Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Tide pentru supermame - concurs cu premii super


149 raspunsuri la acest subiect

#11
elyanne

elyanne

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 12 martie 2010 - 12:24

Am primit de la mandra "Diploma pentru cea mai draga mama", dar cel mai important cadou, desenul alaturi de felicitare [olala]
Cel mai frumos cadou pe care l-am primit vreodata de 8 Martie.

http://picasaweb.goo...659549818229698




Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04), [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)


#12
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 12 martie 2010 - 13:07

pt mine, de cand sunt mamica, fiecare zi e 8 Martie, in fiecare zi ma simt mama si femeie implinita cu adevarat, cand imi vad puiutii fericiti.[:)]



dar chiar de 8 Martie cel veritabil, mi-a placut f mult cum fetita mea l-a mirosit pe cel mic si a decretat [:)] : "miroase a frumusel!" [:)]



Mami de fetita [8**] si de baietel [copil][baietel]

Noi, 2 minuni:

es1.jpg



es2.jpg




Everything is hard before becoming easy...





#13
dinubebe

dinubebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 12 martie 2010 - 22:24

Ce frumos subiect. Eu chiar simteam nevoia sa anunt cata sarbatoare a fost in inima mea in ziua de 8 martie.
Anul acesta a fost un 8 martie special. Pentru ca de anul acesta am avut si o scolarita in casa, aceeasi scolarita care in urma cu cateva luni abia recunostea literele mari de tipar. Ei bine, scolarita mea intre timp a invatat sa scrie, iar, de Ziua mamei, dincolo de ceea ce au pregatit impreuna toti copiii din clasa alaturi de doamna invatatoare, s-a gandit sa imi ofere ceva cu totul si cu totul deosebit, realizat intrutotul de ea.
Asa se face ca iubita mea fetita mi-a pregatit de 8 martie 2010 prima ei scrisoare. Putin stangace, poate putin prea "dulce", cu cate o litera uitata ici si colo, dar, dincolo de toate astea, prima scrisoare a fetitei mele ramane cel mai dragut si mai sensibil lucru pe care l-am putut primi vreodata. Un gest care mi-a incalzit cu adevarat sufletul si m-a facut sa ma simt atat de speciala numai pentru simplul fapt ca sunt mama, mama unor copii minunati.
Redau mai jos randurile fetitei mele din scrisoarea ei pe care sper sa o puteti si vizualiza in albumul nostru principal de pe DC (http://forum.desprec...d=1486&cid=1637)
"Draga mami, eu te iubesc nespus de mult.
Iar cine este cea mai buna mama?
Nimeni decat tine, mama mea.
Iti doresc sanatate, zile pline de noroc si multe zile pline de fericire!
Iar aceasta felicitare sa iti spuna sa ma ierti, maicuta buna.
Cu drag, Ioana."


http://loredanadinu....e-o-fapta-buna/

#14
kis.sanda

kis.sanda
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 martie 2010 - 12:19

Foarte frumoasa ideea concursului!Felicitari!In primul rand as vrea si eu sa va spun tuturor mamicilor un Sincer LA MULTI ANI chiar daca deja suntem pe 13.03 dar eu consider ca asta este luna noastra exact asa cum este inceputul primaverii!
Ziua de 8 Martie a fost si in acest an una foarte speciala pt.mine si Binenteles asta cu ajutorul fiicei mele Dorina Mihaela in varsta de 5 ani jumate[flo]
Anul acesta nu am avut serbare la Gradi dar in schimb ni s-a oferit o dupa amiaza relaxanta alaturi de copii pentru ca am mancat prajituriica facuta de manutele lor micute am primit felicitari decupate lipite si ornate de ei cel mai frumos[cool]!
Am construit impreuna bratari coliere cercei si Ni s-au cantat cantecele ,poezii dintre cele mai frumoase si mai emotionante!
Intr-un cuvant am primit cadou cea mai frumoasa zi alaturi de fiica mea!
Va doresc tuturor bafta la CONCURS![:)]

#15
mami_alexia

mami_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 13 martie 2010 - 13:54

Fetita mea (2 ani si 10 luni)a invatat impreuna cu bunica si tati (fara ca eu sa stiu), o poezie cu care m-a surprins pana la lacrimi:



E ziua mamei mele

Suava ca un ghiocel

Obrajii de lalea

Parfumul ei de trandafir

Asta-i mama mea!




Poze sugestive[:D]






MAMI(Adriana) & [cri] ALEXIA(28 aprilie 2007)



Sa-l ajutam sa lupte...



N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!



#16
crissandrada

crissandrada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 13 martie 2010 - 16:52

Anul acesta am fost coplesita de '8 martie'.

Fetita mea cea mare care e in clasa I a facut o mini serbare foarte frumoasa si emotionanta de ne-au dat lacrimile noua mamicilor dar si lor atunci cand cantau. Ne-au facut cate o diploma si un buchetel de flori din paie si hartie creponata foarte frumos.

Iar fetita mea cea mica de numai 2,2 anisori a invatat la cresa ca atunci cand vin dupa ea sa imi zica 'la multi ani' mami si sa ma pupe si mi-a dat o poza cu ea pe care scrie 'la muti ani mamica' facuta de doamele de la cresa .




Bazar general DC




Criss [mamica] de [zana]Alessia si [zana]Andrada





#17
elenagrosu

elenagrosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 14 martie 2010 - 09:29

Am un baietel pe nume Sergiu in varsta de 1anisor si de 8 martie am primit de la el si tatal lui un buchet de frezii(pacat ca nu i-am facut o poza).Cel mai mult a contat pentru mine in aceasta zi frumoasa de 8 martie sa-i am alaturi de mine pe cei pe care ii iubesc enorm de mult.Bafta tuturor mamicilor!!

#18
Isis_23

Isis_23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 14 martie 2010 - 15:04

Pitik meade 8 Martie a mers singura!!!A fosto surpriza,dar parko asteptam,deoarece anul trecutde 8 Martie,cand avea 6 saptamani,a fost prima datacand mi-a zambit cu gurapana la ureki!!
sunt curioasa la anul de 8 martie ce-mi mai pregateste?
aici e poza cu mandra mea aducandu-mi o floare de Ziua Mamei
http://www.flickr.co...N03/4431876496/





Mami mandra de Edith de pe 23.01.2009

http://www.flickr.co...43@N03/?saved=1

#19
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 14 martie 2010 - 18:07

Eu am primit o felicitare facuta de el la camin:o inima decupata si desenata de el.Pe felicitare e familia.Eu sint verde cu parul galben.[:D]
Cind l-am auzit pe scari vorbind , comentind si intrind in casa ca o furtuna mi-am dat seama ca are un cadou.In rest el e cadoul meu de 8 martie.

dulcetica

#20
SufletDInger

SufletDInger

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 14 martie 2010 - 18:17

Baietelul meu are 2 ani si 3 luni. Mi-a adus cea mai frumoasa zambila din lume si mi-a zis "mama tani (la multi ani)". Am plans de m-am spart.

Mama lui Alexiss




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -