Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20


201 raspunsuri la acest subiect

#21
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 01 martie 2010 - 17:00

De martisor va doresc o primavara frumoasa, cu sanatate si multe impliniri
[flo][flo][flo]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#22
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 00:27

La multi ani fetelor de 1 martie si pentru 8 martie,anticipat.sa aveti o primavara frumoasa,cu multe bucurii si fara prea multe griji.Vad ca e cam liniste pe aici,nici eu nu prea mai am timp sa intru,dar ma bucur de fiecare data cand vad poze cu voi si cu prichindeii vostri,pentru ca ma mai uit la ele.
Bebita noastra creste frumos,maine face 9 luni...ce repede au trecut.Imi este tare dor de ea, nu prea am avut timp nici sa ajung la ea[q]
Multi pupici pentru toata lumea[pup][pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#23
al3csa

al3csa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.365 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 02:52

Buna seara fetele.



Sunt si eu o mamica de dismatur .. Nu chiar prematur .. Nascut la termen dar cu greutate de prematur.

A avut la nastere 1.200 gr. Am intrat si eu aici la voi la invitatie Monicai[pup] .. Un maaaaare buchet de [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] pt ea ..



Deci bebe se numeste Yannis Andrei .. s-a nascut pe 23.01.2010 la 38 s .. cezariana .. apgar 6 .. la ora 17:55 sp caritas bucuresti la 1.200 gr. daca vreti sa ma treceti si pe mine pe listutza. Din care vad o sa fiu prima mamica pe 2010 [:D][:D]



Va pup pe toate[pup]



Mami de [mamica] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)



23.01.2010 / ora 17:55





DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga]



Poze

http://forum.desprec...TOPIC_ID=149388

(povestea nasterii pisoiului)

#24
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 09:57

Bine ai venit Al3csa! Sa creasca mare si sanatos Yannis!



In listulita te va trece Monica caci ea se pricepe la aspectele tehnice.



Te mai asteptam pe aici sa ne spui cum se dezvolta Yannis.



Eu revin mai tarziu sa va mai povestesc despre noi. Acum mai am treaba caci maine e ziua mea. [:D]



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#25
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 05 martie 2010 - 16:58

Bine ai venit in casuta noastra Al3csa,bine ai venit si tu esenta mica Yanis(ff frumos nume[pup])noi cele cu bebeii mai marisori am cam inceput sa tragem chiulul cu scrisul na ne preseaza timpul dar de citit cel putin eu una va citesc asa ca de ai intrebari,nelamuriri apeleaza la noi si te vom ajuta atata cat vom putea.[pup][flo][pup]



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#26
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 02:14

Buna fetelor, va doresc sa aveti o primavara frumoasa, plina de iubire si cu mult soare.
Nu am mai intrat de mult pt ca am inceput munca, Dennis a fost bolnav, a fost pozitiv la RSV, chiar daca a avut 3 vaccinuri pt el [bang]Acum e mai bine, dar sotul meu a luat si el virusul si din pacate la el s-a complicat, va trebui sa-si faca niste analize mai amanuntite[bang] Da o tinem tot intr-o "distractie". Dar a venit primavara si la noi ceea ce imi da o stare de fericire si liniste.
Bun venit Yannis(imi place tare mult numele)sa cresti mare,sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor, iar pe mami o mai asteptm pe la noi[flo][flo]
Jo, LA MULTI ANI!!! sa fi fericita, iubita, toate visele tale sa devina realitate!![flo][flo][flo][flo]
Adenuti, pt poze trebuie sa le pui mai intai pe picassa sau photobucket.com si apoi le poti pune aici.Dupa ce le-ai pus pe Picassa(de exemplu), copiezi adresa unde sunt pozele si o postezi aici. Sunt sigura ca se poate si altfel dar eu asa am facut[:D]
Va doresc un weekend frumos, iar tie Jo iti doresc petrecere frumoasa, iar pe Crislo o astept cu poze(nu am uitat![:D])
Chiar Crislo, cum a fost intoarcere la munca? [pup][pup]

#27
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 13:19

La multy ani Jo sa ai parte in viata doar de fericire,inplinire si multa sanatate...[pup][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

Mikaela imi pare rau ca ati avut problema asa mari dar se vor rezolva ele apoi totul va fi perfect,multa sanatate lui Denis si insanatosire cat mai rapida sotului.[pup][:)][pup][:)][pup][:)]



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#28
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 16:42

Buna la toata lumea,La Multi Ani!Joklk sa fii sanatoasa,fericita si tot binele din lume,sa va spunem despre noi,ieri am facut si noi 9lunite si avem 7730kg,de vreo 2 zile a inceput sa se ridice in picioare sprijinita,nu are stabilitate dar o ajut eu,cred ca nu o mai luam de-a-busilea(tare vroiam s-o vad si eu,dar cine stie..)si azi a zis pentru prima oara,,mama,,tare bucuroasa am fost sa aud cuvantul asat din gurita ei[pup]in rest facem numai nebunii,Mikaela sper sa treaca raceala asta[pup]va las ca plange[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#29
dalma

dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 19:31



La multi ani Jo !!!![flo][flo][flo]



Vin si eu cu noutati:



Am fost la neurolog si kineto pt evaluare. Neuro-psihic suntem peste limita dar motric stam putin mai prost (ne situam la 10-12 luni)

Cu toate acestea ne-au spus sa nu ne facem probleme de nici un fel. Daria e foarte bine, va recupera si motric (adica va merge in 2-3 luni - prezicerea kinetoterapeutei) si nu are nevoie de nici un tratament.

Cu greutatea ne spune toata lumea ca stam cam la limita inferioara dar nimeni nu recomanda nimic decat rabdare [:D]



De 1 saptamana ne-a iesit si primul dintisor, fara nici o averizarea decat lipsa completa a poftei de mancare. Acum cred ca vine al doilea ca a facut un pic febra si e putin maraita.Evident mancarea nu intra in discutie[q]



I-am facut si hemograma. Din Nov. Daria nu mai ia Fe la indicatia homeopatului si anemia a ramas neschimbata. Asa ca nu ii mai dau Fe nici de acum incolo. E anemica dar nu de speriat.



Marti sau miercuri mergem si la oftalmolog spre linistea lui tati, care in Canada fiind nu vede cu Daria culege toate farmiturile si le mananca[bang].



De ieri ii dau si suplimet de lapte praf fiindca bea mai mult lapte decat de obicei (asta fiindca nu mananca aproape nimic). Stiti ca eu ma mulg...am cam 400 ml/zi dar pt ea nu-i suficient. Ii mai dau cam 100-150 completare. Incet , incet o sa reduc si eu mulsul si poate in 2-3 luni scot laptele meu de tot. Daca m-as opri brusc si nu as lua pastile sigur as face mastita...

Pan la urma la indicatiile mai multor pers. am ales lapte praf NAN 1, asta si in speranta ca o va ajuta un pic la greutate.Dupa 2-3 luni trecem la NAN 2



Noah, gata..stiti cum is eu...scriu mai rar dar ma intind[:D]



[ruga] Doamne ai grija de Daria Maria



Daria minunea noastra-Poze



Povestea nasterii









#30
crislo

crislo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 21:37

Salut fetelor,

va urez si eu o primavara minunata, plina de flori si cu multe vesti bune!

La multi ani Jolk, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta minunata!

Noi am sarbatorit sambata trecuta un anisor al lui Alex. Au fost multi copii, cam 9 sub 1 an si vreo 5 intre 3 si 8 ani :) A iesit frumos. Nu am avut timp sa descarc pozele dar abia astept sa le vedeti.

Eu m-am intors de luni la serviciu, este f bine, m-am acomodat. Mama mea sta cu Alex si am toata baza in ea.

Joi l-am operat pe Alex de hernie inghinala la o clinica particulara. Nu am fost stresata ptr ca stiam de mult ca doar prin interventie chirurgicala se rezolva. La ora 13 l-au operat si la 16 ne-au dat drumul acasa. Recuperarea lui Alex a fost f rapida, multumesc lui Dumnezeu ca nu au fost nici un fell de probleme.

Ba mai mult, Alex a inceput sa se ridice la marginea patului si sa mearga in 4 labe :) ma gandesc ca hernia il deranja pana acum.

Va pup si cum mai am timp intru sa va pun poze.







Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -