Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

unde serbam ziua de nastere la 12 ani?


14 raspunsuri la acest subiect

#1
mgabi

mgabi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 11:58

Buna.

Cunoasteti cluburi ieftine unde pot serba ziaua de nastere a baitului la implinirea varstei de 12 ani?

#2
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 12:22

Cel mai ieftin e MC-ul, dar la 12 ani nu cred ca mai vrea acolo.
Din cate stiu, acum e la moda LaserMax-ul, dar nu cred ca e ieftin. Din ce am mai vazut la pustii mai mari poti inchiria o pista de bowlling sai masa de biliard.

Anya

#3
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 12:45

Buna,

Daca are multi invitati (la baiatul meu, care in ianuarie face 12 ani, mai mereu au fost in jur de 25-27 invitati) nu prea ai multe optiuni in Bucuresti. Asa ca 2 ani la rand a facut la Lasermegazone (e pe undeva pe bdul Iuliu Maniu). Exista si varianta Lasermaxx. Sunt avantaje si dezavantaje.

Daca are mai putini invitati (10-14), o varianta ar fi la un mall, vizionarea unui film ales de el urmat de o pizza, suc, tort. La noi in clasa s-a mers pe varianta cu Pizza Hut dupa film.

Anul asta la ei in clasa, 2 copii au facut petrecerea la un loc de joaca, de fapt un after school care in wk organizeaza si petreceri. La etaj au un club ptr adolescenti. Ei s-au simtit foarte bine acolo, au dansat, au jucat diferite jocuri invatate in tabere si ma gandesc ca in ianuarie sa-i organizez si lui petrecerea acolo. Daca te intereseaza iti dau pe pm numele clubului. Dar e in zona Drumul Taberei. Si copiii se cunosc bine intre ei-sunt colegi de clasa, care au tot mers prin tabere, excursii,petreceri impreuna adica se pot distra intre ei si fara animatori.



#4
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 13:49

Eu am fost la o zi de nastere la un club care cica e pentru preadolescenti in zona Nerva Traian. Cauta pe net Mayateca.




#5
sunnyday07

sunnyday07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 834 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 18:28

Lali, clubul asta are si sediu? M-am uita un pic pe site-ul lor si am vazut ca pot veni la tine acasa dar n-am gasit o adresa.

Cum a fost la petrecere?

Si pe mine ma intereseaza subiecul, dar pentru 8 ani.

#6
gabib

gabib

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 03 octombrie 2011 - 18:49

Mayateca este pe str. Nerva Traian, intr-un complex pe terenul fostei fabrici Crinul/ vis a vis de scoala 81.

#7
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 04 octombrie 2011 - 11:24

Tocmai discutam ieri cu o mamica cu fata de 14 ani care vrea sa-si sarbatoreasca ziua si mi-am amintit de o petrecere faina la care a fost pustiul meu. E pe la Eminescu colt cu Mosilor si e cu dans. De fapt in timpul saptamanii e club de invatat street dans si alte asemenea iar in weekend fac petreceri. Au si biliard, masa de pingpong, fac si spectacol de dans. Mancarea poate fi adusa de parinti sau comadata pizza de alaturi (pizza hut). Doar ca e cam scumput, dar fiecare isi stie bugetul. Cautati dupa Jingle Joy si gasiti site-ul lor.
O alta varianta ar fi la Happy Planet. Aici e frumos mai ales vara ca e cu spatiu mare si afara. In afara de gonflabile - pt cei mai mici - am vazut ca au si wii, karaoke, magician - chestii care merg la cei mai marisori.

Anya

#8
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 04 octombrie 2011 - 15:23

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Lali, clubul asta are si sediu? M-am uita un pic pe site-ul lor si am vazut ca pot veni la tine acasa dar n-am gasit o adresa.

Cum a fost la petrecere?

Si pe mine ma intereseaza subiecul, dar pentru 8 ani.


Sediul e pe Nerva Traian, asa cum a spus gabib.

Petrecerea a fost a unei fetite, a fost cu tema cu fetita Zurli si baiatul nu mai stiu cum si a fost o explozie de energie, dans, muzica si jocuri. Mie la un moment dat mi s-a parut chiar obositor dar copii (6,7 ani) s-au distrat de minune. Locatia nu are saltelute, chestii gonflabile sau jucarele de copii mici. Are insa scena si niste imagini mari cu High School Musical parca si Hanna Montana. ... cred... Iar cei doi animatori si-au facut treaba bine, zic eu.



#9
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 11:54

Pentru ca m-am inspirat din acest topic pentru petrecerea de ziua fetitei mele, vreau sa multumesc celor care au postat si sa confirm: am avut sambata petrecerea de 10 ani la Mayateca, pe Nerva Traian si a fost foarte reusita: animatorii au fost excelenti, i-au tinut in priza pe copii de la inceput pana la sfarsit. Toata lumea s-a distrat si s-a simtit bine. Silvia zice ca e cea mai reusita petrecere din cate a avut ea pana acum.

Spatiul e mare, mi-a placut ca au cate 2 toalete atat la baieti cat si la fete, doamnele de acolo au fost foarte amabile, fetele mele au varsat fiecare cate un suc pe jos si nu a fost o problema sa stearga. Singurul aspect negativ - sucurile cam scumpe.

#10
Soleil

Soleil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 03 martie 2012 - 21:25

Ma pregatesc sa organizez petrecerea de 8 ani a fiicei mele. Ne-am saturat de McDo, acasa nu cred ca ma tin balamalele [:)]. Puteti sa-mi spuneti cam care-s tarifele pentru o petrecere la Mayateca? Multam'!


Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.



Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -