Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV 270


244 raspunsuri la acest subiect

#11
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 22:29

Buburuza multa bafta maine! Sa vii cu vesti foarte bune!![pup][pup]

#12
moshulik

moshulik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 586 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 22:42

Citat:
citat din mesajul lui fc_anca

fetelor, am avut o strafulgerare :):)
dr mi-a zis sa fac beta-l in ziua 14. acum eu ma intreb - ziua 14 de la ET sau cumva de la punctie? lamuriti-ma si pe mine, va rog :)

Anca


Ziua ET nnu se ia in calcul
ET este ziua 0

Moshulik [gravi]+9

#13
fc_anca

fc_anca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 22:57

multumesc mult, e f clar acum [pup]


Anca

#14
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 11:41

Buna dimineata
Va citesc de mai mult timp si alaturi de voi am sperat, m-am bucurat sau am plans. As vrea sa ma primiti si pe mine in grupul vostru minunat. Pe scurt povestea mea este urmatoarea: sapte ani de incercari pentru un bebe, nicio sarcina, niciun avort. Endometrioza descoperita in 2006 la laparo, inca o laparo in 2008, cinci IAS inainte si dupa operatii, 3 FIV (2 in 2008, 1 in ian 2010), un FET intre primele doua FIV-uri si.....multe lacrimi [q]. Dar cu ajutorul Maicii Domnului poate am sa reusesc. Mai am 4 omuleti la congelator si urmeaza sa fac FET acum in aprilie. In prezent sunt pacienta prof Marinescu si dr. Cocei. As vrea sa va rog daca se poate sa ma ajutati cu un sfat. Mi-am facut rost de progesteron depot din Germania, 5 fiole de 1 ml de 250 si as vrea sa-l fac(pe langa tratamentul clasic de la Giulesti), dar nu stiu la cate zile se face in concentratia asta. Va multumesc tare mult si sa stiti ca am invatat multe lucruri bune de la voi. Va [pup] pe toate

#15
anais74

anais74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 13:05

broscuta [flo] scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare!
Te-ai confruntat si cu alte probleme in afara endometriozei?
Te-ai gandit sa ceri si parerea altor medici? Uneori, cand ne confruntam cu infertilitatea, poate bine sa mai cerem si parera altor medici? Ma gandesc la tine, ca ai trecut prin atatea nereusite...Imi imaginez cat e de greu...
Eu de exemplu am citit de foarte multe reusite la clinica grecilor (Biogenesis). Fetele sunt foarte multumite, nu doar de comunicare, cat mai ales de rezultate. Poate nu ar fi rau sa le ceri si lor parerea. Nu cunosc mai multe despre ei (eu sunt din vestul tarii), dar spun din ce citesc pe forum, din experienta fetelor de aici.
In rest, nu stiu sa iti raspund la intrebare.
Imi pare rau! Iti tin pumnii ca data viitoare sa fie cu succes!! [pup]

#16
Sheritra

Sheritra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.340 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 14:53

Broscuta, discuta cu Cocei cat progest inj sa faci, este in functie de dozarile tale hormonale. Orice nelamuriri ai apeleaza cu incredere la Cocei, este f buna profesioanal.
Mihuto, ce mai faci? Facusi pe sestache FET-ul? Cat e scorul? Bafta multa de tot!

Shery [gravi] 23 [fetita] & [fetita] cu inimioara [zana] Alesia (30.10.2007)



#17
castelanaC

castelanaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.222 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 15:03

Buna fetele,

scuze ca apar asa rar aici la FIV, sa stiti ca mai citesc uneori si cand am timp mai intervin, mai scriu un rand doua.

Suntem in saptamana mare, zile de piosenie si de rugaciune.
Ma rog pentru fiecare dintre voi de aici care scrieti sau nu, dar va doriti un copil sa vi se implineasca visul cel mare!
Din suflet va doresc sa reusiti pe rand cat mai repede si fara suferinte, sa uitati totul apoi, bucuria ce vine dupa va sterge cu buretele orice umbra de tristete.

Eu ma pregatesc de marea mea intalnire, aceea cu beietelul nostru.
Luni dimineata, in a 2-a zi de Paste, mergem sa ne cunoastem darul mult asteptat, iepurasul nostru.
Acum 9 luni, cand m-am si inregistrat pe forum si incepeam procedura FIV, aveam inima cat un purice, multe vise si sperante, care ani de-a randul fusesera naruite de neputinta de a concepe natural (fara explicatie mediacala).
Cu ajutorul vostru, al fetelor inimoase si pline de suflet am parcurs mai usor si mai lin fiecare etapa a tratamentului.
Ajutorul psihic primit aici pe forum a fost imens, o binefacere ca au existat aici fete care sustineau fiecare alta fata in "focuri" cu o vorba, cu o rugaciune, cu un sfat, cu prezenta sa.
V-ati rupt din timpul vostru sa ma instruiti, sa ma luminati, sa ma calmati, sa ma indrumati, sa ma imbarbatati, sa pot sa visez, sa pot merge mai departe, MULTUMESC!
Nu stiu azi sincer, la ajunsa la final, daca as fi reusit asa usor fara de voi.
Canapeloasele mele au fost mai line si usor de suportat, starile mele si-au gasit aici cate o explicatie, gandul ca a mai trecut cineva prin fiecare etapa ce o parcurgeam ma facea sa-mi capatam sperante, deci fiecare stare era normala.

Am tremurat aici impreuna cu voi, v-am impartasit cele mai intime ganduri traite intens, multumesc pentru ca m-ati citit, m-ati sprijinit si m-ati inteles cand mi-a fost tare greu, tremuram de frica.

MULTUMESC ca v-ati bucurat cand am avut rezultatul beta, m-am intors intr-un suflet acasa sa va scriu repede, pentru ca erati ca surorile mele de suflet, de suferinta.
Multumesc pentru sprijinul de dupa, pentru toate cuvintele frumoase ce mi le-ati scris, MULTUMESC!

Sunt acum in prag de a-mi cunoaste baietelul, trebuie sa predau stafeta, v-o dau cu cea mai mare bucurie!
Vreau sa veniti cat mai repede la odisee sa aveti si voi semnatura burtosica ce creste in fiecare saptamana cu + si ia +.
Va doresc din tot sufletul sa aveti semnatura ca a mea, sa puteti deveni mame, sa va atingeti visul, sa va simtiti mangaiate de soarta.

Va doresc sarbatori fericite, speciale, cu familia alaturi si fie ca oepurasul de anul acesta sa va aduca darul mult dorit: implinirea visului cel mare!

Sarbatori Pascale Fericite!
[flo][flo][flo]

va pup [pup][pup][pup] pe toate cu mult drag,


castelana fericita [gravi] 39+ [baietel]

#18
Tabitha

Tabitha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 15:17

Castelana: [pup][pup][pup] Esti o dulce. Nastere usoara, revenire grabnica, un bebel sanatos, Paste fericit si multa, multa fericire.[flo][flo][flo]

Tabitha

Si maine e o zi

#19
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 15:28

Multumesc de primire.La fel si pt voi toate, multe, multe[flo][flo][flo].Alte probleme nu am, trompe permeabile, sotul bun, cu FSH-al am avut probleme anul trecut, a fost 15 si un pic, dar cu tratament homeopat a scazut la 8 si ceva. Inhibina B si AMH ''putin contradictorii, dar nu este rau'' citat Cocei. La stimulari am raspuns bine;analizele de coagulare si SAFL mi-a iesit proteina C un pic sub limita,dar mi s-a spus ca nu este nicio problema, desi de data asta cocei mi-a dat, pe langa utrogestan 6/zi si medrol de 16mg/zi si aspenter de 75 mg pana la test. CM a venit tarziu, ziua 32, iar la procedurile anterioare, in ziua 26, 27 eram gata, deci va dati seama cat am sperat acum. Am cazut psihic rau, dar mi-am revenit si lupt in continuare...Sincer, m-am saturat de Giulesti, dar acum pt FET nu am ce sa fac, merg pe mana lor, dar as vrea un tratament de sustinere mai complex, de asta v-am intrebat de prg. injectabil. Oricum o sa-l fac, dar nu stiu cum. La ultimul FIV am facut si un pregnyl de 5000 in ziua 3 de la ET(mi-a recomandat un medic) si cred ca incercat sa se prinda (mi-au transferat 3 embrioni, calitatea A, doi de 8 celule, 1 de 7, cei doi de 8 cu AH),iar fata de celelalte ET-uri m-am simtit diferit. Am citit si eu de alte clinici, dar momentan suntem secatuiti si financiar si nu pot decat sa sper in sansa asta.

#20
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 15:43

Da, Sherita, dar la ultimul ET am avut prg. de 53 (facut la Bios)cu o zi inainte , iar dr. Cocei mi-a spus ca nu este cazul sa fac si injectabil, dar nu stiu de ce am avut un feeling ca a scazut rau incepand cu ziua 8, 9 de la ET, plus ca mi-au disparut toate simptomele dintr-o data....
Nastere usoara Castelana. Te asteptam cu vesti despre [bebic] si despre tine cand o sa-ti revii!
[flo]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -