Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

carucior


19 raspunsuri la acest subiect

#1
alexandradum

alexandradum
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 12:13

Buna dimineata! dragi mamici de gemeni.
Am doi bebelusi de 4 luni jumatate si suntem putin cam suparati, deoarece tocmai am ramas fara carut. L-au furat din spatele blocului, un carut nou si destul de bun. Acum va trebui sa cumpar altul si vreau sa va intreb ce fel de carucioare aveti voi si cat sunt de utile.
Sugubina am vazut in pozele tale ca ai un carut de la Bertoni Twin, ma gandeam si eu as il cumpar si costa cam 500 lei. Este bun caruciorul?
Multumesc si va doresc bebei sanatosi si frumosi.
O zi frumoasa

#2
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 13:52

Noi nu avem gemeni, insa copiii au fost de varste foarte apropiate, asa incat am avut nevoie de carucior dublu. Inainte de a cumpara unul, am luat in calcul avantajele si punctele slabe, asa incat am mers pe varianta ABC Design Tandem, ceva de genul acesta. E foarte usor de pliat, ca sa incapa in portbagaj ( mereu l-am carat cu noi, in ideea ca, de e sa coboram din masina, sa nu avem amandoi bratele ocupate cu cate-un prunc).In plus, copiii au spatiu destul, desi modelul e unul oarecum ingust - nu ne-a pus niciodata probleme la spatiile mici din magazine, la culoarele dintre rafturi in magazine, ba chiar incape si pe scara in autobuz sau tramvai, asa intreg cum e.

Si al nostru are si un cos de cumparaturi dedesubt, care e foarte incapator.

Pretul unui asemenea carucior in tara era cam 8-9 mil, acum cativa ani, dar am vazut pe okazii si la jumatate din pretul acesta(si chiar mai putin!) si aratau impecabil. [flo]

#3
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 14:17

Alexandra eu am caruciorul de la ai mei, e de la primii pasi. Daca vrei detalii intra la mine pe mess petreancodrina@yahoo.com

Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!


#4
gabitza35

gabitza35

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 30 noiembrie 2011 - 19:40

buna,



eu am avut la gemeni acest carucior,l-am folosit maxim 4 luni si apoi am trecut la cel sport. Este Tako Duo Driver si intentionez sa il vand. De curand l-am adus in Bucuresti in acest scop (il aveam la curte la soacra) chiar ma cam incurca in balcon.....





mami [cit] de gemenasi [tren]







tot noi,mai noi :)



#5
sugubina

sugubina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.951 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 19:28

Buna,Vai ce nenorociti javre ordinare sa fure carutu ! oameni fara inima, las ca roata se intoarce! In viata asta, nu in urmatoarea. Sunt asa inversunata pentru ca si noi am patit-o! tot din fata blocului aveam unu ca trenu super marfa (luat ieftin de pe okazii!!)..Ma doare si acuma cand ma gandesc.Bine ca nu il vanduram pe bertoni.. Da avem Bertoni. Ce sa zic ele acu s-au marit si cu haine cu tot a devenit greu de urcat pe bordurile inalte ale Buc.Iti imaginezi ca ca sa ne urcam pe o bordura tre sa tinem doo pers de el..Cand sunt mici e f ok,e destul de mare de pliat si greu de carat. Dc as mai lua altu ar fi unu CA TRENU clar. Incapi peste tot, pe trotuare, poti merge la magazin in orcare, e si mai usor de manuit.Dc e sa iei bertoni deasta macar nu lua nou,ia sec. Sau ia de la sec adica mai ieftin unu ca trenu.Pupam puii mici! succes!
Citat:
citat din mesajul lui alexandradum
Buna dimineata! dragi mamici de gemeni.Am doi bebelusi de 4 luni jumatate si suntem putin cam suparati, deoarece tocmai am ramas fara carut. L-au furat din spatele blocului, un carut nou si destul de bun. Acum va trebui sa cumpar altul si vreau sa va intreb ce fel de carucioare aveti voi si cat sunt de utile. Sugubina am vazut in pozele tale ca ai un carut de la Bertoni Twin, ma gandeam si eu as il cumpar si costa cam 500 lei. Este bun caruciorul?Multumesc si va doresc bebei sanatosi si frumosi.O zi frumoasa
Sugubina si Puficele [fetita] [fetita] Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010Blogul Puficelor-aventuri din gemenie

#6
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 05 decembrie 2011 - 00:59

in niciun caz, dar absolut in niciun caz, nu luati carutul cosatto care este de tip umbrela. o poala de bani si este o porcarie, de la fragilitate maxima la sistemul de inkidere/deschidere, facut sa streseze parintii.

noi avem marco twingo side by side, SH, este foarte bun, se deschide foarte usor, este greu, dar este zdravan, are o singura roata in fata si e f usor de manevrat. nota 10.

Adi, mami de ana si ioachim

#7
ariadna33

ariadna33

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.531 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 18:08

Am schimbat si noi cateva carucioare de gemeni pana l-am gasit pe cel care sa intruneasca toate calitatile pe care le cautam: sa incapa pe orice usa, sa se plieze dintr-o singura miscare (nu umbrela ca ma saturasem sa intind caruciorul pe jos in praf, noi il tinem in masina), sa fie usor 6 kg, sa aiba suspensii bine, sa stea copiii comod in el astfel incat daca-i apuca somnul sa doarma confortabil, sa fereasca bine de soare (are niste "coviltire" care acopera practic tot), sa-l pot manevra cu o mana si sa-l urc usor pe trotuare.
am avut twingo s de la marco, ce sa zic, greu de tot 18 kg, si masiv, lat, nu incapeam nicaieri cu el... am avut cangaroo classic, desi usor se manevra ingrozitor de greu, se incurcau rotitele alea multe...
pana la urma, tot cercetand toate recenziile posibile, am gasit unul super, insa nu la noi, l-am comandat din UK, un BABY JOGGER CITY MINI http://www.babyjogge...ni_dbl_dtl.aspx
Cam tarziu l-am gasit, nu l-am folosit decat cateva luni, ca mergeau deja copiii in piciare, iar acum ca au doi ani si o luna, nici atat nu il mai folosim, dar il mai tin pentru vreo "excursie" singura cu ei prin mall sau alte magazine.
Cred ca o sa il vand totusi, ca de asta vara nu l-am mai folosit. Si singura nu ma mai incumet sa plec cu ei cu masina in magazine ca au inceput sa iasa din centuri [:)]

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************


#8
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 14 decembrie 2011 - 01:41

si cat a costat cu tot cu taxe, ariadna? cu cat il vei da?

Adi, mami de ana si ioachim

#9
AMY2012

AMY2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 20 decembrie 2011 - 20:08

Buna tuturor,daca mai stie careva sau aude de vreun carucior de gemeni de vandut ma intereseaza si pe mine,noi avem deocamdata 3 sapt,dar ne trebuie si asa ceva ca sa putem circula.

#10
alina_bubulina

alina_bubulina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 15:29

Salut!

eu am de la carucioar de gemeni MClaren, gri.
noi l-am folosit destul de putin, ca nu prea avem pe unde sa il folosesc, ca ai mei le-au preferat serparate. sa nu se atinga!!

da-mi un semn daca vrei.
alina


Alina




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -