Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce ghiozdane recomandati?


99 raspunsuri la acest subiect

#91
BESTUTZA

BESTUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 29 august 2012 - 19:39

A, si inca ceva: preturile la aceleasi produse nu sunt in Romania la fel ca in Germania!Eu am pus siteul din Germania pentru ca am gasit produsul la o librarie din Romania care nu are site![:)]

Mami de viezurici:TUDOR-CONSTANTIN 9.02.2005, ILINCA-CRISTIANA 31.07.2006, DIMITRIE-DANIEL 21.04.2010

#92
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 02 septembrie 2012 - 21:44

Ce recomand eu:



- sa fie un ghiozdan usor si foarte bine compartimentat

- sa aiba protectie pentru spate



Daca copilul merge mult pe jos (dar nu pe scari) poate fi unul cu roti dar numai daca nu il cara deloc - pentru ca e mai greu si in acelasi timp e si mai greu de folosit in clasa.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog



#93
Anuska22

Anuska22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 03 septembrie 2012 - 17:47

Buna ,
Recomandam si noi magazinul Click(http://www.clickbiro...ane_herlitz.php). Au oferta variata si la penare si la ghiozdane si preturi ok . Am luat un pachet de la Herlitz cu ghiozdan compact, penar si o cutie de culori la 220 lei . Acelasi pachet la Carrefour - 355 lei ( identic ! ).

#94
Dory232002

Dory232002

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 01:01

Citat:
citat din mesajul lui Anuska22

Buna ,
Recomandam si noi magazinul Click(http://www.clickbiro...ane_herlitz.php). Au oferta variata si la penare si la ghiozdane si preturi ok . Am luat un pachet de la Herlitz cu ghiozdan compact, penar si o cutie de culori la 220 lei . Acelasi pachet la Carrefour - 355 lei ( identic ! ).



Fetelor, multumesc pentru raspunsurile voastre.
Pana la urma ia-m luat un ghiozdan marca herlitz, din gama compact:

http://www.herlitz.d...le/compact.html

Dory & Alexa [zana]

#95
mari9

mari9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 17:31

Ieri am fost la Billa,iar la intrare in magazin,langa custile acelea pt bagaje,era un morman mare de ghiozdane aruncate pe jos.Printre ele am zarit si celebrul ghiozdan Scout.Era roz.
Cam iresponsabili scolarii astia vis-a-vis de investitia facuta de parinti in ghiozdane si continutul lor[:D].Scolarii oprisera si ei sa ia o inghetata[pofta]...

#96
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 17:51

Scout am luat si noi, desi nu aveam de gand sa cheltui atatia bani pentru ghiozdan (2 ani am avut Herlitz).

Imi pare mai incapator si mai bine compartimentat decat precedentul...sper sa-l tina 2 ani, adica clasa a 3-a si a 4-a.

am luat modelul acesta:

http://www.erfi.ro/g...black-john.html

Ingrid si Cristi 9 ani

#97
theo_2004

theo_2004

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 718 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 18:09

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

Scout am luat si noi, desi nu aveam de gand sa cheltui atatia bani pentru ghiozdan (2 ani am avut Herlitz).

Imi pare mai incapator si mai bine compartimentat decat precedentul...sper sa-l tina 2 ani, adica clasa a 3-a si a 4-a.

am luat modelul acesta:

http://www.erfi.ro/g...black-john.html

Ingrid si Cristi 9 ani


Noi avem asa. Alt imprimeu. Dupa 1 an, in care a fost ff folosit si carat si pe la tenis si prin vestiare la inot, arata impecabil, nu-i zgariat, agatat, decolorat. Indoit sau rupt nici vorba. Eu zic ca-l va purta pana in clasa a iv-a inclusiv. Dar mai vedem.

Eu nu i-am spus "vezi ca tu ai ghiozdan de nu stiu cati bani", el nu stie ca-i scump, de fitze (cum zic unii). Este ghiozdanul lui de care trebuie sa aiba grija, este un lucru, un obiect ca oricare altul si trebuie avut grija. Asta nu inseamna ca trebuie sa fie stresat. Mi s-a parut o remarca rautacioasa expresia "cam iresponsabili scolarii astia vis-a-vis de investitia facuta de parinti in ghiozdane si continutul lor[:D]". Chiar si "celebrul ghiozdan Scout.Era roz." suna rautacios mari9, nu-i asa? Adica celelalte ghiozdane din morman puteau sta acolo, ca doar erau ieftine, Scout, nu. Sunt sigura ca din morman "celebrul Scou" a iesit nesifonat. Nu stiu sa zic de celelalte [flo]

mami de Theo (7.11.2004) si Chris (22.12.2010)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

#98
mari9

mari9

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 23:38

Imi cer scuze ca v-am suparat.Mesajul meu a fost inteles gresit.
Cand am zis ca era roz,m-am gandit ca pana si fetele le tavalesc pe jos(nicidecum altceva).Celelalte ghiozdane nu mi s-au parut nici ele prea ieftine,iar pe cel roz(mov,nu mai stiu) scria pe el Scout,d'aia l-am remarcat.Deasemeni mai erau ghiozdane roz.
Mesajul meu nu a vrut sa fie unul tendentios.Pe mine m-a amuzat cum si le-au aruncat(ghiozdanele) pe jos sa mearga sa-si ia o inghetata(asa au zis in gura mare).Iar faptul ca le-au pus morman nu conta pt ei ''culoarea financiara''.Mie chiar mi s-au parut simpatici.
Cand am folosit expresia iresponsabili,m-am gandit sa o folosesc sub forma de gluma.Noi ne chinuim sa alegem ce-i mai bun pt copii ,iar ei dau cu ele de pamant.

Inca odata imi cer scuze.Imi pare rau,am sa fiu mai atenta data viitoare cand imi aleg cuvintele.

#99
theo_2004

theo_2004

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 718 mesaje

Postat 22 septembrie 2012 - 01:45

mari9 [pup] asta e cu scrisul ... fiecare pune tonul dupa cum ii e starea in momentul citirii ...

mami de Theo (7.11.2004) si Chris (22.12.2010)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

#100
danaionela

danaionela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 22 septembrie 2012 - 13:16

Mari , crezi ca ei la varsta asta stiu cat costa un ghizdan sau apreciaza asa ceva. Ei inca nu au notiunea banului, si sincera sa fiu nici noi nu cred ca o aveam la varsta lor, lor trebuie sa le placa.
Eu raman la parerea mea ca Ghiozdanele SCOUT sunt bune, numai ca sunt putin mai grele. Eu am fost sa le mai cumpar un rand de ghiozdane, deoarece cele SCOUT mi s-au parut imense pe langa ele, care au 18 kg si 1,15 inaltime, dar ele tot pe astea grele le prefera sa le care ( impropriu zis)..[bang]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -