Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nastere cu dr. Alexandru Filipescu (Elias) ?


52 raspunsuri la acest subiect

#11
mel_ania05

mel_ania05

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 01:17

Bebe Beca merci mult d incurajare.[pup]

#12
OanaMar

OanaMar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 12:24

buna dragele mele.
despre dl dr nu pot decat sa spun cuvinte frumoase.Am nascut in iulie 2008.
In primul rand, datorita dansului am reusit sa raman insarcinata. Am avut o sarcina cu probleme si mi-a fost alaturi cu sfaturi la orice ora. Era plecat in strainatate si imi raspundea la telefon de ori cate ori il sunam. Am avut o nastere (cezariana) usoara, as mai naste si maine si o recuperare cat se poate de usoara. Intr-adevar, poate uneori este ursuz, poate vi se pare ca nu vb mult..intrebati-l , duceti-va cu liste de intrebari si va raspunde la fiecare in parte. Este un adevarat profesionist!!Si mai ales un om cu suflet extraordinar.
Va pup si sunt pe aici pt alte intrebari.

#13
lauraura

lauraura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 decembrie 2008 - 01:35

Citat:
citat din mesajul lui lauraura

melania si eu am nscut cu dl dr Filipescu , si eu garantez ca o sa fie langa tine, poate fi sunat la orice ora , eu de ex l-am sunat seara la 9, incepusera contractiile. mi-a spus ce sa fac si sa-l sun peste 2 ore deci pe la 23-23:30, si a raspuns calm , a vb f frumos , nu a dat semne ca l-as fi deranjat.Crede-ma am mai citit si pe alte forumuri despre alti dr, nu am vazut fete care sa li se fi facut eco la fiecare vizta , asta daca mergi la spital,dr lor le trimiteau la medlife sa faca cu plata eco ,el nu urmareste singur evolutia bebelusului ceea ce denota ca stie ce face, si e bazat .il recomand cu mare caldura[si-eu][si-eu]

AURA mamica de baietel Andrei Alexandru


AURA mamica de baietel Andrei Alexandru

#14
vulturas

vulturas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 12:13

buna,
aseara am citit pe un alt site ca dl doctor nu ar fi de accord cu cezariana...dar daca eu nu am voie sa nasc normal, in cazul asta ce se intampla?..tot citesc pareri pro si contra...sunt in mare ceata[bang][bang][bang]

#15
Lushk

Lushk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 21 februarie 2009 - 00:15

Asa e...nu este adeptul cezarienelor. Dar nu este absurd. El singur isi va da seama ca ai nevoie de operatie.

Eu am nascut cu d-lui prin cezariana recomandata. A fost foarte bine.

Nu dispera!

[flo][flo][flo]



Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) POZE [pk]zis "Electric Baby"



#16
OanaMar

OanaMar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 23 februarie 2009 - 10:40

buna dimineata fetelor.
Am citit postarile voastre. vreau sa va spun ca este total gresita impresia ca dl dr nu face cezariana. vreau sa va spun ca eu cu 3 luni inainte de sarcina, l-am intrebat pe dl dr cum ar fi mai bine sa nasc, i-am spus ca mi-e frica de o nastere normala si sa stiti ca dansul din prima mi-a povestit despre cezariana. Chiar la un moment dat mi-a spus ca daca ar fi femeie prin cezariana ar naste.. Nu este deloc contra. Poate este adevarat ca multi dr , printre care si Vladareanu(seful sectiei) este adeptul nasterii naturale, insa nu am auzit sa fie contra, sau sa dai spaga ca sa iti aprobe cezariana.Singurele care mai comenteaza in spital sunt acele moase, care vin si bombane femeile care nasc prin cezariana.In ziua in care am nascut eu, dl dr a mai avut inca 4 paciente care tot prin cezariana au nascut. Nimeni nu va impune cum sa nasteti, este alegerea fiecareia dintre noi. Dl dr este f deschis la comnunicarea cu pacientele dansului si niciodata nu s-a impus in vreun fel.
Cu riscul de a ma repeta, as naste de 1000 de ori cu dr Filipescu. Este in primul rand un OM deosebit si un medic excelent. Ii place f mult ca atunci cand mergeti la el sa va duceti cu o lista de intrebari pt el, nu va asteptati sa va intrebe el multe lucruri, dar va raspunde la orice nelamurire indiferent cat este de obosit, de nervos, la orice ora din zi sau din noapte!!Este extrem de grijuliu cu pacientele lui si cand este o sarcina cu probleme este f atent! Nu regret alegerea facuta si imi pare bine ca am avut ocazia de a avea un astfel de medic.
Va pup si sunt prin zona..

#17
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 24 februarie 2009 - 21:08

vreau si eu mai multe detalii despre nasterea prin cezariana cu dl dr filipescu la elias

cum a fost, de la inceput pana ati plecat acasa, asistentele , saloanele ...spitalul...etc...







[pup]



_____________________________________________________________________

Adriana mamica de Cezarica [bonjovi](23 aprilie2005) si minunea din burtica [gravi] 20+

it's a girl !!![fetita]



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler









#18
oanamada

oanamada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 14:58

Citat:
citat din mesajul lui OanaMar
Este extrem de grijuliu cu pacientele lui si cand este o sarcina cu probleme este f atent! Nu regret alegerea facuta si imi pare bine ca am avut ocazia de a avea un astfel de medic.Va pup si sunt prin zona..
Draga mea, sper, pentru binele vostru si al bebelusilor vostri sa fie asa....eu una...nu m-as da pe mana lui nici daca ar fi ultimul ginecolog din lume!Nu stiu cat de grijuliu si de atent, dar prietenei mele i-a omorat copilul cu grija lui!Prietena mea a avut o sarcina extrem de usoara, fara probleme, dezvoltare normala, bebe sanatos, in parametri normali, doar ca ii trecuse termenul si nu mai nastea...se tot ducea la "marele medic" si il ruga sa-i declanseze nasterea ca deja trecuse o saptamana...si nimic...intr-un final s-a dus cu scandal dupa vreo 14 zile ....si i-au declansat nasterea....bebele ei este acum ingeras...pentru simplul motiv ca un doctor "grijuliu" l-a lasat sa se sufoce cu propriile fecale si nu l-a scos la timp de acolo....Puteti sa va suparati pe mine, dar eu mor de ciuda cand vad ca il ridicati in slavi...Din fericire, prietena mea a gasit intr-adevar un medic bun care, acum, a ajutat-o sa aduca pe lume un baietel frumos si sanatos...Va doresc numai bine si sa va dea Dumnezeu mult noroc si bebei frumosi si sanatosiOana si[zana]Cati mica (1 an si 6 luni)CATI POZE NOI"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

#19
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 17 martie 2009 - 16:43

Din pacate stiu si eu un caz similar. O pacienta a acestui dr., cu sarcina normala si bebe sanatos, a fost lasata sa se chinuie, nu i-a facut cezariana si copilul s-a nascut mort!



Roli mami de Andrei [copil](16 ianuarie 2008) si Marc [bonjovi](9 iunie 2006)



ANDREI

MARC

VACANTELE NOASTRE IN 4

BAIETII MEI IUBITI



#20
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 18 martie 2009 - 11:29

Ia eu sunt convinsa ca nu este singurul medic caruia i s-au intamplat asemenea cazuri. Si eu am mai multe prietene, printre care si cumnata mea, care au nascut cu el si a fost totul in ordine.

Ioana [gravi][fetita] 33+ si [zana] Rebeca

http://community.web...user/bebeca2004
http://community.web.../user/Berecutza
http://community.web...m/user/bebebeca






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -