Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV Europa(30)


193 raspunsuri la acest subiect

#1
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 00:54



[EU]Continuam acest subiect care este dedicat cuplurilor ce fac FIV in afara granitelor Romaniei - in principal in Europa, dar nu numai. 1, 2, 3, 4, 5,6, 7,8,9,10,11,12,13,14,15, 16,17,18, 19,20,21, 22, 23,24,25,26,27,28,29
LISTA CLINICI AUSTRIA
1. Kinderwunschzentrum Goldenes KreuzViena infiintata in 2001FIV 2600 EUR, ICSI 3000 EUR, PICSI 300 EUR, IAD/ FIV cu donor, crioconservare 600 EUR, anestezie 160 EUR (nu fac IMSI)Fondatorul clinicii este Prof. Andreas Obruca , un medic foarte capabil, e seful asociatiei FIV din Austria si in plus este manager la o firma producatoare de medicamente de fertilizare. Are super-studii asa ca in ciuda site-ului primeste un vot in plus. Dr Obruca a fost primul din Austria care a introdus si implementat cu succes ICSI cu spermatozoizi din biopsie testiculara; e unul din cei mai cunoscuti dr din domeniul infertilitatii din Austria (fiind profesor Asociat la Universitatea Viena, presedinte al multor Asociatii, etc). Clinica face parte dintr-un spital privat. Au clinica si in Bratislava. Unul din medicii fondatori ai clinicii, Univ.Prof.Dr. Heinz Strohmer colaboreaza si cu Clinica Polisano din Sibiu pt fiv. Hoteluri Viena

2. Kinderwunsch Institut Schenk GmbH Dobl (Graz) au acreditari specialeFIV, ICSI, AH, IAD /FIV cu donorFIV = 220O EUR, ICSI = 2500 EUR

3. Institut for Reproductive Medicine and Endocrinology Bergenz (au clinici in 4 tari ale lumii)practica o tehnica noua - se numeste "Polscope retardance" si determina gradul de maturare al ovocitului (si deci e mult mai sigur sa rezulte un embrion viabil); e un test care se face prin punerea ovocitului intr-o anumita luminaFIV, ICSI, P-ICSI, IMSI, IAD/FIV cu donor, AH, IVM, BlastocistFIV = 4150 EUR, Biopsie = 1150 eur, AH = 175 eur, IMSI = 600, PICSI = 350 EUR, IVM = 4150 EUR, IAD = 840 EUR

4. Wunschbaby Zentrum Vienainfiintata in 1982Aici s-a facut primul FIV din Austria, au experienta vasta; clinica este co-fondatoarea clinicilor unguresti “Kaali Intezet” din Budapesta, Gyor, DebrecenFIV, ICSI, Polar Body, AH, IMSI = 600 eur, transfer blastocistICSI + AH = 2690 eur+10%, Polar Body = intre 1000 eur si 1800 eur in functie de nr. ovocitelor, INVO Cell = 900 eur

5. KinderWunsch KlinikWels (Linz)infiintata in 2002FIV, ICSI, Polar Body, AH, P-ICSI, IMSI, Embryo Glue, IAD / FIV cu donor preturi FIV = 2310 EUR, ICSI = 2805 EUR, PICSI = 2915 EUR, IVM = 4213 EUR, AH = 275 EUR, Polar Body = 1452 EUR, BIOPSIE = 715 EUR, Anestezie = 175 eur hoteluri

#2
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 01:03

Sa va poarte noroc.[flo]

Catalina





#3
BuburuzaL

BuburuzaL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 551 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 19:03

Cata [pup] multumim de capitol! Sa se umple de vesti bune!


Dragelor, dimineata am punctia!!![olala] Sper sa am o recolta frumoas

Inca o data felicitari fetelor pt valorile lui beta 2.

Va pupic pe toate si multa multa bafta tuturor!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???[ruga]

[flo]

#4
brunadria

brunadria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.722 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 20:59

buburuza bafta multa!!!
cati foliculi ai?
sa ti ajute d zeu sa ai embrionasi frumosi si lipiciosi..
ma rog sa ne ajute d zeu sa ne ideplinim si noi visul!!
[pup] te imbratisez cu drag!!

#5
adijo

adijo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 559 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 00:12

ELENADA,daca bine am citit in capitolele anterioare , si tu aveai probleme cu ovarele polichistice. as vrea sa stiu daca cei din Viena ti-au dat ceva tratament inainte de fiv pt aceasta problema ( gen corticoizi, metformin). Si eu am asa ceva si pana acum am facut doar tratament cu dexametazona( un corticosteroid), dar cu toate acestea la ultimul fiv din Ungaria am avut embrioni slabi...

#6
cor-cora

cor-cora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 15:14

Buburuza-Multa bafta!Sa fie lipiciosi si sa te faca fericita!
Fetelor va doresc Sarbatori Fericite! [pup][pup][pup][pup][pup][pup]

#7
BuburuzaL

BuburuzaL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 551 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 16:08

Fetelor, va multumesc si aici pentru sprijin![pup]

Vin acum cu toate noutatile: am scapat si de punctie...Pentru mine e un mare hop de trecut si asta, deoarece mereu am probleme cu venele, care sunt prea mici, si de-abia dupa 2-3 incercari reusesc sa-mi puna perfuzia...Si sunt tare sesibila cand simt acul cum imi serpuieste pe sub piele.
Dar, toae bune si frumoase...din 13 foliculi, am umplut exact un cofrag de oute, adica 10 la numar![olala] Acum ma simt bine, dar sunt inca sub efectul calmanetelor...Sa vedem dupa ce trece cum va fi!

Se pare ca ET va avea loc duminica, in ziua de Paste, dar maine voi afla mai multe! Poate se intampla o minune![ruga]

Va doresc nu ai bine tuturor si sa vi se implineasca visul de a deveni mamici cat nai repede!!!Doamne ajuta!
[pup]

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???[ruga]

[flo]

#8
anais74

anais74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 17:37

Buburuza [flo] Felicitari si Doamne Ajuta!!!
Sa fie intr-un ceas bun!

#9
cristal1995

cristal1995

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 17:46

Fetelor, Sfintele Sarbatori de Paste sa va aduca lumina in suflet, sanatate si bucurii, bebici sanatosi si burtici de gravidute!Va pupic pe toate [pup]

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"

MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET


#10
BuburuzaL

BuburuzaL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 551 mesaje

Postat 01 aprilie 2010 - 21:44

Anais, Cor-cora va multumesc fetelor![flo]

Dragelor ma puteti lamuri si pe mine cu ceva? Pregnylul de dupa ET se face in functie de hormonale? Am citit ca stimuleaza ovarele sa produca progesteron, dar nu stiu ce doza.[:D]

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???[ruga]

[flo]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -