Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

de ce am nascut prematur


29 raspunsuri la acest subiect

#11
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 30 decembrie 2011 - 01:48

Multumesc mult.multumesc pentru sfaturile si incurajarile voastre.DA!intradevar Miriam este o fetita speciala si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dato.Ea este cel mai frumos dar pe care lam primit de la Dumnezeu si sunt foarte fericita chiar daca uneori imi curg lacrimi pe obraz.Cit despre inca o surioara sau un fratior lucrurile sunt cam complicate dar imi doresc din toata inima sa infrunt orice teama, ,trauma ..etc si sa-i daruiesc lui Miriam si sotului meu inca un copil.Eu am nascut la Hateg in judetul Hunedoara caci este aproape de Deva si acolo era cel mai vestit Dr in.obstretica ginecologie dar dupa 4 zile de la venirea lui Miriam pe lume am fost trimise de urgenta la Timisoara la spitalul de prematuri Louis Turcanu unde am stat 2 luni si intradevar acolo am intilnit Dr. f buni .Multumesc pentru sfat cind vorbesc cu voi ma simt mai puternica pt a face lucrul acesta.

#12
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 30 decembrie 2011 - 02:02

multumesc mult Cati sunt f uimita cind vad cu cita rabdare si dragoste ma ajuti,cind tu ai atitea probleme de rezolvat cu Raisa si plecarea in Mexic.Ma rog domnului sa fie cu voi in continuuare si sa va ajute in tot ceea ce faceti.

#13
dalma

dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 11:56

Cati si Adela , cuvintele sunt de prisos. nu stiu ce as putea spune mai mult decat ca sunteti mamici speciale cu copii speciali.

Am citit povestea Raisei si am realizat cat de norocoase am fost cateva dintre noi...Va admir pentru puterea de care dati dovada, pentru increderea nesfarsita in bunul Dumnezeu si imi amintesc cum in spital fiind, doctorii incercau sa ma pregateasca pentru ce ar fi putut urma in evolutia Dariei (nu multe lucruri incurajatoare) si tot ceea ce imi doream si ma rugam in gand in timp ce ei vorbeau era ca ea sa traiasca.

Ma rog ca Dumnezeu sa fie alaturi de voi in contiuare sa va dea puterea si sprijinul de care aveti nevoie.

La multi ani, sanatate si progrese cat mai mari in 2012.



[ruga] Doamne ai grija de Daria Maria



Daria minunea noastra-Poze



Povestea nasterii









#14
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 23:26

multumesc pentru cuvintele frumoase ma bucur ca Daria este bine si ca ati trecut cu bine peste momentele acelea despre care vorbesti.Si noi va dorim "AN NOU FERICIT"cu multe realizari si binecuvintari."LA MULTI ANI"

#15
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 23:30

Cu ocazia intrari in noul an doresc tuturor celor de pe forum" AN NOU FERICIT"si implinirea toturor dorintelor "LA MULTI ANI"

#16
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 02 ianuarie 2012 - 14:07

adela, sa fii puternica! te vom sustine si financiar acolo unde este linkul! nu trebuie sa ne multumesti, este o solidaritate din inima.

Adi, mami de ana si ioachim

#17
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 02 ianuarie 2012 - 21:05

ok ,dar ma voi ruga domnului sa va rasplateasca pt tot ceea ce fsceti[flo]

#18
katteryna

katteryna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 05 ianuarie 2012 - 21:10

Dalma multumim din suflet pentru cuvintele atat de calde!

Intr-adevar Dumnezeu ne da putere si nu ingaduie niciun necaz fara sa ne trimita si mijlocul de a iesi din el. Am invatat sa nu imi mai fie teama de nimic in viata cand imi pun increderea in Creatorul nostru. Si m-as bucura tare daca acest sentiment de incredere razbeste dincolo de cuvintele mele si ofera optimism cuiva!



Sanatate din belsug, pace si bucurii va doresc voua tuturor mamicilor si piticilor vostri minunati![pup]



[8**]RAISA MARIA[8**]

BLOGUL NOSTRU

[shopi]POFTITI IN BAZAR[shopi]



Lasati copiii sa vina la Mine...

#19
g_rainbow

g_rainbow

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 10 ianuarie 2012 - 01:00

adela si katteryna, multa putere va doresc in continuare, sunteti 2 femei puternice cu 2 copii speciali. va doresc din suflt ca bebeii vostri sa fie intr-o zi la fel ca ceilalti copii. nu stiu ce as putea sa va spun acum sa va mai aline durerea si sa va incalzeasca sufletele, dar suntem alaturi de voi![pup]

eu sunt o mamica norocoasa de baietel prematur la 35 de saptamani, dar slava Domnului a fost si este un copil ft sanatos. are 2 mici problemute se pare: fontanela nu e bine inchisa, dar mi-a spus pediatra ca mai este timp, si testiculele nu sunt bine coborate in scrot si, la fel, mi-a spus ca mai este timp pana la 3 ani, deja au mai coborat un pic. acum sunt insarcinata iar in 5 saptamani si 5 zile, astept cu nerabdare sa merg la dr sa incep injectiile si sper din suflet sa fie bine. am 2 ingerasi sus la ceruri care sper sa aiba grija de Lucas si de bb din burtica. o sa ma rog la ei sa aiba grija si de fetitele voastre[pup]

#20
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 12 ianuarie 2012 - 01:28

multumesc pentru dragostea cu care ne incurajati sa mergem mai departe.Dumnezeu este cel care ne da puterea de a trece biruitori prin aceasta incercare.Cu el viata este mai usora si viitorul mai luminos [:)] .Ma bucur pentru voi pentru baietelul cu care Dumnezeu te-a binecuvintat si ne rugam ca Dumnezeu sa va poarte de grija pe mai departe, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos. [bibe]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -