clinica dar si in hotel,am avut ocazia sa cunosc 2 mame surogat .Pai sa stiti ca periodic cu ele lucreaza psihologul clinicii.Ele sunt pregatite ca sa constientizeze ca acest copil nu le apartine.Cind nasc ,nici nu vad copilul ,este dus direct intro alta incapere.Una din ele cu care am discutat avea acasa 3 copii.Era bucuroasa ca a fost selectata deoarece avea nevoie de bani pentru ai creste,deoarece sotul ii decedase.credeti-ma ca o a 4a gura in casa nusi dorea.dar avea o atirnare foarte serioasa fata de copilasul din burta.Urma toate recomandarile medicilor.



#359
virgo42

virgo42
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 30 octombrie 2017 - 23:42

fetelor,suntem in 2017 si problema infertilitatii este mai actuala ca niciodata.statistica mondiala ingrozeste .chiar din cercul de cunostinte am cupluri care nici nu se gindesc la copii ,si au 30 de ani.zic ca au cind..de aia si sunt as  multe cupluri care lupta cu infertilitatea.ma bucur ca am gasit acest grup..sunteti o comunitate minunata.



#360
FanaTimisoara

FanaTimisoara
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 noiembrie 2017 - 12:50

Buna dragi femei. Va atasez istoria mea

- 2010 sarcina obtinuta pe cale naturala intrerupta in evolutie la 9 saptamani

Dupa aceasta sarcina am facut toate analizele pentru trombofilie, sunt normale.

- 2011 sarcina obtinuta pe cale naturala intrerupta prin avort terapeutic in saptamana 16. Cauza: spina bifida.

- 2014 sarcina obtinuta pe cale naturala intrerupta in evolutie spontan la 10 saptamani

- 2015 sarcina obtinuta pe cale naturala intrerupta prin avort terapeutic in saptamana 12-13. Cauza: trisomie 13.

- 2016 FIV cu ovocite donate proaspete - Barcelona - Clinica Eugin s-au transferat doi embrioni de 3 zile calitate A, beta-HCG negativ.

- 2017 martie FIV cu ovocite donate proaspete Praga s-a transferat 1 blastocit (mi s-a spus ca am sanse mari de sarcina gemelara si nu vor sa riste complicatii) - rezultat negativ

Am facut histeroscopie ca poate este ceva in neregula cu endometrul ... endometrul este normal.

- august 2017 FIV cu ovocite donate congelate Praga s-au transferat 2 blastocisti de calitate maxima - rezultat negative

 

Mai am sanse sa fac tratamentul fiv cu ovocite donate sau trebuie sa apelez direct la mama surogat?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -