Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV-MAMA SUROGAT


382 raspunsuri la acest subiect

#341
ilenia21

ilenia21
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 18:24

Ma prezint ,Ma numesc Ilenia,am 37 de ani ,sant in cautare a unui bebe din 2012,am incercat cu fiv ovule proprii ,fiv la kiev la biotex cu ovule donate,din pacate inca nu am reusit ,acum mai am inca o incercare la biotexcom,sper sa reusesc.Acolo am vazut foarte multe mame fericite si tantici fericiti cu mame surogat,de acea cine are aceasta posibitate mergeti inainte ,si din suflet va doresc mult success.Eu nu stiu ce va urma dar si eu imi doresc cu orce mod un copilas.Daca voi avea posibilitate economica,voi proceda si eu pe acest drum.va salut cu drag si sper ca  in 2017 sa se indeplineasca cel mai frumos vis.

 



#342
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 21:01

Buna fetelor,am inteles ca in Romania clinica Promed System face aceasta procedura cu mama surogat !Are cineva mai multe informatii si recomandari despre aceasta clinica?Ancutza

Ancutza te rog spune-mi daca poti, de unde ai aflat? Stii cumva Promed System are vreo legatura cu Wellborn ? Multumesc tare mult!



#343
ilenia21

ilenia21
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 21 martie 2017 - 17:44

Am fost la biotexcom de trei ori.

Este o clinica buna ,organizata,te trateaza foarte frumos acolo.

Foarte multe cupluri fericite au plecat cu copilasi lor .

Cine are nevoie si doreste sa aiba un copilas cu mama surogat ,no sa regretati .E cel mai minunat eveniment intro familie

Eu am fost acolo ,pt  fiv cu ovuli donati.nu pentru surogata.

Va imbrazisez si va doresc mult mult suces.



#344
mihaela_iasi

mihaela_iasi
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 mai 2017 - 08:52

Buna la toata lumea.

Am 35 ani si incerc de ceva vreme sa am un copil. Am incercat 3 fiv-uri dar niciunul nu s-a concretizat intr-o sarcina evolutiva. Unul s-a soldat cu o sarcina biochimica.

Avand in vedere si varsta, m-as orienta si spre varianta cu ovule donate in prima faza.

Citesc aici ca sunteti multumite de clinica Biotexcom. 

Ce rate de succes sunt comparativ cu alte clinici? Bineinteles, ca rata de succes depinde si de afectiunile fiecaruia ...

As fi interesata de mai multe detalii, cele care au facut procedura cu ovule donate...

Cat timp dureaza pana se gaseste o donatoare potrivita?

Ce tratament medicamentos ati facut inainte de transfer? Din cate stiu e foarte importanta si pregatirea uterului.

Cum decurge comunicarea cu medicii/personalul? 

 

Eu am o rezerva ovariana scazuta, endometrioza si uter fibromatos (fibrom intramural si subseros)

 

Daca cineva vrea sa imi impartaseasca din experienta ei, astept cu mult drag.

Multumesc.



#345
Bella1989

Bella1989

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 10 iulie 2017 - 21:22

Buna, tuturor! Vad ca nu s-a mai scris de ceva timp, dar totusi imi incerc norocul sperand ca voi gasi aici pe cineva care a fost de curand in Ucraina. Orice informatie ar fi binevenita. Chiar si in privat...

[flo2]


Editat de Bella1989, 12 iulie 2017 - 19:06 .


#346
ancadragusan

ancadragusan
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 septembrie 2017 - 21:24

salutare la toti.am zis sa va impartasesc si eu experienta mea.sper sa ajute si alte femei si sa le incurajeze. La 25 ani am ramas insarcinata, dar din cauza avortului spontan si hemoragiilor mi-au inlaturat uterul. Deci,unica  sansa sa avem copii  era fie adoptie fie cu ajutorul mamei surogat.Am ales a doua varianta,deoarece financiar ne permitem si plus ca ne dorim un copil al nostru.

Cand am ajuns la clinica din Kiev nu am fost incantata de medic pentru ca nici nu se uita la noi cand vorbea, de aceea am rugat coordonatorul nostru sa-mi schimbe medicul si apoi totul a mers ok. Ma rog,poate Doamna medic era obosita sau mai avea ceva probleme personale,insa oricum imi doream o alta atitudine din partea medicilor.Totusi era o perioada grea din viata noastra si am apelat la o clinica unde urma sa lasam o suma frumusica. La moment mama surogat este in luna a 5 de sarcina si asteptam. Ne pregatim sa fim parinti.Asa ca le sunt recunoscatoare medicilor si savantilor care muncesc ca sa ofere o ultima sansa

 



#347
MarianaBrașoveanu

MarianaBrașoveanu
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 21 septembrie 2017 - 22:43

Admir femeile care resusesc sa aduca o noua speranta pentru alte cupluri.Nu oricine poate deveni mama surogat.Personal la cit de greu am nascut,nu mai vroiam copii.Dupa 5 ani am ramas din nou insarcinata si imi era frica sa nasc,insa am zis ca oricum nasc natural iar greselile pe care leam facut nu le voi repeta,Am nascut in 45 min totul perfect.Zic asta ca sa intelegeti ca nu sunt gata sa fac acest lucru pentru cineva strain chiar si contra unui cost.De aia le respect pe femeile care isi ofera corpul pentru asa o cauza nobila



#348
MarianaBrașoveanu

MarianaBrașoveanu
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 22 septembrie 2017 - 23:28

Buna la toata lumea.

Am 35 ani si incerc de ceva vreme sa am un copil. Am incercat 3 fiv-uri dar niciunul nu s-a concretizat intr-o sarcina evolutiva. Unul s-a soldat cu o sarcina biochimica.

Avand in vedere si varsta, m-as orienta si spre varianta cu ovule donate in prima faza.

Citesc aici ca sunteti multumite de clinica Biotexcom. 

Ce rate de succes sunt comparativ cu alte clinici? Bineinteles, ca rata de succes depinde si de afectiunile fiecaruia ...

As fi interesata de mai multe detalii, cele care au facut procedura cu ovule donate...

Cat timp dureaza pana se gaseste o donatoare potrivita?

Ce tratament medicamentos ati facut inainte de transfer? Din cate stiu e foarte importanta si pregatirea uterului.

Cum decurge comunicarea cu medicii/personalul? 

 

Eu am o rezerva ovariana scazuta, endometrioza si uter fibromatos (fibrom intramural si subseros)

 

Daca cineva vrea sa imi impartaseasca din experienta ei, astept cu mult drag.

Multumesc.

nu am avut tangenta cu clinica Biotexcom,insa cred ca nu este o problema sa i analizezi pe siteul lor.Am vazut ca au pina si contractele publicate.Preturile,conditiile partilor si restul.Pina la urma poti scrie un email sau face un sunet si afli informatie direct de la sursa.Cautind informatii despre infertilitate(tine de lucru) am gasit foarte multe  pareri pozitive despre ei.Oricum din gama de servicii pe care le ofera sunt sigura ca ceva veti reusi.Multa bafta



#349
kr138marina

kr138marina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 septembrie 2017 - 19:15

si care e situatia la noi referitor la mama surogat?cit costa ?care sunt procedurile legale ?avem 3 ani deja de cind asteptam un copil sa adoptam si sta totul pe loc.am prins asa o ura pe autoritati...doar stiu sa faca publicitate falsa insa cind ajungi sa faci acest pas doar bete in roate...daca este cineva care este gata sa ne poarta copilasul contra unei remunerari am fi bucurosi...tugam seriozitate si sfaturi la tema



#350
vio2101

vio2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 septembrie 2017 - 12:06

Buna tuturor!

 

Sunt noua pe acest forum si deocamdata sunt in faza de informare.

 

Am cam luat o hotarare,de a merge la Kiev la Biotexcom pt mamam surogat si prima mea intrebare pentru cele care au fost deja si au luat contact cu ei este,cam in cat timp raspund la mail.

Am vazut ca pe site este si optiunea pt limba romana.Pot scrie mail in romana sau trebuie in engleza?

 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -