Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

25 de saptamani


166 raspunsuri la acest subiect

#21
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 10:46

Citat:
citat din mesajul lui oana_cnt
Vin cu o mare rugaminte la voi in numele Danei (Noname), care azi a nascut doua fetite, una de 420 de grame una de 510 grame! Traiesc inca dar sansele sunt minime ,minime! Ne roaga sa ne rugam pentru ele ,e disperata si plange de ti se rupe sufletul.sarcina a fost obtinuta greu, prin FIV si cu multe probleme!Va rog din inima rugati-va pentru micute sa traiasca si sa fie bine!Oana
[ruga]Doamne fa o minune cu aceste 2 fetite si tine-le in viata!!!sunt alaturi de mamica greu incercata[flo][mamica]de [cavaler] David si [buburuza] 19+[baietel]

#22
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 12 mai 2010 - 11:55

Doamne, ajuta aceste 2 fetite sa traiasca si sa-si bucure parintii![ruga] Doamne ajuta!



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)

Din ce in ce mai mare

Si primele perlute

Vesnic cu Emma in suflet[ruga]




#23
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 14:27

Si eu sint alaturi de voi! Sa va ajute Dumnezeu si sa fie totul bine!

Mari si cele 3 [fetita] cucuiete Petra, Mara si Maia

#24
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 09 iunie 2010 - 23:46

voiam sa deschid un capitol nou despre puiutul meu, dar imi este teama ca va trebui sa il abandonez la un moment dat. capitolul.

am nascut ieri o mogaldeata de 25 saptamani si 700 de grame. in acest moment este ventilat deoarece nu poate respira singur. astazi l-am si botezat. se numeste David Stefan.

va adresez o intrebare... aveti cunostinte despre medici neonatologi care pot ajuta bebelusul sa reuseasca? stiu ca nu depinde in totalitate de medici, dar am nevoie sa stiu ca exista un medic care poate incera sa il ajute.

am nascut la Spitalul Universitar din BUCURESTI. cunoasteti un alt spital cu o sectie de neonatologie mai buna si medici mai buni? nu am spus ca aici nu sunt conditii,numai ca incerc sa gasesc variante mai bune.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


#25
LoredanaB

LoredanaB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 585 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 03:42

Citat:
citat din mesajul lui carola
voiam sa deschid un capitol nou despre puiutul meu, dar imi este teama ca va trebui sa il abandonez la un moment dat. capitolul.am nascut ieri o mogaldeata de 25 saptamani si 700 de grame. in acest moment este ventilat deoarece nu poate respira singur. astazi l-am si botezat. se numeste David Stefan.va adresez o intrebare... aveti cunostinte despre medici neonatologi care pot ajuta bebelusul sa reuseasca? stiu ca nu depinde in totalitate de medici, dar am nevoie sa stiu ca exista un medic care poate incera sa il ajute. am nascut la Spitalul Universitar din BUCURESTI. cunoasteti un alt spital cu o sectie de neonatologie mai buna si medici mai buni? nu am spus ca aici nu sunt conditii,numai ca incerc sa gasesc variante mai bune.www.flickr.com/photos/carola456/"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
Carola multa sanatate puiutului tau,Dumnezeu sa se ingrijeasca de el.Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu informatii.________________________________________________________________________[gravired]24 cu [fetita] + [copil]Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu! [copil] Eric Joshua [copil]

#26
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 08:27

multumesc, Loredana

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


#27
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 09:44

Mamico nu sunt din capitala sa-ti d-au un sfat! Capul sus! Stiu un baietel nascut la 530grame si acum creste frumos! Incredere in DD ca va avea grija de puiul tau! [pup]



Alina-Mirela [gravi] 27+[fetita]Maria si mami de[avion] DAVID (27.06.2007)si[copil]MATEI (15.05.2009)



POZE



pagina lui David

Cum a aparut Printul!

Un ingeras in viata noastra



#28
maya71

maya71

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.302 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 09:46

Citat:
citat din mesajul lui carola

voiam sa deschid un capitol nou despre puiutul meu, dar imi este teama ca va trebui sa il abandonez la un moment dat. capitolul.

am nascut ieri o mogaldeata de 25 saptamani si 700 de grame. in acest moment este ventilat deoarece nu poate respira singur. astazi l-am si botezat. se numeste David Stefan.

va adresez o intrebare... aveti cunostinte despre medici neonatologi care pot ajuta bebelusul sa reuseasca? stiu ca nu depinde in totalitate de medici, dar am nevoie sa stiu ca exista un medic care poate incera sa il ajute.

am nascut la Spitalul Universitar din BUCURESTI. cunoasteti un alt spital cu o sectie de neonatologie mai buna si medici mai buni? nu am spus ca aici nu sunt conditii,numai ca incerc sa gasesc variante mai bune.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie



Carola, sa te intareasca DD, sa/ti dea putere, rabdare si ajutor ca sa parcurgeti cu bine si pana la capat acest drum.
Imi pare rau ca nu stiu niciun medic dar intrebari la colege pot sa pun si o sa revin daca aflu ceva.

Eu sunt o 'albinutza' care asteapta(isi doreste) o mogaldeata in viata ei. A fost dar...

Te imbratiseaza cu drag si ma rog la DD ptr voi.

ucenic(aspirant) burtica[biz]

#29
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 10:07

mulumesc, fetelor. va stiu de la odisee. activam si eu acolo dar acum nu mai am de ce sa intru acolo :(

maya, iti doresc succes sa ai un puiut cat mai curand.

alynta, nastere usoara si un bebe sanatos.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


#30
ghiocela13

ghiocela13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 10 iunie 2010 - 10:43

Citat:
citat din mesajul lui carola

voiam sa deschid un capitol nou despre puiutul meu, dar imi este teama ca va trebui sa il abandonez la un moment dat. capitolul.

am nascut ieri o mogaldeata de 25 saptamani si 700 de grame. in acest moment este ventilat deoarece nu poate respira singur. astazi l-am si botezat. se numeste David Stefan.

va adresez o intrebare... aveti cunostinte despre medici neonatologi care pot ajuta bebelusul sa reuseasca? stiu ca nu depinde in totalitate de medici, dar am nevoie sa stiu ca exista un medic care poate incera sa il ajute.

CAROLA,
ne pare nespus de rau de necazul prin care treci! Suntem alaturi de tine si ne rugam pt sanatatea voastra!
Eu am sa incerc sa ma interesez astazi de personalul si medicii de la sectia de neonatologie de la spitalul Elias. Cunosc pe cineva acolo si am sa rog sa-mi dea nume sau ceva, nici nu stiu ce sa intreb. Dar cum aflu ceva am sa-ti scriu.
Multa putere sa va dea Dumnezeu sa treceti peste necazul asta!
Doamne ajuta!

am nascut la Spitalul Universitar din BUCURESTI. cunoasteti un alt spital cu o sectie de neonatologie mai buna si medici mai buni? nu am spus ca aici nu sunt conditii,numai ca incerc sa gasesc variante mai bune.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie



Ghiocela [gravi] 22+ [fetita]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -