Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (24)


190 raspunsuri la acest subiect

#21
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 17:56

Citat:
buna fetelor, sunt mai noua pe aici. stiti ceva despre dl dr. Arash Hassankhani. a nascut cineva cu el?


Am facut morfo-fetala de trim. I la el...si am asteptat o ora pe la usi, ca cica se amanasera consultatiile dinainte. De fapt, pe o asistenta a luat-o gura pe dinainte si ne-a spus ca doctorul a venit mai tarziu de la spitalul de stat...

In afara de asta, mi-a tinut si o teorie cum ca "romancele vor de toate, si munca, si coafor, si la doctor sa intre la fix"...[bang] la care i-am replicat ca unii muncesc ca sa poata plati servicii medicale private...[alcool]

(Asta ca sa nu mentionez ca la Regina Maria se respecta programarile cu o intarziere de max. 10 min. La Medlife, ori de cate ori am fost, am asteptat pe putin jumatate de ora...)

Un sfat : incearca sa gasesti un medic care a trecut la privat 100%, nu mai are activitate la stat. Ca sa nu ai surprize...



Dana & [bb] Amelia (21.06.2011)

#22
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 18:06

Citat:
buna fetelor, sunt mai noua pe aici. stiti ceva despre dl dr. Arash Hassankhani. a nascut cineva cu el?

[/quote]

Eu am fost la o consultatie la el si nu mi-a placut. Nu are mana usoara si mi-a recomandat niste investigatii suplimentare nenecesare ... Plus un aer de superioritate care personal nu mi-a placut.

#23
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 10 decembrie 2011 - 13:50

marushca, multu[flo] luni imi iau si eu hartoagele, ca am 38 s+.. deci, din moment in moment vine bebe[8D]

Delia, pachetele sunt de 3 nopti, nu te externeaza mai devreme.. intra pe site si ai toate detaliile ref la costuri, cu siguranta poti sa nasti la medlife!



Iubirea mea[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]

... si iubirea a doua e pe drum[gravi]





Life is to precious to worry about stupid Shit!

#24
2liniute

2liniute

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 339 mesaje

Postat 11 decembrie 2011 - 15:41

buna,
sunt si eu o viitoare mamica si ma gandesc unde o sa nasc, vreau la privat dar nu prea am multe optiuni, medlife, regina maria si sanador...
la sanador m-am interesat de costuri, e in fuctie de tipul nasterii, de medic si cazare
dar aici la medlife pe site la pachetul cel mai ieftin ( silver) scrie asa:
SILVER INTERN: - CAMERA SINGLE – 7800 RON
- CAMERA DOUBLE – 7000 RON
vreau sa va intreb pe voi aceste preturi sunt indiferent de tipul nasteri ( eu vreau cezariana) si nu se acorda reducerea de la stat de 3100 ron ( asa e la sanador)?
si as vrea sa va mai intreb, in cazul in care se acorda reducerea de la stat, e obligatoriu asigurate de salariat? eu nu lucram inainte de sarcina si nici acuma, dar platesc CAS-ul
va intreb ca poate a mai fost cineva in cazul meu, am vazut ca s-a discutat mult despre medlife, din pacate sunt asa multe capitole ca nu pot sa le citesc pe toate..
va doresc sarcina/nastere usoara si bebei sanatosi [flo]

Anca [gravi] 13+ cu [baietel]

#25
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 12:17

Costul nasterii la medlife este indiferent daca este nastere normala sau cezariana.
Daca nu ai fost salariata si nu aduci adeverinta ca s-a platit CAS nu poti beneficia de aceasta reducere, indiferent de clinica unde nasti(cele private) iar la stat cred ca vei plati nasterea daca nu ai platit CAS.

#26
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 12 decembrie 2011 - 12:18

Daca ai platit CAS trebuie sa te interesezi exact la acsa de sanatate cum este procedura..ca trebuie sa ai un timp minim cotizat..

#27
AvoAndreea

AvoAndreea
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 21 decembrie 2011 - 22:59

Buna seara viitoare mamici!

Astazi am incheiat si eu contractul cu cei de la Medlife.
Suntem incantati si bucurosi deopotriva ca am ales sa mergem acolo, toti angajatii sunt foarte civilizati si se poarta extrem de frumos.

Am vizitat azi si acvariul si rezerva, totul arata fiarte bine si este extrem de curat.

O sa nasc cu domnul doctor Albu Dragos, azi am avut prima intalnire cu dansul, este foarte deschis si amabil. Nu stiu exact cum e la nasteri, am mai fost doar la controale de rutina la el si mi s-a parut ok.



Andreea
www.Lawyer-in-Romania.com

#28
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 28 decembrie 2011 - 13:47

Dr Albu este un medic foarte bun, dar si un om extraordinar. Parerea mea este ca ai facut o alegere foarte buna. Eu am nascut la medlife si am fost foarte incantata de conditii si de cum s-a comportat tot personalul..sarcina usoara in continuare!

#29
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 05 ianuarie 2012 - 18:27

La multi ani!!! mamici si pitici..cine urmeaza sa nasca la medlife?:)

#30
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 07 ianuarie 2012 - 18:28

La multi ani, un an nou fericit cu bebei sanatosi![flo]

Pe 29 decembrie, in sfarsit, s-a nascut si baietelul meu Bogdan, dupa o serie de aventuri, incercat natural sa declansam travaliu, plimbat cu orele prin malluri, etc.. ajunsesem la 41 saptamani, colul meu refuza sa se scurteze si sa inceapa contractiile, asa ca am plecat de acasa crezand ca incercam o inducere si am nascut prin cezariana, caci am facut si o ecografie care arata ca bebe stagnase, nu mai luase in greutate in ultima saptamana, si erau niste valori modificate p-acolo, destul de alarmant.. in conditiile astea, pe un col lung si inchis nu se putea induce cu oxitocina.. mi-a fost f teama, habar nu aveam ce va urma, insa am avut incredere 100% in dr Popa, care mi-a inspirat un profesionalism si o grija constanta vis-a-vis de mine si de bebe, am comunicat excelent cu ea la ambele sarcini, si pot sa spun ca-i datorez multe multumiri toata viata!! [flo][flo][flo] este un medic si un OM exceptional! S-a dovedit intemeiata decizia cezarienei, caci lichid era putin, placenta era imbatranita si prezenta calcifieri, colul nu arata deloc cum ca s-ar fi urmit in viitorul apropiat, iar daca prin absurd intram in travaliu si dura .. niste ore, bebe avea de suferit.. asa ca a fost scos la mare fix, totul a fost ok, doar ca a intrat in contact cu un virus (cred) de la mine si am stat in plus o noapte, ptr tratamentul lui.. in rest, numai de bine despre tot personalul, de la infirmiere la medici, parca a fost mai fain ca data trecuta!..
a fost un Revelion...unic[:D].. petrecut in maternitate!.. mai era o singura pacienta p-acolo, insa a stat sotul cu noi si la ora 00.00, ne-am urat la multi ani toti 3[:)]
Acum suntem bine, am terminat tratamentul intravenos de 2 zile si incercam sa ne adaptam la viata in 4![8D]

Iubirile mele
[9cer] Matei Cristian[hot]si Bogdan Gabriel [biz]

Life is to precious to worry about stupid Shit!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -