Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

parinti de copii cu SD 5


145 raspunsuri la acest subiect

#21
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 27 martie 2006 - 20:11

As spune eu mai multe dar nu am timp. De azi am inceput sa caut gradi pt. Alexa si ma sperie ce preturi au perticularii doar pt. 4-5 ore pe zi. Nu prea mai am timp sa intru sa vad ce se mai intampla si sa nu fiti ingrijorate de raspunsurile intarziate pe care le dau. Alexa traieste din plin orice eveniment, spectacol, manifestare....si se bucura din tot sufletul. Iubeste pe toata lumea si ii pupa pe toti, este un copil foarte deosebit.



[bum]









Paula cu Paul & Alexandra

#22
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 13:09

Aici se doarme in toata regula, nu mai intra nimeni, nu mai spune nimeni nimic....somn usor??????



Alexa a inceput sa mearga singura, ma alearga tot parcul, imi este teama sa nu cada. A inceput sa si vorbeasca mai mult dar inca tot mai tipa. A mai invatat sa sufle cu paiul, sa faca castele din cuburi...incepe sa se joace mai mult dar sa am si eu timp sa o mai invat. Nu mai spun de cantecele...ce-i mai plac si mai ales refrenele.







Paula cu Paul & Alexandra

#23
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 13:38

Paula, de ce nu incerci si la o gradinitza de stat?... Prietena mea Paxela l-a dat pe baiatul ei la o cresa de stat (34.000 lei pe zi de la 8 la 17)... Ieri am fost cu ea cd l-a luat de la cresa si pot sa iti zic ca era f linistit... si mie mi-a placut... Poate gasesti vreo gradinitza de stat sa o dai... Si Paxela cd a cautat ziceau ca nu au locuri, dar cd s-a dus cu o "atentie" imediat si-a amintit ca "de luni ne mai aduc niste paturi"[alcool]



Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#24
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 13:54

Este langa mine o gradi de stat care mi-ar primi-o dar la grupele speciale(adica cu copii mai grav, mult mai grav). Eu nu vreau sa o duc in astfel de gradi, eu am muncit cu ea si este la un nivel bun pentru cele normale. Am sa mai incerc, mai caut. Stiu povestea cu atentiile, doar jumate din venitul nostru pe astfel de atentii se duc....dar sa mi-o primesca, se o bage in seama, sa se joace si cu ea, sa dau peste cineva cu suflet.



Multumesc mult de sugestie, mai incerc.

Ce mai face Mihai, cum a mai evoluat....mai povesteste ce faci cu el, cum te mai descurci...



Va pupic pe toti, poate ne intalnim in parc??







Paula cu Paul & Alexandra

#25
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 03:27

paula... vad ca ai inceput sa te confrunti deja cu o parte din problemele mele... iti doresc succes... sa gasesti o gradi buna.... ca-i tare important!!!!

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#26
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 11:45

Sunt niste.., imi vine sa-i bag...nu va spun ce am plans . Am fost la alte 2 gradi si cu ce tupeu, nerusinare....nu au vrut nici sa auda cand a auzit ce are copilul. Au inceput sa bata campii ca e hand, ca am sa am probleme, ca nu fac nimic cu ea....mai aveau putin si imi spuneau sa o si omor sau sa o abandonez. Azi plec in cautare pe la alte gradi, mare e Dumnezeu si am sa dau si peste cine trebuie. Ma gandesc mai serios la o plecare din tara, trebuie sa fie o cale si pentru mine si fam. mea sa fim tratati si sa traim decent. Este o tara a nesimtirii si a nepasarii, in care nimeni nu face nimic. Toti se lauda si de fapt nu fac nimic.



Imi venea sa va scriu aseara dar am fost asa de trista si obosita ca mai bine ca nu am intrat, as fi scris multe si urate.



Va mai povestesc si diseara sau maine ce am mai facut.



[biz]











Paula cu Paul & Alexandra

#27
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 19:11

O Doamne Paula... Eu la o gradinitza normala m-am referit... Nici nu m-am gandit sa o duci la o grupa speciala... Eu tot citind tot timpul de Alexandra deja am o imagine a evolutiei ei si nici o clipa nu m-am gandit sa o duci la grupe speciale... Cu atat mai mult cu cat ei imita f mult (cel putin Mihai asta face- imita f mult) trebuie sa aiba in preajma lor copii cu o comportare normala si astfel sa aiba o dezvoltare cat mai apropiata de varsta lor...

Bafta multa... In nici un caz nu e locul ei la grupele speciale... Hai , curaj... o sa gasesti tu pana la urma...

Dar cum ai sa te descurci cu kineto, logopedia si celelalte, cd o sa le faceti daca ea va merge la gradi?




Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#28
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 19:22

Am mai pus poze in albumul a adormit singurel ...

Am mai completat si pozele din martie 06, din semnatura, mai ales ca nu mai pot sa il las o secunda nesupravegheat... Ii pun pe merginea patului nostru plapuma grea din lana, peste ea pilota mare si cd am fost 2 min in bucatarie, la intoarcere l-am gasit... ASA... Alta data ca sa nu le poata darama am pus scaunul de birou care e f greu, are si metal, daca nu ma simt bine eu abia il pot ridica... si iata ce a facut ... Mai sunt si alte poze...






Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero



#29
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 23:18

Ce frumusete de copil ai, si ce mare a crescut... Sunt superbe pozitiile in care l-ai prins. Si ce lenjerie superba ai, parca ai fi in natura si cu miros de flori de camp....si maimutica/papusica aia mare.....

Am sa mai caut, maine merg din nou sa le termin si pe urma ma decid ce fac si cum....daca nu fa cgreva.....la parlament cu fetita cu tot.



[help]







Paula cu Paul & Alexandra

#30
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 08:06

paula: bafta cu gradi si sa-ti dea Dumnezeu noroc sa gasesti oamneni de suflet. numai asa copilul tau si voi veti putea fi fericiti... eu ma gandesc cu groaza ce-o sa facem in tomna , iar... unde v-a trebui sa-l inscriem... caci aici , unde suntem acum... in afara de faptul ca a "invatat", mai bine zis intelege franceza... si ca a inceput sa manance si sa se imbrace singur... n-am vazut nimic.... dar, cred ca trebuie sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru astea... si sa nu incerc sa astept mai mult....



felis: pozele sunt superbe. imi plac in mod deosebit cele cu jucarii. dar nu am priceput unde-i mihai in poza asta?!? sau nu vad eu bine? nu este mai sigur sa -i pui o saltea pe jos , direct... decat sa fii ingrijorata mreu ca va cadea din pat??





sanatate fetelor ,voua si copiilor..



s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -