Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Seriale favorite


1021 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 31 mai 2011 - 17:27

Pot sa zic ca de muult timp nu mai uit la diverse seriale .... si uneori parca mi se face dor sa privesc la ceas si sa sar repede in fara TV-ului si sa uit macar juma' de ora de ce-i in jurul meu.

Si incep eu, mie imi placea serialul comedie The Cosby Show - si mai sunt cateva dar nu imi aduc aminte acum - Voi ce seriale urmariti sau ce v-a placut cel mai mult?

[pup] [flo]



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates


#2
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 31 mai 2011 - 18:22

Friends, Criminal Minds, 2 barbati si jumatate, House ... Nu ratam nici un episod, ba chiar le descarcam de pe net pe unele, ca n-aveam rabdare sa le vad la TV. Dar parca mai mult farmec au la TV [:D] Am mai vazut si cateva serii din Spitalul de urgenta, dar la un moment dat m-am plictisit.



*****************************

Irina (2006) si [gravi] 29+ cu [fetita]

mai coase cineva goblen ?

cartile copilariei mele



#3
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 01 iunie 2011 - 13:04

Lie to me [pk].

#4
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 01 iunie 2011 - 13:23

ala cu doctorii [:D] si criminal minds (p-asta nu l-am mai vazut de secole, dar ma simt confortabil sa stiu ca-i pe-acolo)

#5
AndraP_87

AndraP_87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 01 iunie 2011 - 13:47

Mie imi plac mai toate serialele de comedie si toate serialele cu doctori, asa ca favoritul => Scrubs [8D]

#6
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 01 iunie 2011 - 15:05

Upsssss,m-ati prins [:D]
Momentan doar unul "24"
sunt in asteptare de noi sezoane la:
The Mentalist
Supernatural
Heroes
Fringe
The Vampire Diaries [:D]
Dexter
Vizitatorii
Mental

...mai urmaresc la tv ocazional, cand ma bag in pat ,"Criminal Minds","C.S.I."-toate variantele

Poate ar fi bine sa facem si o descriere o serialului, poate convingem si pe altii sa-l urmareasca.Eu ,de exemplu, nu stiu ce sa mai urmaresc si mi-ar prinde bine ceva sugestii [:I]

******************************
"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

#7
lilib72

lilib72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 02 iunie 2011 - 11:55

Eu am urmarit cu placere serialul M.A.S.H si La limita imposibilului.


[flo]

lili@domnisorica daria (29 martie 2003)




#8
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 02 iunie 2011 - 13:14

O descriere a actiunii din seriale:

"The Mentalist" - Povestea unui medium devenit detectiv particular care-si foloseste puterile pentru a ajuta politia... Patrick Jane, este detectiv si consultant la Biroul de Investigatii din California (CBI). El este cunoscut pentru faptul ca a elucidat un numar impresionant de crime, datorita talentului deosebit de a observa pana la cele mai mici detalii. In Birou, Patrick, este celebru pentru lipsa de protocol si asa zisa faima de medium, desi acum recunoaste ca in trecut, s-a prefacut ca are abilitati paranormale. Talentul lui Jane de a rezolva cazuri de mare importanta este mereu analizat de colegii sai. Cu toate acestea, Agentul Teresa Lisbon nu se teme sa recunoasca ca nu-l doreste pe Jane in echipa sa, datorita faptului ca este:narcisist, teatral, periculos si fara limite. In echipa lui Lisbon, includem agentii: Kimbal Cho, Wayne Rigsby si incepatoarea Grace Van Pelt.

Trailer "The Mentalist"http://www.youtube.com/watch?v=Jc8Ay1XLMu0

"Heroes" - este un serial american creat de Tim Kring pentru postul NBC. Acesta spune povestea unor indivizi obisnuiti care descopera ca au abilitati extraordinare. Claire, spre exemplu, isi poate regenera corpul in mod spontan, putandu-se vindeca de orice rana, Isaac Mendez prevede viitorul, Matt Parkman este telepat, iar Hiro Nakamura poate calatori in timp si se poate teleporta. Serialul exploreaza modalitatea in care ei se adapateaza schimbarilor si rolul lor in prevenirea catastrofelor si salvarea umanitatii. Serialul pune accent pe "fenomene paranormale" care constau in puterea pe care o detin o serie de oameni cu "daruri" speciale denumiti eroi. De ce sunt numiti asa? Pentru ca binele lumii sta in mainile lor si numai ei pot mentine echilibrul dintre bine si rau.

Trailer "Heroes" http://www.metacafe....heater_trailer/


"The Vampire Diaries"
-Elena, una dintre cele mai populare eleve din liceu a avut parte in urma cu 4 luni de o mare tragedie : parintii ei au murit intr-un accident de avion .Astfel aceasta , impreuna cu fratele ei, in varsta de 15 ani trebuie sa faca fata durerii. Anul scolar tocmai a inceput. Elena impreuna cu prietenele sale sunt fascinate de prezenta unui nou stundent, tanar misterios si carismatic pe nume Stefan. Cei doi tineri au inceput sa vorbeasca , pe scurt facandu-si ochi dulci .Ceea ce nu stie Elena este ca Stefan este de fapt un vampir in varsta de 200 de ani. Chiar daca este un vampir Stefan incearca sa-si ascunda acete instincte . Stefan are un frate , pe nume Damon care , fata de Stefan tot ceea ce face este sa-si faca treaba de vampir, sa faca rau oamenilor , incercand chiar sa o omoare pe Elena, astfel s-a declansat o adevarata rivalitate intre cei doi frati Serialul The Vampire Diaries este o adaptare a unei serii de carti publicate in 1991.

Trailer "The vampire Diaries" ...bineinteles ca mie imi [pofta] dupa Damon [olala]

******************************
"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

#9
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.445 mesaje

Postat 02 iunie 2011 - 13:23

Star Gate [pk]

Seinfeld [pk]

si mai erau care mi placeau.



l-am uitat pe DrHouse [pk]





Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela

______________________________________________



Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID [flo2]

#10
Ramona2006

Ramona2006

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 296 mesaje

Postat 02 iunie 2011 - 14:22

Si mie imi plac serialele ptr ca nu mai am rabdare la filme - trebuie sa fie ceva f bun.
Ce am vizionat si mi-a placut:
-pe locul 1 - "Being Human" un serial britanic, am vazut toate 3 seriile, personajele principale sint : o fantoma, un werewolf si un vampir , care incearca sa se "adapteze" vietii "normale" in societate.
Mie in general imi plac serialele britanice, mai ales comediile, pe care le revad cu placere de n ori.
Mi-a mai placut recent "True Blood", Warehouse 13 (la inceput OK, pe urma a devenit pueril rau de tot), Sanctuary (asta e OK). Bineinteles, "The Vampire Diaries", si mai nou "A Game Of Thrones" - excelent.
Evident, "Dr. Who" si "Torchwood".
Imi place si "Hell's Kitchen" si "Masterchef" - am eu o chestie ptr. Gordon Ramsay.
Cam asta imi amintesc acum.


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -