Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Regulile unei desparţiri elegante


88 raspunsuri la acest subiect

#1
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 14:57

http://www.supereva....nfo.asp?id=1175



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro. Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

#2
onyxg1998

onyxg1998

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 456 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 15:35

Toate bune si frumoase, dar cate dintre noi ar putea face asta?? Mai ales cand sunt si copii la mijloc. Chiar credeti ca puteti pleca cu fruntea sus fara sa strigati sau sa urlati sau sa spuneti nimic???
Intr-adevar asta se poate face cand nu mai simti nimic pentru persoana respectiva si cand despartirea este ceva iminent.
Eu din proprie experienta va spun ca este foarte greu sa faci asa ceva si mai ales ai nevoie de un sprijin moral impresionant, de prieteni, familie....

Greu, dar posibil!!



Pupik de la Onyx si Vlad

#3
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 16:24

Pai diferenta ar fi ca noi nu suntem vedete de la Holliwood si daca dupa despartire vrem sa facem terapie prin shopping si vrem o casa de 15 mill USD, ghinion, nu putem, ca sa uitam de Mr. mai vrem o vacanta lunga in Bora Bora, ghinion, iar nu putem! [bang]

Aici vorbim in primul rand de femeile din Romania, care, cu putine exceptii, nici macar nu pot pleca din casa respectiva pt. ca nu au cu ce! E trist, dar adevarat. De aici multe incrancenari, tipete, etc, pt. ca si partea financiara iti da o anumita incredere in tine si iti permite sa fii mai bun.

Sigur ca ideal ar fi sa te desparti in conditii civilizate, cu strangeri de mana si intalniri amicale ulterioare, dar cate cazuri ati vazut aici in Romania? Poate peste 100 de ani ne vom mai "europeniza" si noi! [:D]


#4
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 18:48

e clar ca daca ai independenta financiara e mult mai usor. cel putin dpv material, ca afectiv nu prea conteaza daca ai bani sau nu.

e usor de dat lectii despre despartire. dar inima simte, nu gandeste, asa ca (,) cum iti poti impune sa nu suferi dupa o despartire?




Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz[pis] Bubulina[pis] Maritza[pis] Fulgushor[pis]

#5
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 19:01

Da,poate te ajuta independenta financiara, dar asta este in fond alegerea fiecareia daca s-o aiba sau nu.
Insa ceea ce e in articol nu mi se pare absolut deloc imposibil, ba chiar normal.
Am trecut si eu prin divort si nu a fost cu nimic altfel. Iti vezi de viata si te bucuri de partile pozitive ca s-a intamplat asa - chiar sunt multe. Sa-ti torni cenusa in cap nu foloseste absolut nimanui.

Adina + [copil]Olivia 04.03.2004

#6
principe

principe

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.433 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 23:41

Am trecut si eu prin divort si nu a fost cu nimic altfel

---------------------------------------------------------------------
cu ce te ocupi ma adina sau ce milionar era barbatul ,de ai putut shi tu sa-ti cumperi casa de nshpe milioane dupa divortz???[:D]fericito!

#7
ina_nz

ina_nz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 07:05

Dupa parerea mea barbatii se comporta mai rau in cazul unui divort sau despartiri. Nu ca ar suferi mai mult sau mai putin(eu sunt de parere ca sufera egal) dar orgoliul ii orbeste. Brusc parca uita tot ce a fost frumos, neaga partile bune ale persoanei alaturi de care a petrecut amar de luni sau ani si ii apuca un chef de razbunare si injosire fantastic. Femeile parca incearca sa pastreze un anumit pod de legaturi in special daca sunt copii la mijloc. Barbatii parca sunt loviti de streche impotriva fostei.


Ina

#8
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 07:58

Chiar daca Jennifer are milioane sint convinsa ca a suferit la fel de mult de pe urma despartirii. As spune ca e chiar mai greu pentru ea, toata lumea asteapta sa-i vada reactiile. Plus ca Brad si Angelina sint peste tot.
Bravo ei, o felicit ca-si vede de treaba.
Principe, iar ne intilnim pe subiect asemanator![:D]

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#9
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 10:07

creca Anistoanca e printre ultimele vedete care se poate lauda ca s-a despartit civilizat si elegant. am vazut-o prin toate publicatiile, showurile, etc lamentandu-se patetic si acuzandu-l pe Brad aiurea in tramvai. ei erau deja separati cand Brad s-a dus cu Anjelica, si nimeni nu a judecat-o pe Jen ca si ea s-a dus cu Vince inainte sa fie divortul final. sigur, nu s-a dus oficial, ci pe ascunselea, ahaaa.



plus ca, pe bune, cand vezi ca barbata-tu vrea copii si te asteapta 7 ani sa te decizi si stii cat de important e asta pentru el, mai ales ca i-ai promis, ce pisici o lalai atata pe motiv ca vrei sa faci cariera? da-i frate drumu sa-si gaseasca fericirea cu altcineva, nu-l mai minti ca maine, ca poimarti, ca dupa ce termin astea trii filme de doi lei. ce cariera sa faca Jen? vedeta de sitcom ca avea tunsori misto. filmele alea enspe care le-a facut dupa ce s-a despartit de brad sunt niste esecuri rasunatoare, dovada ca a devenit faimoasa pentru ca era nevasta lu Brad.[:D]



is fan brangelina, corect. [bis]



Ajutati-o pe Diana

************

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

************

Alaptatul Help-Line

************

mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

#10
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 10:09

quote:
Originally posted by onyxg1998

Chiar credeti ca puteti pleca cu fruntea sus fara sa strigati sau sa urlati sau sa spuneti nimic???




nu numai atat, dar am ramas si prieteni. sigur ca se poate sa te desparti civilizat, de ce nu?



Ajutati-o pe Diana

************

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

************

Alaptatul Help-Line

************

mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -