Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cit este manopera pt zugravit/pus fainta etc?


34 raspunsuri la acest subiect

#21
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 11:43

apartament 4 camere: dat jos vechea gresie si faianta, usi, pus faianta, gresie, sapa in toata casa, zugravit 100 milioane
cand a fost vorba de munca de sclav pe plantatii, adica spart tot, a venit cu 7 oameni, in total 100 saci de gunoi
acum o saptamana casa arata ca dupa bombe, azi ma duc sa vad cum arata

electrician - 6 milioane
parchet - 7 milioane
usi- 6 milioane
instalator (demontat calorifere)- 10 milioane
acum sper ca instalatorii care vor monta noile calorifere si centrala sa faca un ciubuc pt montaj cada, cabina, lavoare si vase de veceu

imi place ca se tin de cuvant, intr-o luna mi-au spus ca imi vor da casa la cheie
azi vin cei cu centrala, sper ca se vor misca repede

am zis la inceput ca ne vor ajunge 12.000 euro, dar deja cred ca ajungem la 15.000 euro


#22
aurora56

aurora56

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 481 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 11:43

Andriushca,nu a fost intentia mea sa-l laud desi daca am citit postarea cam asa a iesit.Am vrut sa spun doar ca am avut un singur om la aceasta lucrare ,nu echipa.Dupa cum ai observat ghilimelele nu am fost prea multumita de el mai ales ca 2 zile mi-a venit la 15.Am apreciat totusi ca ne-a ajutat la carat.Cateodata trebuie sa facem si compromisuri.Anul trecut am zugravit si noi singuri si ne-am mancat tot concediul dar anul asta sotul nu mai avea nici o zi din concediu ca am avut grija sa mergem la munte in iulie.

Cornelia, pretul in Tulcea la montat parchet variaza intre 8 ron-10 ron /metru patrat.



poze1

poze munte 2007

#23
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 13:40

Multumesc Aurora pentru informatie.

Mie mi se pare ca si la Bucuresti ar trebui sa fie cam la fel, dar individul asta care zice ca imi va pune parchetul vrea 30Ron/mp - mi se pare cam prea mult.

Dar mai studiez.

Astept in continuare tarife pentru montaj parchet laminat, eventual si din Bucuresti.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-o pe Ema!

______________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#24
andriushca

andriushca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.088 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 14:16

quote:
Originally posted by aurora56
Andriushca,nu a fost intentia mea sa-l laud desi daca am citit postarea cam asa a iesit.Am vrut sa spun doar ca am avut un singur om la aceasta lucrare ,nu echipa.Dupa cum ai observat ghilimelele nu am fost prea multumita de el mai ales ca 2 zile mi-a venit la 15.Am apreciat totusi ca ne-a ajutat la carat.Cateodata trebuie sa facem si compromisuri.Anul trecut am zugravit si noi singuri si ne-am mancat tot concediul dar anul asta sotul nu mai avea nici o zi din concediu ca am avut grija sa mergem la munte in iulie.Cornelia, pretul in Tulcea la montat parchet variaza intre 8 ron-10 ron /metru patrat.poze1poze munte 2007
stiu, aurora, am glumit si eu.ZOZOLINAandreea...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...COUNTING THE DAYS

#25
RamonaD

RamonaD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 22:44

Buna!
Cred ca n-ar trebui sa generalizam si sa-i bagam pe toti intr-o oala.Eu cunosc un instalator foarte bun,care nici nu consuma alcool(asa cum am auzit ca fac unii la locul de munca) si nici nu este lenes.Am cunoscut si un zugrav f. bun,dar din pacate nu mai lucreaza in tara.Mi-a facut baia in 3 zile,super!
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

#26
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 12:59

quote:
Originally posted by RamonaD
Buna!Cred ca n-ar trebui sa generalizam si sa-i bagam pe toti intr-o oala.Eu cunosc un instalator foarte bun,care nici nu consuma alcool(asa cum am auzit ca fac unii la locul de munca) si nici nu este lenes.Am cunoscut si un zugrav f. bun,dar din pacate nu mai lucreaza in tara.Mi-a facut baia in 3 zile,super!Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."
Te cred, dar cei despre care spui sunt exceptii..., rar poti gasi asa ceva.Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)FotografiiAjutati-o pe Ema!______________________"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

#27
RamonaD

RamonaD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 19:29

Cornelia,daca te mai intereseaza tarife montaj parchet:
-la particular-intre 10-15 ron/mp
-prin firma costa,intr-adevar 30 ron/mp
Iti pot da un nr tel de mester particular daca te intereseaza.
Ramona,mamica lui COsmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

#28
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 11:58

Multumesc Ramona. Am gasit deja un mester cu 7 RON/mp.Va voi spune la sfarsit cum a fost.



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-o pe Ema!

______________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#29
RamonaD

RamonaD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 18:25

quote:
Originally posted by CORNELIAP33
Multumesc Ramona. Am gasit deja un mester cu 7 RON/mp.Va voi spune la sfarsit cum a fost.Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)FotografiiAjutati-o pe Ema!______________________"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
Ai gasit super bine!Ma bucur!Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

#30
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 19 septembrie 2007 - 15:09

eu am pus cu 12 ron/mp


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -