Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

FIV la Sibiu (7)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
misspii

misspii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:19

am ajuns in final acasa.Am ajuns pe la 11:40 si chiar m-am imbracat in negru ( nu am glumit).Am urcat si pana la etajul 4 dar era doar o doamna cu ochelari cu un domn.Am fost la controlul ginecologic la doamna doctor Mutuliga - foarte deschisa ,comunicativa.Nu a fost pe fuga ,s-a uitat pe externarile mele,pe biopsie tot ce aveam la mine.Nu stiu daca am apucat sa spun dar din pacate am si uterul mic.Yarinna , ai avut dreptate, foarte dragut la Sibiu.Dar sa va spun si ce s-a hotarat.Din pacate mai trebuie sa fac 2 injectii de diphereline .Va dati seama ce efecte nasoale o sa am dupa 6 .Cand veneam de la Sibiu - am crezut ca ma topesc pe drum.in masina binenteles ca clima era pe temperatura minima si sotul disperat.Fiind endometrioza avansata si cu aderente nu am de ales.Binenteles ca am facut si o radiografie pentru oase deoarece acest tratament distruge calciu din oase.A iesit bine ,deci voi continua tratamentul .Dupa ce o sa am ciclu ( aproximativ iulie-august) o sa fac analizele hormonale dar la ciclu 2 sa nu fie influentate de tratament ma intorc la Sibiu si daca este bine voi incepe stimulare cu monitorizare dar nu am inteles exact cu ce ( a zis ca este un pic mai diferit) ca sa nu fac chisturi.Oricum , o sa va urmaresc pe forum si o sa va mai scriu cum stau cu CALDURILE.va pup.Oricum m-am mai linistit nu am chisturi dar a zis ca nici ovarul de pe dreapta nu-l prea vede deci este fff mic .Astept momentul cand o sa pot sa fac analizele.PA!Yarinna - ce ai facut azi?mergi sambata la punctie?astept vesti

#12
misspii

misspii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:30

Yarinna ,nu am apucat sa citesc si cap precedent - Felicitarii!!!!Ma bucur si astept vesti bune sambata.[pk]
Draga alecor - azi am fost la dr Mutuliga este super,deschisa si comunicativa daca ai intrebari oricand raspund cu mare placere.
Gabi_ducu - nu am vorbit pana acuma, dar sper sa poti trece peste ..Sunt alaturi de tine chiar daca nu ne cunoastem sa stii ca te sustin .

#13
persi

persi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 417 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:47

imi pare foarte rau gabi...cuvintele noastre nu stiu daca te ajuta cu ceva dar...totusi...capul sus...adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus[flo][flo][flo]

#14
persi

persi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 417 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:53

am primit mailul de la dr chicea.vaginalele nu au fost tocmai ok am o infectie cu ureeaplasma.dr mi0a recomandat azithrox.intrebare oare tre sa iau si vreun antimicotic ceva?


#15
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 21:55

Alecori bine ai venit! Multa bafta iti doresc! Suntem aici orice vrei sa ne intrebi.[pup]

#16
denisa220972

denisa220972

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 23:07

Citat:
citat din mesajul lui persi

am primit mailul de la dr chicea.vaginalele nu au fost tocmai ok am o infectie cu ureeaplasma.dr mi0a recomandat azithrox.intrebare oare tre sa iau si vreun antimicotic ceva?


Cand am luat azitrox am avut si ovule Macmiror sa nu fac Candida , sau alta minune de la antibiotic. Eu l-am luat preventiv ptr. ca sotul a avut Helicobacter Pylori( un ulcer declansat de o bacterie ).
[pup]


#17
denisa220972

denisa220972

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 23:08

yarrina zuzico te-ai linistit?[:D]
succes mult
[pup]

#18
rodicuta32

rodicuta32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 23:14

Buna seara dragutelor!
Yarrina-vad ca ti-a priit sederea la Sibiu! A scos din tine talentul![:D] Las ca e bine,autoironia ta m-a amuzat,pe bune!Mai ales faza "cum ma vad in viitor"[:-)))] Tin pumnii stransi pentru tine pe sambata! Doamne-ajuta! Sa fii optimista[pup]! Citind si din urma ce ai scris, sa stii ca mi s-a facut dor de Sibiu!
Gabi-imi pare sincer rau draga mea,dar capul sus,viata merge mai departe!
Alecori-bine ai venit ![flo]
Misspii-ma bucur ca ti-au facut impresie buna cei de la Polisano si ca ai comunicat bine cu dr. Mutuliga.Doamne, ce multe probleme ai si tu!Iti doresc putere sa continui tratamentul si sa-ti implinesti visul de a fi mamica!

#19
persi

persi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 417 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 23:19

eu am intrebat farmacista,ce sa iau pe langa antibiotic sa nu ma pricopsesc cu alta minune si mi-a recomandat flagyl.sa iau oare si niste ovule,chiar daca nu mi le-a prescris dr?


#20
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 23:29

persi,eu am luat zanocin si gynofort crema pt a nu face candida(1 la 5 zile,incepi din z4 de antibiotic)

alecori,bine ai venit si sedere cit mai scurta la acest subiect.Vrei sa-ti trec istorioara pe listutza noastra de pe prima pagina?

Mai vrea cineva pe listutza?caci sintem cam singurele eu cu yarrina pe acolo[:D]

denisa[pup]ce mai faci dragutza?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -