Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tigaia Dry cooker


19 raspunsuri la acest subiect

#1
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 27 august 2012 - 13:01

A cumparat cineva dry cooker?



Am vazut azi la televizor ca au si magazin in Bucuresti. Stie cineva in ce zona?



Multumesc frumos pentru raspunsuri! [flo]



Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog



#2
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 27 august 2012 - 14:10

Eu o am. Cadou de la soacra [:D]

Sunt foarte multumita de ea.
Eu o am pe cea clasica.

Mama o are pe cea din ceramica. E la fel de multumita.


Vezi sa fie cea originala.



#3
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 27 august 2012 - 14:11

Uite aici lista cu magazine.





#4
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 27 august 2012 - 16:37

eu o am dar nu am gatit inca nimic in ea, nu stiu daca e originala sau nu...cum pot stii asta?

cineva mi-a povestit ca a copt inclusiv blat pt tort in tigaia aia...

#5
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 27 august 2012 - 16:49

Cu luatul produselor de la top shop,va dau un sfat.Mergetinin magzinele lor(unul este la Obor,colt cu Mosilor) si vedeti produsul pe viu,apoi comandati online chiar daca platiti taxa se curier.Daca il luati online,aveti termen 10 zile sa inapoiati ce ati luat,si primiti banii inappi,pe cand in magzin nuCel putin asta era acum 2 ani,dar nu cred ca au schimbat politica

Si eu vreau Tigaia asta,dar astept comanda ce o am "pe vine" ,caci voi avea un card de fidelitate,si un an de acum voi beneficia de unele reduceri.









Luminita,mami de 3 nazdravani:

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005

shoricica Sara-Maria 30.05.2008

trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Merita sa bagati un ochi ....



#6
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 27 august 2012 - 16:52

tigaia originala, cea careia ii face reclama mirabela dauer, ar trebui sa aiba in cutie instructiuni de folosire si preparare diverse mancaruri (in limba romana), plus o declaratie de autenticitate/certificat de garantie. tigaia este distribuita in romania de catre firma studio moderna srl.

la tigaile contrafacute am inteles ca butonasul care permite detasarea manerului de la tigaie, este rosu-portocaliu, in comparatie cu tigaia originala, care are butonasul de culoare neagra.

eu am prima varianta aparuta, cu interior de teflon si capac opac, acum am vazut ca mirabela face reclama unei noi generatii de tigai dry-cooker, cu exteriorul in diverse culori si capac de sticla.

eu una sunt multumita de tigaie, totul e sa respectati instructiunile din prospect.

ce nu-mi place la aceasta tigaie - capacul opac, insa eu l-am inlocuit cu unul de sticla, ca sa pot vedea ce se intampla si cand trebuie sa intorc preparatele, si faptul ca trebuie sa scurgi zeama care se lasa din carne sau legume, pentru a se rumeni mai rapid mancarea, altfel va fi inabusita in suc propriu. timpul de preparare e cam mare, pentru ca focul trebuie sa fie mic, altfel se ard produsele aflate spre centrul tigaii si se lipesc.

ce-mi place : preparatele sunt bine patrunse si isi pastreaza aroma, nu iese fum, nici miros, nu se mai stropeste aragazul, nu folosesti ulei.

nu am incercat inca sa prepar cartofi, ca in reclama. probabil ca la acestia ar trebui adaugata macar o lingura de ulei...o sa incerc ambele variante, sa vad care e mai gustoasa, ca mai sanatoasa sigur este cea fara ulei [:D].

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#7
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 27 august 2012 - 18:07

a mea are capac de sticla insa am ratacit coada si nu mai stiu ce culoare avea butonasul, asa luata in mana pare grea. Daca e sau nu originala nu-mi dau seama...Poate doar sa gatesc in ea sa-mi dau seama, mancarea se lipeste sau?

#8
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 05 septembrie 2012 - 02:00

A mea e neoriginala, am luat-o cu 50 sau 60 RON din hypermarket. Am vazut o data reclama, am auzit mamicile din clasa fiica-mii discutand ca gatesc la ea, in hypermarket am vazut ca scrie dry cooker pe ea asa ca am luat-o fara sa ma interesez in prealabil care e faza cu originala sau nu.
Teapa mea. Mancarea se inabuse in ea, dureaza enorm sa faci niste cotlete de porc. Pana la urma m-am enervat si le-am scos si le-am pus pe gratarul Tefal. Broccoli am incercat sa gatesc, proaspat, nu congelat, nu s-a facut in schimb s-a ars. A doua oara cand am facut carne am asteptat infinit, n-am mai mutat-o pe gratar. In cele din urma s-a lipit si n-am reusit sa curat tigaia ca lumea. Cred ca o voi arunca. Alte mancaruri n-am mai avut curaj sa stric la ea.

Asa ca cea neoriginala a fost o mare teapa, nu faceti ca mine!

Acum nici pe aia originala nu mi-o mai doresc, ma gandesc sa-mi iau un gratar emailat clasic de aragaz pe acelasi principiu, cu gaura la mijloc.

#9
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 05 septembrie 2012 - 10:46

Si la gratarul ala sa stii ca dureaza mult pana se face carnea. Dar iese foarte buna. Noi ne-am luat dupa un concediu in care am incercat acel gratar la o pensiune. Dureaza cam doua ore de cand pui de exemplu aripioare de pui si pana te asezi la masa. Dar merita ca asa cum am zis carnea iese foarte buna, il folosim cand avem timp, de obicei planificam dinainte cand sa-l folosim nu il folosim din scurt ca e teapa, daca ma grabesc fac alta reteta, ceva rapid.



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#10
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 05 septembrie 2012 - 12:50

Nu e nicio diferenta intre aia de suermarket si aia 'originala" comandata la pret dublu. Eu o am pe-aia din Selgros, tata a comandat-o pe cealalta. Eu chiar banui ca-i un singur importator. A vrut s-o returneze, dar banii nu-i primea inapoi, ba ca sa ia altceva, dar ce nu-i convine la ea, ba ca e adevarat ca n-a folosit-o si e si in ambalaj original, dar de ce n-o pastreaza... bla, bla. Cum i-a dat in judecata, au venit si banii pana la primul termen. [:D]

Uitasem, la protectia consumatorului au o groaza de reclamatii, ca tata a trecut si pe-acolo.



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -