Sari la conținut

Sari la conținut


Cosmetice pe care le cumparam mereu


101 raspunsuri la acest subiect

#11
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 11:33

Citat:
citat din mesajul lui XIO

-sampon profesional de la Loreal-nu se compara cu sampoanele din magazine, efectiv parul se aseaza altfel


Care e numele complet? Eu am avut unul de la ei dar nu m-a impresionat [:)]

#12
AkaManah

AkaManah

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 608 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 12:15

Pfui... ce de chimicale...[:D]



"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.


#13
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 14:06

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah

Pfui... ce de chimicale...[:D]



"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.



hai deschide televizorul ca e zi de meci. [:D]
(nu te uita aici ca doar discutam discutii grele si, in plus, daca faci totalul te ia cu ameteala).


Mik.

#14
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 14:18

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Unica chestie la care sunt fixista e deodorantul Lancome. Mi se pare exceptional. Incercati si oja aia ieftina de la standurile de prin fatza supermaketurilor, Florane parca, e exceptionala si credeti-ma ca mi-au trecut multe branduri celebre prin mana.Marina
Oja e bestiala! Costa 6 lei si e singura care mi-a rezistat pe unghii mai mult de 2 zile.Obiective RealisteAndroix BijouxNiste copii si toti copiii! [;)]

#15
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 21:25

Si eu sunt multumita de oja asta!Pt ca e ieftina-mi permit sa iau multe-multe culori![olala]De obicei e pusa in niste boluri,pe la casele de marcat si cand ajung "in fata" incep sa scormonesc prin boluri![:D]De vreun an imi iau rujuri rezistente la transfer Revlon de pe net.Sunt super multumita si de calitatea si de pretul lor(la magazin sunt 59 lei,iat pe net 29).

#16
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 29 mai 2011 - 23:25

Citat:
citat din mesajul lui cosmina_p

Si eu sunt multumita de oja asta!Pt ca e ieftina-mi permit sa iau multe-multe culori![olala]De obicei e pusa in niste boluri,pe la casele de marcat si cand ajung "in fata" incep sa scormonesc prin boluri![:D]De vreun an imi iau rujuri rezistente la transfer Revlon de pe net.Sunt super multumita si de calitatea si de pretul lor(la magazin sunt 59 lei,iat pe net 29).



Cosmina, unde pe net le gasesti?
Am uitat sa scriu de Revlon si Max factor superstay si...tot ceva cu stay :))) sunt fantastice si chiar rezista, eu m-am rujat la pranz, nu m-am demachiat la culcare si dimineata aveam inca rujul pe buze.


Rall, e unul pt. volum. Eu sunt mai zgarcita de felul meu cand vine vorba la dat bani pe chestii profesionale, dar am zis sa incerc o data asa ceva. Si taaaare bine am facut :)))))))

Pearl, iti place apa demachianta? Ca mi-am luat si eu de la SVR care cica sunt mai bune decat Bioderma, si e ok, dar nu curata perfect. Eu o folosesc la demachiat (fond de ten, blush), dar pt. curatare trebuie sa folosesc si lotiunea cu busuioc de care spuneam. Iar pt. ochi Demachiantul bifazic de la Farmec, ca apa nu face fata la rimel (si nu e waterproof). :(

**Fur is for petting***
http://www.facebook....#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

#17
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 30 mai 2011 - 10:56

Pt ca nu stiu daca am voie sa zic numele site-ului...ti-l voi trimite pe privat(sa vad daca ma descurc[bang]).Oricum...pot sa-ti spunca mi-am mai luat de la ei si fard de obraz,un rimel atat de rezistent incat ma rog de el seara sa "plece" de pe gene[q]),o trusa de farduri si rujuri.Uitasem sa "pun in cos" si un cadou pe care-l au pt comenzile plasate...m-a sunat o tipa si m-a rugat sa-i comunic prin telefon ce doresc.O zi buna!

#18
pearl84

pearl84

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 30 mai 2011 - 12:19

Xio, la mine asta de la bioderma face fata cu brio, inclusiv la rimel...si pe vremea cand ma machiam mai "din gros", lasa o senzatie de piele curata, aerisita.

Prima data cand am luat-o, si mi-a aratat-o farmacistul..l-am intrebat nene est sigur ca asta demachiaza ceva[:D]??

De 2-3 ani numa asta o folosesc.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

[gravi] 38 +



#19
Sarasvati

Sarasvati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 30 mai 2011 - 12:23

Demachiant pentru ochi sensibili de la Yves Rocher
Demachiant Roseliane Uriage
Apa termala Avene
Crema hidratanta multiperformanta Ivatherm
Creion dermatograf Revlon
Lotiune pentru corp Dove


#20
salcia

salcia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 14 iunie 2011 - 01:00

Dupa un numar incalculabil de diverse teste (eu fiind un pic obsedata de cosmetice [8D], ok, un pic mai mult), am ramas cu putine produse pe care le cumpar si le re-cumpar mereu pentru pielea mea hipersensibila: apa micelara Tolederm de la Uriage pentru curatarea fetei (nu ma machiez decat extrem de rar, si nu folosesc apa de la robinet pe fata), crema Cicalfate de la Avene pentru orice fel de probleme (e anti-iritanta, cicatrizanta etc.), stick-ul de buze tot de la Uriage (stick-ul, nu produsul sub forma de crema) si... cam atat, restul se schimba constant.

A, si la parfumuri sunt extrem de fidela, pentru ca majoritatea imi dau dureri de cap, asa ca raman la vechiul meu Bulgari (cel clasic, "pour femme", sau cel cu trandafir). Cateodata (dar rar) mai alternez cu Eclat d'Arpege de la Lanvin sau Burberry London (cred).


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -