Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori de care sa NU te feresti (3)


19 raspunsuri la acest subiect

#11
lady_c

lady_c

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 07 august 2012 - 14:51

La dr Roxana Dragu de la spitalul Ilfov este cineva? Mie mi-a facut o prima impresie buna, insa as fi vrut si parerea cuiva care a colaborat mai mult timp cu dansa.

#12
magdaivona

magdaivona
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 august 2012 - 19:40

Fetelor as avea si eu o intrebare pentru voi : eu sunt din vrancea si am fost trimisa de catre dr meu la morfofetala la iasi la Dr Mihalcea care cica ar avea cabinet pe stefan cel mare pe langa galeriile comerciale langa casa modei... stie cineva ceva de el? a facut cineva morfofetala(la 22 saptamani) la el si daca da cum a fost si cat v-a costat? va multumesc anticipat

#13
dreambaby

dreambaby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 21 august 2012 - 00:19

Buna.Cu Dragu Roxana a nascut cumnata mea anul trecut si o prietena acum 2 luni.Este o doctora f buna,f atenta si care participa la nastere.Datorita ei bebeii s-au nascut sanatosi,deoarece au aparut unele complicatii(nu s-au dilatat suficient).Te pup si sper sa te ajute

[gravi] 5+

#14
ELEnNa_12

ELEnNa_12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 22 august 2012 - 12:55

Dr. Hadi Rahimian, este printre doctorii cei mai buni din tara si un om deosebit. Atat profesionalism cat si omenie, mi se pare extraordinar. Din secunda in care am aflat ca sunt insarcinata mi-am dorit sa fie el medicul meu si am reusit! :)

[gravired] cu [baietel] nazdravan => 21+ , DPN 30.12.2012

#15
noramadalina

noramadalina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 septembrie 2012 - 12:35

Buna, viitoarelor mamici si sarcini usore. Imi poate recomanda cineva un medic din Bucuresti dispus sa asiste o nastere normala dupa o cezariana (de urgenta)? Va multumesc mult.[:)]

#16
Daniela_F_79

Daniela_F_79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 01:45

Eu am nascut acum 6 luni cu dr Safta Veaceslav la Filantropia si vi-l recomand din tot sufletul! E un om extraordinar si n medic de nota 1000. Tot personall din spital mi s-a parut super ok, la fel si conditiile din spital.
Eu am facut cezariana si pt ca la doua zile de la nastere exista suspiciunea ca bebelina mea a putea avea o infectie, doctorul si-a pus garda si in ziua aia a stat efectiv cu mine, a alergat dupa analizele mele si ale copilului si venea de fiecare data sa mi spuna cum au iesit, sa discute cu mine si sa mi interpreteze fiecare rezultat. Din fericire nu a fost nicio problema, bebelina a fost foarte ok, doar ca s-a adaptat putin mai greu la mediul exterior :). Cred ca ii placea e ma mult in burtica.

Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012

#17
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 10:21

Buna tuturor! V-il recomand cu tot sufletul pe dl. dr.PARVU IOAN, din Bucuresti. Il gasiti la clinicile Medsana si Ama Medical City , si la spitalele Elias si Regina Maria ... este un OM si un medic de exceptie si, foarte important, foarte bun ecografist ... asta inseamna ca cine va urmareste sarcina, va face si ecografiile/morfologiile si nu trebuie sa alergati de colo - colo cu rezultatele.



Pup si bafta multa!



Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!


POVESTE FARA SFARSIT

POZICI

Sunt cucoana-n casa mea!

Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]18+ cu [fetita] Placintzica

#18
magdalogos

magdalogos

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 15 aprilie 2013 - 22:06

Am avut saptamana trecuta o mare incercare - am pierdut o sarcina. Punct culminant - un chiuretaj facut in spital, cu anestezie generala. Am fost singura in toata nebunia asta - sotul meu era plecat din tara,nu am avut la cine apela pentru ajutor...

In starea de vulnerabilitate si confuzie maxima in care eram, m-a surprins, sau mai corect spus m-a impresionat atitudinea dr Ciprian Morariu de la Elias.

Dr Morariu e unul din medicii rezidenti ai doctorului meu si pe parcursul sederii in spital el mi-a purtat de grija...Sincer, in ultimii 20 de ani (in care am cunoscut ceva medici, de toate categoriile si specialitatile) cred ca am intalnit 3 medici care sa fie si ok profesional si uman, simultan.

Dr Morariu e unul dintre ei. Daca va pastra asta sunt sigura ca va ajunge departe...Este foarte calm si rabdator si are foarte mult tact.

In plus, la vizita de dimineata, cand a venit doctorul meu (care si el e un super om, caruia ii datorez enorm) cu rezidentii dupa el, am avut un moment asa a la serialul Grey Anatomy, cand rezidentul care te-a monitorizat spune pe dinafara rezultatele analizelor tale, tratamentul efectuat etc.


Nu stiu daca voua vi s-a intamplat des, in spital de stat, sa traiti cu sentimentul ca cineva chiar stie cine esti si ce problema ai, si nu esti doar chiuretajul de ieri . Sentimentul ca de fapt contezi, ca nu esti una din zecile paciente internate si atat, punct.


#19
AndreeaUngu

AndreeaUngu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 iulie 2013 - 11:55

DR. Cornel Hoinarescu - o alegere perfecta!

 

cu toate ca am mai scris despre dansul, as vrea sa mai spun cateva lucruri despre acest doctor minunat.

 

Cand am nascut prima data imi era foarte frica de durere si de tot ce inseamna nastere :) il sunam non stop, uneori si noaptea si ii puneam tot felul de intrebari la care mi-a raspuns mereu calm cu toate ca sincer cred ca il cam deranjam, dar niciodata nu mi-a spus nimic. Apoi am nascut si totul a decurs perefect, exact cum mi-a spus!

 

La al 2-lea bebe, bineinteles ca l-am ales tot pe dansul ca medic. A fost mai simplu de data asta deoarece deja aveam incredere in dl doctor Hoinarescu. Am mers cam o data pe luna la consultatie (+ ecografie) debia asteptam sa merg la dansul pt a-mi vedea fetita :) La nastere nu am intampinat nicio problema nici de aceasta data.

 

La prima sarcina m-am ingrasat cam mult si mi-a fost destul de greu sa ajung din nou la 60 de kg, cu toate ca am reusit ...cu greu. Dar a 2a oara am vrut sa fiu mai atenta la kg si i-am spus acest lucru dl doctor, iar dansul mi-a facut o lista cu tot ce trebuie sa mananc neaparat pt a fi bebe sanatos iar eu sa incap totusi pe usa :) Fetita mea a fost perfect sanatoasa iar eu mult mai energica!

 

Si inca un lucru extrem de important. Incizia de la cezariana e cat un fir de par acum, debia se vede si este si sub linia chilotului, nu am ramas cu urme inestetice pe burta, pot face plaja in voie :))

 

Legat de bani pot spune ca mi-am platit de fiecare data consultatia si ecografia, ceea ce mi se pare perfect normal, dar niciodata nu mi-a cerut nimic in plus, ba mai mult uneori nu aveam bani pt ca in perioada aceea lucra doar sotul meu si i-am explicat acest lucru iar dansul a inteles si i-am dat banii la 3 luni dupa operatie! Ii multumesc din tot sufletul pt ce a facut pt mine si familia mea.

 

Si vreau sa spun ca se poarta la fel cu toata lumea, nu am fost eu mai cu mot, am intalnit la cabinetul dansului femei la fel de incantate, ba mai mult care bateau drumul de la Cluj pt o consultatie.

 

Il recomand cu incredere pe dl doctor Hoinarescu!

Cum am mai spus are cabinet in Bucuresti pe langa piata Domenii.

imi permit sa las nr dansului de tel aici 0722 209 039

 

Sper sa aveti si voi parte de experiente la fel de placute!

 

va pup! [biz]



#20
Kourtney

Kourtney

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.051 mesaje

Postat 03 august 2013 - 14:37

Recomand cu drag clinica Sanovil din Bistrita-Nasaud ! O echipa de medici fantastica, servicii de calitate si preturi accesibile. Doctorul meu, Gavrilas Muresan este un om exceptional si un profesionist desavarsit dedicat meseriei sale !

Editat de Kourtney, 03 august 2013 - 14:42 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -