Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca


227 raspunsuri la acest subiect

#221
Andreea_AS

Andreea_AS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 593 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 02:49

Cristina, imi pare nespus de bine ca fetita este receptiva. Si te admir- ca mama cate faci pentru ea. 

 

Ai facut un calcul cam cat v-ar trebui lunar pentru asa tratamente pentru ea?



#222
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 25 iulie 2013 - 21:30

Buna seara tuturor,ma plec in fata voastra si imi cer mii de scuze ca nu am revenit de o vreme cu vesti despre micuta noastra ,ANDREEA-CRISTINA.Am fost la recuperare si ne tot izbim de mici episoade cand de secretii-ne luptam cu aerosolul,cand de accentuari are refluxului gastro-esofagian .Desi dupa septicemie nu am dus-o 3 luni in locuri aglomerate nu stiu de ce acum e mult mai sensibila.A inceput sa tina mult mai bine caputul-inca nu drept mereu dar oricum e mai echilibrata,de cand avem ochelari e foarte curioasa si atenta desi si inainte era dar acum cred ca vede clar,e plina de energie,zambeste mult si ne topim dupa ea.Lunar costul terapiilor ajunge la 1000 lei,fara medicamente,diverse investigatii care se ivesc si strictul necesar micutei(lapte,pampresi,etc.).Daca reusim sa strangem pana in ianuarie 1800 euro pentru terapia ABR nu ar mai avea nevoie de kinetoterapie,deoarece exercitiile ABR i le facem dupa aceea acasa si costul terapiilor lunare ar fi reduse ramanand undeva la 350 lei.Ar fi minunat dar pentru noi e o suma mult prea mare si nu reusim sa o strangem.Orice fel de ajutor cat de mic pentru noi conteaza si ii da sansa micutei sa evolueze.VA MULTUMESC DIN SUFLET CA SUNTETI ALATURI DE NOI SI VA GANDITI  LA MICUTA NOASTRA.       http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/



#223
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 08:17

Buna ziua tuturor,revin cu vesti despre micuta noastra ,ANDREEA-CRISTINA,imi cer scuze ca nu am putut posta mai des.Am fost internate aproape o luna  in spital(28 de zile).Cristina a avut 2 virusi virali(herpangina si epstein-barr).A avut dureri groaznice,temperatura si scaune proaste timp de 2 saptamani incontinuu,iar dupa 2 saptamani iau aparut bubele ulcerate in gurita si a incetat febra dar nu manca ,si incet ,incet a inceput sa fie mai binisor si sa manance putin.Acum e binisor ,inca mai are ceva bube in gurita,dar inca avem tratament.Am trecut prin momente groaznice,nimeni nu stia ce are,simteam ca mi se taie respiratia de teama,dar multumim lui Dumnezeu  a trecut cu bine.E o minune de copil,zambareata si plina de energie.E sufletul nostru,am face orice pentru ea.Va multumim din suflet ca sunteti alaturi de noi .Blogul micutei este http://andreea-crist...ru.blogspot.ro/ .In ianuarie avem programata terapia abr,nu stiu cum vom face sa strangem banutii necesarii, 1800 euro,dar deja am un gol in stomac la gandul ca se apropie programarea iar noi nu reusim sa strangem banutii.Va multumesc tuturor ca existati si ma plec in fata voastra cu respect.MULTUMIM DIN SUFLET,DOAMNE AJUTA.



#224
Porumbita

Porumbita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.341 mesaje

Postat 27 decembrie 2013 - 15:57

sper sa reusiti; am trimis si eu!



#225
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 01 ianuarie 2014 - 15:22

Am primit banutii,va multumim mult.Va dorim tuturor un an nou fericit,sanatate si prosperitate.LA MULTI ANI.



#226
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 12 mai 2014 - 18:40

Buna ziua tuturor,revin cu vesti despre Cristina,sufletul nostru.De la inceputul anului ne-am internat de 3 ori cu tot soiul de microbi vrali,care o pun la pamant,ii dau dureri groaznice si stari extrem de urate.Cand nu este bolnava,e plina de energie,tot incearca sa faca  diverse lucruri dar corpul nu o ajuta.E atenta si zambeste mult,se bucura cum doar un copil se poate bucura de jucarii care canta si lumineaza,de desene animate si nu pierde din ochii telefonul cu cantecele de copii.Ne urmareste tot ce vorbim  si incearca sa zica ceva dar nu poate.E un copil minunat,care prin zambetul ei ne da putere si speranta.DOAMNE AJUTA.http://andreea-crist...ru.blogspot.ro/



#227
momosica

momosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 20 aprilie 2016 - 17:32

Va multumim din suflet tuturor.Cristina a crescut,este o minune de copil ,vesela si plina de energie.Este sufletul nostru.Cu ajutorul terapiilor a mai recuperat putin,greu se păstrează  ce recuperează.Atunci cand are vreun virus ,pierde din achiziții .Cu speranta mergem inainte. [flo2]


Editat de momosica, 20 aprilie 2016 - 17:53 .


#228
afromama

afromama
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 decembrie 2016 - 21:49

Cristina a plecat in ziua de Craciun la ingeri

.Eu numai am cuvinte..Multa putere familiei! Dumnezeu sa le dea alinare! 




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -