Sari la conținut

Sari la conținut


Cosmetice pe care le cumparam mereu


101 raspunsuri la acest subiect

#21
fabiola.mami

fabiola.mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 11 august 2011 - 14:06

Si eu folosesc apa de fata Uriage si demachiant de laq BIoderma si sunt foarte multumita de ele.
Vara imi apareau mereu bubite de la caldura insa acum nu am mai avut absolut nimic.
Iar ca fond de ten am descoperit unul ffff bun de la M.A.C. - sunt absolut minunate produsele astea, auzeam ca vedetele le folosesc. Au de curand si in Romania reprezentanta.


#22
pisoi_aluna

pisoi_aluna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 16 august 2011 - 20:06

Si eu am cateva produse pe care le cumpar constant, desi sunt fan testari produse noi, la multe m-am intors:



-cremele hidratante pentru fata Avene, simpla seara si cu SPF dimineata;

-dupa multe, muuuuuulte incercari, sampon Sebamed Anti Hair Loss, care mi-a stabilizat oleaca si sebumul (dupa multe incercari cu produse mai scumpe si chipurile mai profesionale)

- dupa sampon, am incercat mai multe din gama Sebamed si am ramas la ele: gel de dus si gel pt igiena intima in special, mai nou si balsam de par iar sotul e foarte multumit de nou balsam dupa ras...deci tot respectul aici, mai ales ca nu contin parabeni si alte prostii

- in privinta machiajului, de cativa ani sunt fidela Pure Touch, cosmetice minerale sub forma de pudra, de la fond de ten si corector, pe care le ador, la blush, bronze si multitudinea de farduri de pleoape; iar fara pensulele de la ei nu m-as descurca...

- mascara Extra Super Lash de la Rimmel, cea mai buna pe care am incercat-o si pe care o folosesc din liceu, in ciuda incercarilor extra scumpe care m-au mai deturnat din cand in cand...iar pretul de vreo 15 lei e un avantaj in plus



Mai nou, am devenit fan testari produse cosmetice handmade de pe Breslo si pot sa spun ca sunt foarte multumita de aprox 90% din produse (unele probabil nu au fost compatibile cu persoana mea).

Imi place ca toate sunt facute numai cu ingrediente naturale, fara coloranti, fara parfumuri si fara alte chimicale.

Pana acum am incercat sampon solid, sapunuri, lotiuni de corp unt sau solide, balsam de buze (delicios), masca de fata si altele, inclusiv unt de corp pentru bebe.



<><><><><><><><><><>



Cristina, mami de pisoi ANDREI (16.02.2011)



Totul sau nimic. Si de obicei totul...



LA BAZAR



GIGELELE MELE

#23
cosminiq

cosminiq

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.491 mesaje

Postat 19 august 2011 - 16:32

Folosesc de ceva timp produsele de la Avon si ma impac super cu ele![pk]


[si-eu]Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi][pup][hagi]
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

#24
fabiola.mami

fabiola.mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 25 august 2011 - 14:44

si eu foloseam inainte Avon, mi se pareau chiar bune. Insa in ultima vreme m-au cam dezamagit.
am avut o eruptie urata pe fata de la un fond de ten de la ei si nu mi-a m mai cumparat de atunci nimic.
cred ca am tenul mult mai sensibil si trebuie sa ma mai adaptez si varstei[:D]

#25
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 25 august 2011 - 15:25

Am si eu 3 produse pe care le folosesc constant:

- Doliva Balsam Corp - cu ulei de masline - ma irit foarte tare dupa epilarea cu aparat de epilat, dar de cand am incpeut sa ma dau cu balsamul asta dupa epilare, imi trece imediat usturimea si imi dispar si inflamatiile pana a doua zi (inainte aveam inflamatii cam 2 zile de la epilat)
- creion pentru sprancene de la Avon (spranceana stanga o am doar pe jumatate [:D])
- parfum Tresor de Lancome

In rest nu m-am atasat de nimic in mod special...

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de [cavaler] Denis (17.06.2006)

#26
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 25 august 2011 - 18:40

- peeling facial de la YR
- fond de ten Toleriane de la Roche Possay
- creion dermatograf Lancome ma tine ani de zile, mai am si un no name Stay Online, sunt bunicele
- rimmel Maybeline Volumax
- crema de fata gerovital si de la Life Care cu ulei de samburi de struguri
- demachiant gerovital
- sampon tratament Gerovital
- masca de par cu petroleum Gerovital
- crema de maini Neutrogena
- ruj am cateva de pe la Avon, am si max factor superstay (pe care l=as da oricui l-ar vrea ca nu-mi place culoarea, nu mi se potriveste) si art deco, si de asta m-as lipsi, mi se pare prea grasos; ma descurc cu rujurile expirate cred de la avon:P

la rujuri mie una mi-e greu sa gasesc ceva ok, vreau nuante mate, naturale, nu grasoase, nu sidefate, nu sa-mi dea volum la buze, nu glossy, insa nici uscate sa mi se adune in coltul gurii sau pe buze, si nici cum e max factor care are un mod ciudate de acoperire, cam ca la papusi. mi se vede culoarea naturala a buzei pe interior cand vb, ca doar nu ma rujez si-n interiorul buzei, nu? si nu, nu am buza "dubla"


#27
allisi

allisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 13:19

Ce folosim noi ,adica toata familia.marea majoritate a produselor sunt de la yves rocher si suntem super incantati de ele.Cand fac comanda ma incadrez in asa fel sa pot beneficia si de cadoul oferit de ei (era cand primeam si un parfum scump undeva la 150 LEI)plus ca nu platesc taxe postale.Imi place ideea de cumpara si a primi un dar in schimb ,la magazin cine iti da ceva in dar?Am ochi ff sensibil si am luat de la ei un rimel bun ,iar pt ai curata am luat si demachiantul cu albastrele special pt ochi sensibili e super bun,apoi e un sampon pt matreata da rezultate dupa mai multe incercari cu alte sampoane,au multe produse BIO si multe alte produse.Noua ne plac,numai bine

Lidia

#28
Ioana13

Ioana13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.818 mesaje

Postat 16 noiembrie 2011 - 13:09

Eu am un ten uscat, dupa destul de multe incercari din game (nu extrem de scumpe) ci Yves Rocher, Vichy, Loreal, am ajuns la crema ideala pt mine:
- de la Cosmetic Plant - Crema hidratanta cu galbenele. E vreo 11 lei, dar face muult mai mult.
- Fostul Labelo pt buze, actualmente Nivea

Restul variaza, dar fara astea nu pot trai.

Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)



#29
adriananton

adriananton

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 09 decembrie 2011 - 02:28

imi place mult crema de maini "Farmec cu glicerina"
deodorant solid "Lady speed stick"
si ceva mai special , parfum "Amor Amor" de cacharel
ar mai fi si altele dar daca ne referim la cosmetice care le cumparam mereu ma limitez la astea.
[flo]
pupici.

#30
IoanaDance

IoanaDance

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 12 martie 2012 - 16:18

Doar o parere :) nu strica sa incercam cat posibil sa folosim produse mai naturale. Daca cititi etichetele produselor cosmetice si de igienta corporala, apoi va interesati macar pe Google despre astea... o sa va speriati.

Si eu folosesc machiaje si alte cele.. dar de ex la deodorant, aleg unul de laq Plafar (imi scapa numele) sau cel de la Krauter (firma Life Care) care au mult mai putine substante chimice cu potential toxic pe termen lung.

Mai scump nu inseamna automat mai de calitate - nu ati auzit de acel studiu (regret ca nu am detalii acum) facut pe mai multe creme de fata , ieftine si scumpe, care a aratat ca foarte putine din cremele scumpe chiar aduceau beneficiile despre care vorbeau in reclame?




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -