Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Intamplari cu si despre olite


146 raspunsuri la acest subiect

#141
LilianaR

LilianaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 21 august 2012 - 18:50

Cum iti mai e salteaua? Vezi ca sunt niste firme care iti curata salteaua acasa, nu stiu pretul.
Mai e o firma care vinde ceva aspiratoare si vin sa iti faca o demonstratie gratis in care iti curata un covor, o saltea... :D Eu nu am incercat sa iti spun calitatea, dar am prieteni care au chemat sa li se spele gratis o mocheta noua stropita cu ceva suc gastric de micutul lor... si au sfarsit sa fie asa de multumiti ca l-au cumparat! Indiferent, demonstratia e gratis.

Daca mai vrei, o poti duce la o curatatorie de covoare, au niste instrumente cu apa sub presiune, trece prin fostul pipi! Stiu in Berceni, dar poti incerca la orice spalatorie auto daca nu vrei si detergentii speciali!

Si nu o lua personal ca nu ti-a raspuns nimeni, fiecare raspunde daca stie, daca poate ajuta cu ceva concret.

Si mama...

#142
ita2v

ita2v

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 14:35

baietelul meu la 7 luni facea pe olita si 1 si 2 eram cea mai mandra mamica[olala]apoi am inceput sa umblam si gata cu olita [q]nu a mai stat deloc imi cerea scutec se baga sub masa si dupa 5 minute iesea zambitor[8D]GATA zicea si il puteam schimba abia la 2 ani am scapat de scutecel si atunci pt ca nu l-am mai pus si a fost nevoit sa faca acum cu fetita o las mai moale ca nu are rabdare sa stea [pup][pup]

#143
ankutzy

ankutzy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 06 septembrie 2013 - 11:21

noi suntem foarte harnicuti si am constatat ca iese mai bine in olita decat stand cu fundul pe pampers. Asa ca "producem" in fiecare dimineata daca ne pune mama pe olita. Daca se intampla sa ne plictisim picam pe o parte si nu spunem nimic, mama e prin preajma... si ne ridica. Daca se intampla sa nu avem olita la indemana, pacat, onomatopee scoatem si tot degeaba... In definitiv avem doar 7 luni si mai avem drum lung. http://picasaweb.goo.../FamiliaNoastra

De la 7 luni? Esti deja o fericita. Cati si-ar dori sa aiba asa un copil. Cum ai reusit? Cum ai inceput? Noi la 10 luni mancam piciorusele olitei.



#144
luciana1984

luciana1984

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 ianuarie 2014 - 07:18

buna

 bebitu meu tocmai ce a facut 8 luni si pana acum nici prin cap nu mi-a trecut sa il pun pe olita dar m-ati pus pe ganduri si o sa ne achizitionam si noi una sa  incercam.



#145
MayaSorina

MayaSorina
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 mai 2014 - 07:24

Hello,

 

fetita mea are aproape un an si am pus-o pe olita de la 6 luni, cam de cand a stat bine in fundulet. Incet incet si-a format reflexul mai ales dimineata. Acum face dimineata foarte des atat caca cat si pipi. Mai greu e dupa-amiaza sau cand plecam. Treaba mica face si dupa amiaza. Sunt tare fericita de acest lucru-)



#146
danuta_aga

danuta_aga

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 24 iunie 2014 - 13:11

Eu cu nepotelul meu am trait o exprienta amuzanta. Avea un an si cinci luni si era cald asa ca l-am lasat fara pampers, cand a venit momentul m-a anuntat ca vrea olita. Zis su facut, dupa ce a facut treaba mica si dupa laudele de rigoare, imi suna telefonul si o clipa ma intorc dupa el sa raspund. Nepotelul meu se ridica si rastoarna olita pe parchet, se uita la mine sa vada ce zic.....

#147
MihaPopescu

MihaPopescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 04 martie 2015 - 17:15

Uau, MayaSorina, mi se pare foarte tare ca ai inceput sa o pui pe micuta ta de la 6 luni pe olita. O sa ii zic si eu surorii mele, pentru ca nepotica mea are deja vreo 9 luni si poate i-ar prinde bine metoda asta. Credeam ca abia dupa 1 an se poate incerca asa ceva :)




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -