Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (24)


190 raspunsuri la acest subiect

#11
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 23 noiembrie 2011 - 14:00

Toate rezervele sunt foarte frumoase..Cele mai de lux pentru cine isi permite sunt ca niste minigarsoniere ff frumoase si spatioase. Oricum tatamentul este la fel pentru toate mamicile si au servicii ireprosabile..Adica telefon la care poti suna ori la copii la acvariu sau la asistenta pentru mamici..Medicii neonatologi sunt foarte draguti si te ajuta cu toate problemele, sfaturi etc...Eu consider ca ameritat fiecare banut pe care l-am dat la Medlife..

#12
alinutza2bby

alinutza2bby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 25 noiembrie 2011 - 14:46

Buna fetele ,

saptamana viitoare ( pe 30 ) sunt si eu programata la ceza la Medlife.

Mi s-a spus ca trebuie sa vin cu trimitere de la medicul de familie
Dar medicul ma intreaba ce sa scrie pe ea?

Aveti idee?
Adica o sa scrie " catre obstetrica-gine"

dar trimitere pt ce? nastere? mi se pare cam ciudat

Multumesc

Alina 38+ cu Maya Alexandra

#13
corina_s

corina_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.427 mesaje

Postat 25 noiembrie 2011 - 19:39

la mine dr nu are contract cu casa de sanatate..asa am inteles e ei..si nu au specificat sa aduc trimitere de medicul de familie

pentru mamicile de fetite ce au nascut la medlife..cum se procedeaza daca vreti sa le puneti cercei piticelor?
se pot da gauri la ei si pune cercei medicinali?
sau se dau gauri si venim noi cu cerceii?

[gravi]37+ [fetita]

#14
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 25 noiembrie 2011 - 21:41

alinutza, medicul de familie iti da o trimitere pentru servicii medicale clinice - catre specialitatea obstretica ginecologie. Bifeaza ca esti gravida, iar la diagnostic prezumtiv scre ceva de genul: persoane care se adreseaza serviciilor de sanatate pentru motive legate de reproducere.

Ai grija ca de la data la care ti-o intocmeste si pana la data nasterii sa nu treaca o luna (atat e valabila). Si iti mai trebuie adeverinta de la job din care sa reiasa calitatea ta de salariat / asigurat si casa de asigurari cu contul aferent.

Eu mi le-am scos deja pe amandoua si ar trebui sa nasc pe 14 decembrie, tot la medlife.

Bafta si nastere usoara!

[gravired] 36+ cu [bibe]

#15
deutzamica

deutzamica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 01 decembrie 2011 - 01:26

buna fetelor, sunt mai noua pe aici. stiti ceva despre dl dr. Arash Hassankhani. a nascut cineva cu el?

#16
luny

luny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.405 mesaje

Postat 04 decembrie 2011 - 12:25

Citat:
citat din mesajul lui maruscha80
alinutza, medicul de familie iti da o trimitere pentru servicii medicale clinice - catre specialitatea obstretica ginecologie. Bifeaza ca esti gravida, iar la diagnostic prezumtiv scre ceva de genul: persoane care se adreseaza serviciilor de sanatate pentru motive legate de reproducere.Ai grija ca de la data la care ti-o intocmeste si pana la data nasterii sa nu treaca o luna (atat e valabila). Si iti mai trebuie adeverinta de la job din care sa reiasa calitatea ta de salariat / asigurat si casa de asigurari cu contul aferent.Eu mi le-am scos deja pe amandoua si ar trebui sa nasc pe 14 decembrie, tot la .Bafta si nastere usoara![gravired] 36+ cu [bibe]
esti sigura de asta?.. am fost acum vreo luna sa cer info si mi s-a spus ca trimiterea asta sa fie cu data internarii sau o zi inainte!!adeverinta de asigurat/salariat, poate fi ceva mai veche...nu mai inteleg nimic, insa asa ar trebui sa fie, cum spui tu!.. oricum e ridicol sa ceara trimiterea cu data internarii, cand clar e valabila o luna in alt context! eu, ca nasc natural, daca se intampla sa pice duminica, ar fi culmea sa nu fie buna cu data de vineri... dar mai imi da dr de familie trimitere retroactiv?.. e complet aiurea..[alcool][alcool][alcool]Iubirea mea[9cer] Mufarin, bandit mic[hot]... si iubirea a doua e pe drum[gravi]Life is to precious to worry about stupid Shit!

#17
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 04 decembrie 2011 - 20:18

luny, atasez conversatia cu iuliana surlea:

Intrebare:
Imi puteti spune la ce suma s-ar ridica acest pachet in conditiile prezentate mai sus? Deasemenea, daca este o informatie reala si o suma ar putea fi decontata prin casa de asigurari, va rog sa-mi spuneti de ce documente am nevoie pentru a ma bucura de aceasta reducere.


Raspuns:-TRIMITEREA DE LA MEDICUL DE FAMILIE CU DATA INTERNARII SAU MAX 30 ZILE INAINTE
-ADEVERINTA DE ANGAJAT PE CARE APARE CONTUL IN CARE PLEACA BANII CATRE CASMB.

[gravired] 37+ cu [bibe]

#18
yopia

yopia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 decembrie 2011 - 20:18

Buna tuturor!

si eu ma pregatesc sa nasc la medlife si voiam sa va intreb daca a nascut cineva cu dna dr negoescu. cum e? vine de acasa la orice ora este nevoie?

pentru cele care au nascut deja - suma finala a fost cea a pachetului ales sau au fost si alte cheltuieli? am inteles ca ar fi niste analize pentru bebe care depasesc 1000 RON, insa nu mi-e clar daca sunt obligatorii sau ti le recomanda ei pentru a-ti lua niste bani.

multumesc!

#19
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 07 decembrie 2011 - 06:19

Salutare, fetelor!



As vrea sa va intreb, daca stiti, pentru cine nu are asigurare de sanatate in Romania, cat costa o nastere prin cezariana cu spitalizare numai 2 nopti?



Si inca o intrebare -- maternitatea are NICU (terapie intensiva pentru nou nascuti)? Sau in caz ca se intampla ceva cu copilul il duc la un spital de stat?



Ma bate gandul sa vin la vara sa nasc in Romania, ca sa poata copiii (ceilalti 3) sa aiba parte de o vacanta, ca altfel nu am cum sa calatoresc nicaieri toata vara din cauza restrictiilor de zbor.



V-as fi foarte recunoscatoare pentru orice informatie.



Delia, [gravi] 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)



POZE



#20
nemernica

nemernica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 14:15

La privat in romania poti anste fara asigurare..
La Medlife de ex te costa 7000 ron. Daca aveai asigurare ti se deconta o suma dar asa nu se deconteaza.
Am vazut pe site la ei ca au si o promotie. Au conditii ff bune si iti poti alege un medic intern ca sa fie pretul mai mic..


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -