Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

FIV la Sibiu (8)


198 raspunsuri la acest subiect

#11
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 21:07

Astazi nu stiu nimic...nu m-au mai sunat de la clinica. Cred ca evolueaza bine ca daca nu ma chemau de urgenta.[:D] Maine dimineata plec spre Sibiu sa-i ia mama acasa. Asa si eu cu sotul...in fiecare seara ii zic...avem 5 copii...avem 5 copii...[olala]
Eu am stat in Sibiu la monitorizari pentru ca ma duceam o data la 2 zile. Acum ma duc maine, joi am ET si mai stau pana sambata in Sibiu. Doamne ajuta sa fie bine!
Bubu pe tine te-au durut sanii de la utrogestan? Eu nu pot sa-i ating!!! Ma dor si cand merg...imi dau lacrimile.

#12
bubu30

bubu30

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.165 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 21:29

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Astazi nu stiu nimic...nu m-au mai sunat de la clinica. Cred ca evolueaza bine ca daca nu ma chemau de urgenta.[:D] Maine dimineata plec spre Sibiu sa-i ia mama acasa. Asa si eu cu sotul...in fiecare seara ii zic...avem 5 copii...avem 5 copii...[olala]
Eu am stat in Sibiu la monitorizari pentru ca ma duceam o data la 2 zile. Acum ma duc maine, joi am ET si mai stau pana sambata in Sibiu. Doamne ajuta sa fie bine!
Bubu pe tine te-au durut sanii de la utrogestan? Eu nu pot sa-i ating!!! Ma dor si cand merg...imi dau lacrimile.


Doamne-ajuta !O sa fie bine !
Endometrul cum il aveai la ultimul eco?

Da, m-au durut f. tare si pe mine si ca atare nu mai puteam considera durerea de sani ca semn prevestitor de sarcina pt ca aparuse inainte de ET.
Eu nu am avut semne de sarcina pana la test deloc, asa ca ai grija nu te tot cauta de semne prevestitoare si nu te panica daca nu apar ca nu iti va face bine. Va fi prea devreme sa ai simptome.
La 7 zile dupa ET , fix la vreo 3-4 ore dupa ce am facut testul de urina si stiam deja ca e pozitiv, au aparut primele dureri de burta tipice menstruatiei si am luat no-spa ca nu e bine sa stai cu durerea fara sa iei nimic.
Somnolenta - e si ea un simptom dat de utrogestan, asa ca nu poti sa o iei nici pe ea ca semn de sarcina.
Urinatul frecvent noaptea a fost un semn inainte de test, dar acesta e prea putin ca sa il iei de sigur.

Multa bafta si sa ne tii la curent !

Ruxi [gravi] 31 + cu [fetita][baietel]
AMR ... cine stie ? [copil][copil]


#13
monaramona

monaramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 22:06

yarrina
stau cu sufletul la gura in asteptarea rezultatului tau..te citesc mereu si abea astept vestile de la tine
cristina
bine ai venit si sedere cat mai scurta
bitzi
maine imi vin rezultatele ..poate ma ajuti si ma mai lamuresti cu ele(sper sa fie bune)//ca nu ma prea pricep cu fsh si cu celelalte
bubu
cu expresia ta''mancai-ar mamma de puiuti'' m-ai inmuiat de tot si tu yarrina cum vb cu ei sau te gandesti la ei ..este un sentiment induiesetor
va doresc numai bine la toate fetele chiar daca nu scrieti sau scrieti mai putin

#14
rodicuta32

rodicuta32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 22:37

Buna seara fetelor!
N-am putut intra 2 zile caci mi s-a stricat monitorul si acuma nu va mai gaseam...
Yarrina-ma bucur ca a fost totul bine. Doamne-ajuta sa fie bine pana la capat si peste vreo 10 zile sa ne dai vestea cea mare![pk]
Bytzi-eu nu fac FIV,doar inseminare,dar daca tu crezi ca e ok poti sa ma treci la aspirante: Eu Ok, doar putin trecuta[:D],sotul azzospermie probabil de cauza genetica.[pup]
Salutari tuturor si sa auzim cat mai multe vesti bune!

#15
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 23:07

Mona cred ca or sa ma cuprinda mai tare starile emotionale dupa ET. Atunci chiar e bebe...trebuie doar sa-i placa la mine in burtica.[:D]
Rodi voi inca nu ati luat in considerare optiunea cu FIV? La a cata Inseminare sunteti?

#16
cristina_12

cristina_12

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 10:47

Multumesc pentru raspunsul promt. Nu stiu la cine sa merg, poate ma ajutati voi?
Problema noastra e oligospermia si un FIV nereusit la Cluj. Dar ma incurajeaza discutiile voastre pozitive despre Sibiu.
La cine sa ma programez?
Multumesc din nou.

#17
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 11:02

Buna dimineata,

Va citesc de multa vreme, dar nu am avut curaj sa (mai)scriu.Anul trecut scriam de zor la Inseminare, am facut vreo 2, ambele esuate,dupa o astfel de inseminare am ramas insarcinata natural, dar din pacate sarcina s-a oprit din evolutie la 7 saptamani.A fost un soc pentru noi, dar acum am hotarat ca trebuie sa mergem mai departe.
Ma pregatesc de FIV la Sibiu cu dr. Ispasoiu, prima intalnire va fi pe 22 aprilie.Eu am probleme cu ovulatia,sotul e ok, analizele mele sunt bune,asa ca ne-am gandit ca merita sa incercam.
Yarrina, te urmaresc cu sufletul la gura si ma rog la DD sa-ti implineasca dorinta[pup].Am un feeling tare puternic ca va fi o reusita[:)]
In concluzie, va rog sa ma treceti pe listuta cu aspirante la FIV, am aproape 32 de ani.
[pup]toate fetele!

#18
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 11:18

anda,bine ai venit printre noi si sedere cit mai scurta,sa dea dumnezeu sa reusesti aceasta procedura.
Cristina,bine ai venit si dumnezeu sa-ti indeplineasca visul,daca ai nevoie de vre-o informatie te ajutam cu drag.
yarrina,mult succes pt miine,tinem pumnii si pt 1-2 fratiori de ghiata[:)]

#19
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 11:53

cristina,scrie repede 10 mesaje caci astea sint moderater,poate sa fie si scurte,ca sa te vedem in timp real .
Pe prima pagina unde scrie echipa de medici ,da click pe aici si vei vedea toata echipa,nu putem sa-ti recomandam noi ceva,caci na...fiecare vorbeste despre dr ei,dar daca citesti capitolele din urma care le gasesti tot pe prima pagina(cap.1..2........8)iti vei face o parere despre fiecare.
Multa bafta iti uram.
rodicutza,pai cum esti de-a noastra,chiar si IA ,procedura tot la Sibiu se face si este tot reproducere asistata[:)]te pup

#20
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 13:18

Fetelor, eu am analizele facute pentru FIV dar nu tocmai la zi: la mijlocul lui noiembrie anul trecut am facut culturi din col(chlamidia, micoplasma, ureaplasma), papanicolau, investigatii uzuale de sange, iar la inceputul lui septembrie 2009 am facut si cele hormonale, cele serologice,toate de pe lista de pe prima pagina, atat eu cat si sotul. Credeti ca mi le va lua in considerare dr. Ispasoiu daca intalnirea e pe 22 aprilie?Eu ma gandeam sa repet doar hormonalele peste 2 saptamani cand vine CM si apoi sa vad ce zice dr.I

Va [pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -