Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 12 voturi

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(14)


194 raspunsuri la acest subiect

#1
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 13:09

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.

Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.

Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin
[ruga]





CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis



Biogenesis Fertility Center



Echipa medici :



Dr. Diakoumakos Athanassios

Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)

Conf. Dr. Poiana Nicolae

Dr. Balea Lucia






Date contact :

Str.Justinian nr.3

Tel.031-1040482

Fax.031-1040565

Mobil 0726 - 225.153

mail - office@biogenesis.ro

www.biogenesis.ro





Preturi RON:







FIV 9700

Egg Collection 2725

Laborator prin metoda IVF 3825

Transfer embrioni 3150



ICSI 12500

Egg Collection 2725

Laborator prin metoda ICSI 6625

Transfer embrioni 3150



Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300

Decongelare Embrioni 3150

Transfer Embrioni 3150



Congelare sperma 1400



IUI 2200



Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900



Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)





Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.



Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.



Doar partenera:

Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG



Pentru partener:

Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura



Testari genetice, daca este cazul

Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.







Gravidutele noastre [gravi] :



taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,acum [gravi] cu [fetita]

lalala13 - [gravi] natural "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci

deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat [:D] - cu [baietel]

pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos [gravi] cu un [bebic]

mirela70[gravi]-ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu [bebic]

noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos [gravi] cu [baietel] [fetita]

education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos [gravi] cu [bebic]

goggy [gravi]- 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, Dr.Diakoumakos cu [bebic]





Aspirante la titlul de [bibe] prin FIV Biogenesis



misa 21- prima curajoasa - sa citam clasicii in viata "aiurea...infertlitate din cauza de virsta si preconceptii,dar...1 fiv la Sibiu nereusit bhcg 27,5,in asteptare la ferticent bratislava pt donatoare si imi incerc norocul la biogenesis pt. ca eu cred ca totusi mai pot,dar nu am gasit dr care sa creada la fel" . Fiv2 Biogenesis, intrerupt din motive personale.

catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica.[q]

pisic77 - urmeaza FIV in decembrie

bitza20 -2007 operatie clasica diagnostic endometrioza - anexectomie stanga, atins si overul drept si vezica urinara - fara tratament pt endometrioza(din neglijenta sau orgoliul dr). In mai 2009 celioscopie - hidrosalpinx drept. Iunie,iulie 2009 marvelon - chist endometriozic 2 cm. In august 2009 stimulare cu menopurr 75 UI inseminare nereusita. Urmeaza FIV 1. Doamne ajuta.

mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!

stan.valeria -varsta 41, trompe infundate, 2 laparoscopii facute la doi medici diferiti, unul spune ca are sindrom ovare polichistice, multe aderente, ovulatie lipsa,probleme cu spermograma, IA1 Bulgaria nereusita,FIV1 Biogenesis ,protocol intrerupt dupa 5 zile de stimulare. Se pregateste pt o alta incercare.

miky007 - "tanara aspiranta la BB de 41 de ani", sarcina pierduta la 7 luni [q]

ruxandrab-trompe filiforme, dar permeabile si o deficienta ovulatorie cu semnul intrebarii plus oligospermie usoara,Fiv1 nereusit Biogenesis, 14 foliculi, 9 ovocite, din care 7 imature; la 24 ore nici un ovocit fertilizat, a 2-a zi s-a ferilizat unul, iar la 48 de ore transferat un embrion de 5 celule.

sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni.[q] din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nere

#2
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 13:11

Sa fie cu noroc.

Catalina





#3
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:03

Buna seara fetelor, ce faceti?
cam liniste pe aici[:)]
Sa va povestesc o faza haioasa azi, ma duc la dr de familie cu listuta de analize sa incepem in forta , am dat sangerete si veni vorba de fiv; la care doamna dr imi zice pai nu faceti la spitalul militari prin programul de la stat?? eu zic ce program, ca nici macar nu s-a demarat cadrul, etc. ea insista f sigura pe ea ca are ea o pacienta care tocmai a reusit acolo cu dr Poiana..... in sfarsit am lasat-o sa vb si mi-am vazut de treaba mea
Un pupic pt fata noastra care ne incurajeaza mereu Catalina[pup]
Inca unul pt proaspata gravidutza Goggy [pup]
Si pt o prietena draga Fireyes care ne mai citeste [pup]
Seara buna fetele[pup]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#4
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:16

Pai de cand se face FIV la Sp. Militar ?!

Dr.Poiana nu cred sa mai fie in vreun spital de stat.



Catalina





#5
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:19

Pai asa intrebam si eu...dar saraca de ea nu prea stia ce vorbeste, si nu avea sens sa ma contrazic cu ea... s-a oferit chiar sa intrebe respectiva pacienta detalii si sa imi zica si mie....
[bang]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#6
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:22

[:-)))]

pai poate te interesa

Catalina





#7
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:27

Pot sa faca ei fiv si la fundeni, colentina si unde or vrea, ca zau nu ma intereseaza [:D]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#8
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 00:30

[:D]

....doar daca este in faza experimentala ca noua asa ne place si asa am fost obisnuiti

Catalina





#9
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 13:43

Buna fetele,

Am dat un mail celor de la clinica intrebandu-i si de inseminari si sanse de reusita. Nu stiu daca-mi raspund, poate sunt date confidentiale, dar daca-mi raspund va dau si voua de veste, just in case.

va pup.

#10
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 14:10

[pup] Adriana si bafta pe linie!

dr ta visa cu ochii deschisi[:D]



Goggy-oasa ce mai face? cum se simte gravidutza?






Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -