Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)


356 raspunsuri la acest subiect

#21
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 20:33

Mda, 5 lei si un rachiu este de-a dreptul ieftin. Ce pacat ca nu pot sa imprumut si eu "ansamblul" asta de dat zapada.[:)] ... nu ca as ave un fir de zapada acum, dar asa, ca perspectiva.

La noi draga nu-si da nimeni carca cu imprumut, nici macar pe bani. Si mexicani daca platesti, vin cu un plug montat in botul masinii si in 10 min curata pana la asfalt ...pe $60 [bang]

Mi-e clar ca se circula greu, mai bine venea zapada asta in vacanta de iarna a copiilor ... cu ce ii duceti la scoala ? Cu masina sau cu autobuzul ?

#22
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 12:38

buflea, cu bolidul din poza mergem noi la scoala.

Azi e un pic cam racoare, nu vi se pare? care da un vin fiert?



'Cos what I feel is the only truth for me

Miniaturi atasate

  • d3dc6321-a6af-419c-b7df-d01d6a328321.JPG


#23
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 19:21

Hahaha - ce draguzta este si ce verde ...ca un gandacel.

Si face fatza ? Seamana cu Luigi din Cars [:D]

#24
oramona

oramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.341 mesaje

Postat 14 decembrie 2012 - 11:40

Neata, mai da racoare rau anunta astia. Asa ca eu pun vin la fiert , dar il tin cald pana mai pe seara , ca acum suntem pe la munci. Merge o cioco calda sau o cafeluta cu un praf de scortisoara, asta beau eu acum, mama ce-mi place, nitel dulce, un strop de laptic, un praf de scortisoara si fierbinte musai.
Fetelor, unde gasesc brad pt Craciun? nu am vazut pe nicaieri, nu ca am cautat , mi-a spus barbata-miu ca nu-s.
Abia astep sa vina Craciunul, sa vad bucuria fetelor cand primesc cadourile, cand o sa vina mosul, ca vine acasa personal :D, si trebuie sa ma mobilizez sa fac niste fursecuri, sper sa apuc

#25
allexa06

allexa06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 14 decembrie 2012 - 12:38

Buna dimineata!
De la ora 8 ma tot chinui sa scriu un mesaj aici si nu mai reusesc[alcool], tot vorbesc la telefon[alcool].
oramona-interesanta cafeluta pe care o bei tu [:D]. Brazi vei gasi...peste tot, prin toate pietele, poate acum este prea devreme.
Si la mine abia asteapta baietii.Stefan imi tot spune" cand vine Mos Craciun ca a nins afara " [:D]vrea si bradut impodobit, dar eu niciodata nu am facut bradutul mai devreme de 24, asa a fost traditia de cand eram copil, pe data de 24 impodobeam bradul si noaptea venea Mos Craciun si asa le fac si eu la baieti [alcool].
Laura- intrebai de ce-si mai doresc copii de la Mos, la noi inca nu a iesit din piesaj McQueen-ul, deci asta vrea Razvan plus inca o masina din Cars si Stefan alte doua masini tot din Cars, caci microbul s-a luat, o vom duce mult si bine cu Cars caci acum vrea si Stefan si o luam de la capat si pt el: canite, farfurii, paturica, prosoape, ghiozdan, creioane etc, ca sunt slava Domnului [:D].Bine pe langa astea mai vor, dar de astea ne spun cel mai des.



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

#26
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 17 decembrie 2012 - 12:14

Neatza!
Eu sunt tare incurcata cu cadoul lui Stefan, adica habar nu am ce sa-i cumpar. I-am comandat o masinuta cu telecomanda, dar nu-i sufiient, am si Sfantul Stefan, chiar nu stiu... M-am uitat si pe la Noriel, mare lucru pentru varsta asta nu prea am ce sa-i iau. Ma gandeam la un telescop sau un microscop, dar nu stiu daca i-ar placea. De lego nu mai vreau sa aud, ma impiedic mereu de ele prin casa, jocuri nici atat, are o gramada. Cine-mi da vreo idee de cadou pentru un baietel de 8 ani? [:D]

Mami si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)



#27
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 17 decembrie 2012 - 12:38

Cristina, microscopul e o porcarie. Nu se vede mai nimic prin el, doar intr-o picatura de apa minerala am putut vedea bulele de aer, in rest, nimic ... Telescopul e mai ok, dar iti trebuie rabdare multa pana il reglezi. Se vede frumos, dar sa nu te atepti la chestii f. spectaculoase.




'Cos what I feel is the only truth for me

#28
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 17 decembrie 2012 - 12:46

Rares a fost f. clar: bayblade. Asa ca va primi arena bayblade, un blade pe care si-l doreste si niste motociclete micute care nush' ce fac (probabil nimic ....[bang])





'Cos what I feel is the only truth for me

#29
allexa06

allexa06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 17 decembrie 2012 - 12:47

Buna dimineata!
Cristina - dar el ce spune, ce asteapta sa-i aduca Mosul, imposibil sa nu-si doreasca ceva, cu ce se joaca el mai mult ?
La mine Razvan a venit cu o foaie A4,impaturita ca o felicitare si pe fiecare parte a desenat ce vrea sa-i aduca Mos Craciun.Am vazut ca desenase si altceva din ce-mi spusese mie si l-am intrebat, pana la urma ce vrea, care sunt jucariile pe care le vrea. Si mi-a spus ca si pe astea care le-a desenat si pe cele de care eu stiam deja, dar doamna i-a dat o foaie mica sa deseneze ce vrea sa-i aduca Mosul si nu i-au incaput acolo toate jucariile[alcool] [:D]
Maine Stefan are serbare. Are o poezie de recitat, o stie, dar cred ca nu prea ii place lui poezia sau s-a prea saturat de atatea repetitii l a gradi. Acasa l-am invatat poezia si apoi l-am lasat in pace si am zis ca il mai pun sa o zica cu o zi doua inainte si gata sa nu-l plictisesc, dar prea multe repetitii la gradi.Aseara avea chef sa spuna poezii, spunea ce-si amintea el, cand am vazut asa i-am spus sa spuna si poezia, incepe el spune doua cuvinte si dupa aia spune 'nu, eu vreau sa cant ! " si a inceput sa cante[:D] Poate face asa si la serbare si in loc sa spuna poezia, el canta [:D]



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

#30
oramona

oramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.341 mesaje

Postat 17 decembrie 2012 - 12:49

La LIDL era un elicopter cu telecomanda, ce zboara, frumos ca a primit si nepotul meu, dar el are 5 ani asa ca e pus sus, cred ca ar fi incantat, fratele meu (24 ani) i-a descarcat bateriile cat s-a jucat cu el, dar in curte la bunica.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -