Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 7 voturi

Confidenta unui barbat insurat


228 raspunsuri la acest subiect

#1
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 21:36

Cred ca am vrut de 5 ori sa postez subiectul si m-am tot razgandit . Nu imi era de rosiile pe care mi le iau in cap , dar nu stiam cum sa explic situatia .
Ce astept de la voi ?! Nu stiu nici eu exact . Dar trebuie sa spun cuiva.



Niciodata nu am mai fost in situatia asta si nici nu credeam ca voi fi vreodata . Am fugit de barbati insurati ca dracu de tamaie toata viata mea . Am studiat mana barbatilor in cel mai mic detaliu ca nu cumva sa existe o un cerc mai decolorat pe inelarul mainii stangi , sa isi fi uitat cumva verigheta acasa ..ce sa mai vorbim de semnul clar : verigheta pe deget !

Am principii si tot timpul am tinut la ele si am sfatuit toate prietenele dupa principiile mele .


De o luna fac o specializare ( nu vreau sa dau f multe detalii : unde cum si de ce , pt ca e posibil sa citeasca tocmai persoana care nu as vrea sa citeasca si sa-si recunoasca sotul ) .

Acolo suntem un grup de persoane . Cu unii m-am imprietenit cu altii mai putin . M-am simtit mai apropiata de unul dintre ei , simtind ca avem multe in comun din prima.

Nu stiam ca-i casatorit . I-am studiat mana cu atentie !
Apoi am aflat . Intre noi nu se intamplase nimic ca sa-mi fac griji din cauza asta , dar mi se parea oarecum ciudat sa-l vad brusc ca un om insurat.

De la discutii din domeniul nostru de activitate am ajuns la cele mai personale si a inceput sa ma sune cand era suparat , cand se certa cu sotia , cand se simtea presat de tot din jurul lui .
Am devenit intr-un cuvant confidenta lui !


Si da , e casatorit de ceva ani si are un bebe de cateva luni . O frumusete de copil ! Facut din dorinta sotiei mai mult am inteles . El nu era pregatit si nu e nici acum . E stresat de plansul copilului , de sotie , de serviciu , de tot .

NU s-a intamplat nimic intre noi ! Deci NIMIC .
Dar sunt confidenta unui barbat insurat si ma simt oarecum ciudat si nu stiu ce sa fac.

Nu pot spune ca nu ma atrage . Daca stau sa ma gandesc este exact genul meu .
Si eu cred ca-l atrag , cel putin asa simt eu .


Asta nu inseamna ca o sa dau curs acestor impulsuri de moment .
Dar totusi : cat de ok e sa fiu confidenta lui ?

Nu vreau sa se certe cu sotia , n-am nici un interes , nu-l invat sa o infrunte , nici sa devina independent de familie , din contra .


Dar nu stiu ce sa fac !






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#2
muffin

muffin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 391 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 21:42

LOL...
cred ca toate femeile casatorite care citesc topicul asta se intreaba daca nu e cumva vorba despre barbatul lor din dotare:)))[8D]

#3
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 21:43

Da ..posibil [:D]


Daca scriam orasul si specializarea atunci cu siguranta nu se mai intrebau asa multe : poate doar 10 :))) cate sunt sotii de colegi de-ai mei [:D]






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#4
Katya

Katya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.453 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:00

Pai ii spui asa: ca ai oroare de barbatii insurati care-si vorbesc sotiile altor femei, unde mai pui si abia cunoscute, si mai tinere decit el si sotia lui, si nemaritate/ fara familie/fara copii, deci cum se asteapta el ca tu sa-l intelegi? Si-i mai spui si ca ai oroare de barbatii care nu stiu sa-si rezolve singuri pb, ca spun lucruri intime din afara familiei(cum ca nu voia el bebele de ex). Si de fapt ai putea sa-l intrebi asa: nu cumva iti place de mine si vii cu gogosi din astea de barbat amarit?

Eu daca as intilni unul din asta, oricit de atragator mi s-ar fi parut la inceput, as pierde orice simpatie de la prima confidenta, nici n-as mai putea sa-l vad in ochi, mi-ar deveni brusc antipatic. Mi se pare dezgustator ca un barbat insurat sa aiba o confidenta femeie, e mai cinstit un barbat care inseala fara sa vb nimic de nevasta lui. Deci m-as simti oribil sa fiu confidenta unui barbat insurat. Parerea mea e deci sa-i spui ca vrei doar o relatie de colegialitate si sa nu-ti mai vorbeasca de sotia lui, ca nu va face cinste nici lui si nici tie.

#5
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:02

Pai eu zic ca ar trebui sa te retragi mai ales ca tu simti ca el este atras de tine. Fiindu-i confidenta,pentru el poate insemna ca tu il incurajezi si ii impartasesti sentimentele, cat de curand va incepe sa-ti faca si avansuri pe langa confidente[:D]...ca doar nu se vaita degeaba la tine ce stresat e 'mnealui de copil,de soata,de job.





#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:08

Mda... este doar o chestiune de timp pana cand voi doi veti ajunge unde nu ar trebui sa ajungeti. Ceea ce scrii este deja clasic. Acum ce sa zic sunt aproape convins ca el va face pasi daca tu ii vei permite. Ce vei face tu, doar tu poti sa stii. Fara a te supara pe mine esti pe un teren alunecos iar daca ar fi sa discutam de fair play nu ar trebui sa te gasesti pe acest teren.

Parerea mea desigur.



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:09

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana





Dar nu stiu ce sa fac !







Ma mira ca intrebi asta...doar ai niste principii! Urmeaza-le si vezi-ti de treaba. Daca accepti confidentele, mai ales cele legate de viata lui cu sotia sa, in curand vei "urca" la statutul de amanta. Doar nu crezi ca te-a ales ca sa inlocuiesti vreun psiholog...

Citeam undeva ca adulterinii folosesc mereu aceeasi scuza, sunt stresati de viata si mai ales de parteneri, nu sunt intelesi, sunt nedreptatiti...asta ca sa induioseze "victima" si, mai ales, sa-i ofere acesteia o scuza atunci cand "accepta" sa-l vindece pe bietul stresat...

Nu-i vorba de rosii, nu-si au rostul...dar chiar asa naiva tot nu te cred.



Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#8
ILoey

ILoey

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:14

ceea ce spui: O frumusete de copil ! Facut din dorinta sotiei mai mult am inteles . El nu era pregatit si nu e nici acum . E stresat de plansul copilului , de sotie , de serviciu , de tot .

... e minciuna clasica a masculului care vrea sa impresioneze o femeie si sa o aiba in pat cu orice pret. Faptul ca spune asta despre copilul si sotia lui in descalifica.E un porc, in opinia mea.Fugi de el!!!
Ar fi interesant sa il intrebi asa brusc:dar acum esti pregatit sa faci un copil cu mine?Dar din pacate si asta cu tine ar plange ....

#9
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:26

ziceai ca ai niste principii...
ce faci tu acum nu e compatibil cu principiile alea potrivit carora nu te implici in relatii cu barbati casatoriti, indiferent cat de nefericiti se dau, si cat de bine te simti tu fiind asa importanta si de baza incat sa-si verse of-ul vietii pe umarul tau.
Linia intre ceea ce spui ca faci acum si ceea ce urmeaza in ordine "cronologica" deja este foarte subtire, si cam transparenta.

Iti pot desena scenariul pe urmatorii ani daca vrei, si nu e foarte pitoresc, nici macar pentru tine, care si daca ai castiga masculul in casa ta, ai ajunge tot in painea sotiei lui actuale, poate si cu copil, de care el se va simti apasat peste ani, si de care se va vaicari pe umarul unei alte femei credule...

Ca sa-ti raspund direct la intrebare: cauta-ti sau asteapta sa gasesti un barbat liber, cu principii, cu caracter, care nu se simte apasat de job si de viata conjugala, familiala... un barbat liber, care sa se simta apasat doar de singuratate si de nevoia de a o lua pe drumul vietii in doi, pt inceput. Sau ce, toti barbatii buni sunt luati deja?

lia

#10
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:38

Nu mi-a vorbit niciodata urat de sotia lui . Sa nu se faca confuzie...

Pur si simplu se mai cearta , ca tot omu..






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -