Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


384 raspunsuri la acest subiect

#361
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 17:33

Oh, "Me, before you" este tragic rau de tot ...nu e ala in care el ramane paralizat dupa ce are un accident si o angajeaza pe ea sa aibe grija de el a  pana la final ?

 

P.S. Eu am citit cartea, si m-a cam rascolit, filmul nu am putut sa-l mai vad...



#362
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 17:44

Oh, "Me, before you" este tragic rau de tot ...nu e ala in care el ramane paralizat dupa ce are un accident si o angajeaza pe ea sa aibe grija de el a  pana la final ?

 

P.S. Eu am citit cartea, si m-a cam rascolit, filmul nu am putut sa-l mai vad...

    Ala e,dar nu mi s-a parut asa lacrimogen...poate nu sunt eu asa sensibila.Filmul are si putin umor si mi se pare destul de ok pt o drama.



#363
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 17:44

Daca ai citit cartea, filmul e chiar slab. Nici cartea nu are o idee originala, dar e mai buna ca filmul.

 

Edit: uite si doua pareri despre film [:)] 


Editat de devoska, 06 ianuarie 2017 - 17:46 .


#364
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 18:28

Pe mine nu m-a impresionat The Age of Adaline ...mi s-a parut cam "cheese", prea fortat lacrimogen ...

 

Da, si mie mi s-a parut cheesy.

 

[SPOILERS]:

Mai ales la final, cand a aflat tatal iubitului ca ea e aceeasi persoana.. a avut o reactie tare romantato-nefireasca. Si explicatille cu accidentul, momentul cand a reinceput sa imbatraneasca, atat de detaliate... cand era destul de clar ca asta o sa se intample [:)]


Editat de rall, 06 ianuarie 2017 - 19:37 .


#365
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 19:35

Da, si mie mi s-a parut cheesy. Mai ales la final, cand a aflat tatal iubitului ca ea e aceeasi persoana.. a avut o reactie tare romantato-nefireasca. Si explicatille cu accidentul, momentul cand a reinceput sa imbatraneasca, atat de detaliate... cand era destul de clar ca asta o sa se intample [:)]

 

Eeeerh.... Voiam să îl văd  [soricel]  



#366
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 19:36

Imi pare rau (dar il poti vedea in continuare, adica detaliile astea sunt printre cele mai evidente, nu se pierde din 'farmec') [:)]



#367
mistral

mistral

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 21:47

Ati vazut filmul Florence Foster Jenkins? De mult nu am mai ras atat la un film. Meryl Streep si~a aratat inca o data talentul, iar Simon Helberg a fost o figura.



#368
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 19:20

Ati vazut filmul Florence Foster Jenkins? De mult nu am mai ras atat la un film. Meryl Streep si~a aratat inca o data talentul, iar Simon Helberg a fost o figura.

 

Da, eu l-am vazut ...brilliant !

 

Si eu ca si tine ...nu stiam nimci de personajul asta si filmul m-a luat total prin surprindere, am ras cum n-am mai facut-o demult.

 

Meryl Streep ...geniala ...si cand ma gandesc ca Trump a spus despre ea ca este "overrated" ... [fri]

 

Cu toate astea, e posibil ca nu toata lumea sa gaseasca filmul amuzant ... L-am recomandat unei prietene care a spus ca i s-a parut atat de stupid incat nu l-a vazut pana la sfarsit ...

 

Mie mi s-a parut cu atat mai amuzant cu cat personajul chiar a existat in lumea reala. O alta divada ca banii iti pot deschide orice usa si te pot face primit in orice fel de societate, chiar daca pe la spate, aceeasi care te aplauda, isi dau ochii peste cap ...



#369
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 20:25

No Escape...un film f bun

 

http://www.imdb.com/title/tt1781922/


Editat de michelle-usa, 02 februarie 2017 - 22:34 .


#370
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 01:29

Da, eu l-am vazut ...brilliant ! Si eu ca si tine ...nu stiam nimci de personajul asta si filmul m-a luat total prin surprindere, am ras cum n-am mai facut-o demult. Meryl Streep ...geniala ...si cand ma gandesc ca Trump a spus despre ea ca este "overrated" ... [fri] Cu toate astea, e posibil ca nu toata lumea sa gaseasca filmul amuzant ... L-am recomandat unei prietene care a spus ca i s-a parut atat de stupid incat nu l-a vazut pana la sfarsit ... Mie mi s-a parut cu atat mai amuzant cu cat personajul chiar a existat in lumea reala. O alta divada ca banii iti pot deschide orice usa si te pot face primit in orice fel de societate, chiar daca pe la spate, aceeasi care te aplauda, isi dau ochii peste cap ...

 

Daaaa... Există înregistrarea cu cântecul și vocea reala... Intr-adevar nu am mai auzit așa ceva, am râs și la film și la audiție :))




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -