Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Idei de decorat baia...


41 raspunsuri la acest subiect

#31
gogosel

gogosel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 24 august 2011 - 17:04

daaaa...un rezervor incastrabil de calitate inseamna Gheberith(sper ca am scris bine) care impreuna cu suportul pe care este asezat costa si 300 de euro [alcool]
noi am renuntat la el si am ales Duravit, cu rezervorul din ceramina asezat pe vasul de wc. si l-am gasit si patrat, la fel ca si lavoarul. dezavantajul pe viitor al formei vasului o sa fie in dificultatea gasirii colacului de wc(fiind patrat).
nu stiundaca s-a discutat la cap oglinda, insa eu as renunta la cea de deasupra baii nu din cauza ca m-as putea accidenta ci doar pt simplu fapt ca dupa un singur dus...trebuie stearsa. ori eu nu sunt nici f comoda dar parca nu ma incanta statul permanent cu carpele in maini... zic, nu dat cu rosii! [:D]
eu ma gandesc ca toate sa imi fie practice , usor de intretinut(adica , de genul, daca nu sterg o data o chestie, sa arate oribil) dar si estetice.
si iar nu am citit tot, eu as alege faianta si gresie mata, eventual fara rosturi(este f greu dee gasit, chiar si la 100 lei/mp nu este "perfecta") sau daca nu cat mai apropiata si chitul in nuanta ei, nu maai inchis pt ca da impresia de grilaj.




#32
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 august 2011 - 17:18

oana, si sa evitati gresia lucioasa in baie, alegeti un model semi-mat sau mat. se aluneca foarte usor pe gresia lucioasa. si se vad imediat toate urmele lasate de picaturile de apa dupa ce se usuca.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#33
oana_lex82

oana_lex82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.806 mesaje

Postat 24 august 2011 - 18:50

[flo][flo]Corina!![pup]

#34
oana_lex82

oana_lex82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.806 mesaje

Postat 24 august 2011 - 18:53

Da, ma gandeam si eu la o chiuveta patrata sau rotunda si la un vas de wc asemenea..uite ca la capacul vasului de wc nu m-am gandir daca gasesc patrat..de ce oare se fabrica patrate daca nu exista si capace..chiar nu se fasesc???

#35
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 august 2011 - 18:56

ba da, dar si pretul e pe masura [:D]. poate ai noroc si gasesti vasul de toaleta echipat deja cu capacul potrivit.

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#36
gogosel

gogosel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 577 mesaje

Postat 25 august 2011 - 14:27

noi am luat vasul echipat cu capac. si este un capac f bun, chiar nu vad ce i s-ar putea intampla ai sa il schimb. Vasul impreuna cu rezervorul si capacul au costat in jur dec 800 lei. sau exista posiibilitatea sa luam cu capac care cade leeeent, insa era o diferenta substantiala.




#37
oana_lex82

oana_lex82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.806 mesaje

Postat 25 august 2011 - 15:01

Aha, o sa ma orientez sa vad la fata locului ce gasesc + ca trebuie sa se potriveasca la forma cu chiuveta...
Mai astept inca idei de decorare![flo]

#38
roxana33

roxana33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 26 august 2011 - 23:40

Sper sa-ti fiu de ajutor,draga oana_lex82.Noi avem o baie mica,stam la bloc,nu avem geam la baie dar nu am pus ventilator de teama gandacilor.Am ales faianta si gresie verde brotacel si e extrem de luminoasa baia acum.Inainte era albastru si alb,era demodata si gresia si faianta si prost pusa.Cada e mica,are 1.60 m si este exact vis-a-vis de usa de la baie.Usa de la baie e din termopan maro si are oglinda pe ambele fete.In partea stanga,cum intri avem wc-ul si chiuveta cu dulapior si oglinda.Pe peretele respectiv trec tevi si la noi dar am gasit mobilier de latime mic,respectiv 50 de cm.Deasupra oglinzii,care are un mic dulapior in partea dreapta,sunt 2 becuri si fac foarte multa lumina.Produsele de curatenie ptr.baie le tin in dulapiorul de sub chiuveta.Cele ptr igiena boastra stau in dulapiorul oglinzii.Iti doresc succes!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
Mutatia 675 4G heterozigota
Mutatia 844G heterozigota

#39
roxana33

roxana33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 26 august 2011 - 23:43

Tot ptr oana_lex82 :era sa uit,rezervorul wc-ului este Geberit si este etraordinar de bun,nu s-a stricat niciodata,il avem de 5 ani,iar capacul e Tatay,e mai scump putin dat merita.Succes!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
Mutatia 675 4G heterozigota
Mutatia 844G heterozigota

#40
adriuta

adriuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.368 mesaje

Postat 06 septembrie 2011 - 04:22

draga mea foloseste ideea asta:

http://www.photoexit...oom-ideas-4.jpg



masca de chiuveta sa nu fie pana jos ca da ideea de spatiu si oglinda pune-o la chiuveta cu spoturi ff luminoase .

Ideea de ventilator care trage si elimina aburii in coloana principala e geniala. Merita. O baie practica e una fara aburi, e extraordinar daca puteti face asta. In rest... pastreaz-o simpla nu pune decat un sg fel de gresie si placila sa fie mici. daca intr-o baie mare..pui placi mari nu e bine.

Succes

[flo]



Asa creste mare puiul





Paginuta mea!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -