Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

FIV in Ungaria 99


199 raspunsuri la acest subiect

#21
pogonici1977

pogonici1977

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.039 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 11:15

doamne ajuta lauraaaaaaa

[ruga][ruga][ruga][ruga][ruga][ruga]

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

#22
pamy

pamy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 235 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 11:43

mami_vreau nu stii nimic de analiza?Astia de la synevo se joaca cu rabdarea noastra [:D].Sa fie pozitiv [pup]

#23
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 11:50

Din pacate negativ si la mine! B-hcg<0.1...
Sunt ok, deja imi fac planuri pentru urmatorul fiv... chiar nu ma asteptam sa trec atat de usor peste acest rezultat negativ...
Da' fac si eu un pic pe "afectata" ca sa ma duca sotzul la shopping sambata ca stie ca asa imi trece [:D]

Fetelor nu fiti dezamagite... Multe dintre voi asteptati o reusita de la mine dupa atatea esecuri din ultima vreme... hai sa va spun cum sta treaba:
- in primul rand la mine erau din start sanse mai mici datorita amh-ului, datorita posibilei existente a unui hidrosalpinx si datorita posibilitatii sa am adenomioza...
- in al doilea rand hai sa ne gandim logic... la un fiv sansele sunt de aproximativ 35%... din pacate s-a intamplat ca marea majoritatea a fetelor care au facut fiv in martie si care posteaza aici sa se incadreze in categoria celor care nu au reusit, acei 65%... Dar asta nu inseamna ca nu exista si acele 35% care au reusit, numai ca ele nu posteaza aici... Din pacate doar adi si atena se pot incadra in aceasta grupa norocoasa... Pentru noi celelalte nu a fost sa fie de data aceasta dar ati vazut ca suntem curajoase si mergem mai departe... asa ca si voi trebuie sa mergeti mai departe increzatoare... [pup][pup][pup]
- sa nu fiti dezamagite de kovacs... noi, chiar daca nu am reusit, vom merge in continuare la el... pentru ca stim ca el a facut tot posibilul... daca ne-ar fi dezamagit in vreun fel, va dati seama ca nu am mai fi mers tot la el... asa ca aveti incredere in el, chiar daca noi nu am reusit...

adi, atena multa bafta! va tin pumnii! [pup][pup][pup]


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

#24
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 11:54

si sa nu va apuce plansu' pe-aici pentru mine ca nu imi place! [pup] stiu ca sunteti alaturi de mine si pentru asta [i] si va dau cate un [pup]



Laura




mutatia MTHFR C677T heterozigota

#25
kittyke

kittyke

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:05

Mami [grup]....data viitoare[pup]

Kittyke mamica lui Fanni si Mark
16.10.2008



#26
Tabitha

Tabitha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:17

mami_vreau: stiu ca nu este un subiect cu care sa se glumeasca, asa ca am increderea ca nu e o pacaleala de 1 aprilie, desi tare mi-ar fi placut sa fie asa si peste 1 ora sa vii cu rezultatul pozitiv... Esti sigura ca nu ne-ai pacalit? Ca zau nu te-as certa deloc. [pup][pup][pup] Esti TARE.[pup]

Tabitha

Si maine e o zi

#27
corina_anam

corina_anam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:18

Laura, i-mi pare rau de rezultat, la fel ca toate fetele am sprat ca sa apara si un rezultat pozitiv [pup]
Dar oricum, felicitari pentru taria de care dai dovada, iar urmatorul sa fie cu noroc

Fetele care a-ti facut analizele la Kaali Budapesta, se face si cariotipul si restul analizelor (mutatia genei protrombinei, factot V Leiden)? Astea i-mi sunt restante...
Merci

#28
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:40

Tabitha nu e pacaleala... chiar nu mi-as permite stiind ca ati stat toate cu sufletul la gura! [pup]

corina o sa ti le ceara kovacs daca va crede ca este necesar sa le faci... eu una nu am facut cariotipul ca nu mi le-a cerut... nici pe cele de trombofilie nu mi le-a cerut... le-am facut eu din exces de zel...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

#29
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:43

Laura,[grup],chiar asteptam o minune,reusita ta mi-ar fi dat si mie o raza de speranta,fiindca sint cam in aceeasi situatie ca tine sau poate mai rau...dar asa a fost sa fie,te admir pt puterea de a merge mai departe.
O intrebare:la fiv pe CM natural ,te-ai gindit?se pare ca la noi sansele de a produce mai mult de un ovo cu stimulare ,decit pe CM natural sint cam aceleasi[:I],ce parere are dr K?mie dr meu mi-a zis sa nu mai fac stimulare sa incercam pe CM natural,dar l-am batut la cap pina a fost deacord sa mai incercam o data[:I]sa speram ca am io dreptate si nu el[:D]

de alrak ,mai stie cineva ceva?a facut fiv-ul sau a ramas dupa paste?

#30
sonya_mea

sonya_mea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 12:51

mami vreau, [grup] draga de tine, tu primesti lovitura si tot tu ne incurajezi pe cele care urmam. Felicitari pentru tarie si pentru moralul tau. Doamne ajuta pe mai departe [pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -